Зрењанинска лига: Куманчани два пута водили

​​​​​​​Младост (БД)  –  2. октобар  3:3 (1:2)

БАНАТСКИ ДЕСПОТОВАЦ: Игралиште Младости. Гледалаца 100. Судија: Поповић (Книћанин). Стрелци: Габоров у 10. Б. Топаловић у 70. и М. Топаловић у  80. за Младост, а Вијоглавин у 15. и 71. минуту и Милосављев у 25. минуту за 2. октобар. Жути картони: Б. Топаловић, Митрић и Габоров (Младост), Ђорђевић (2. октобар).

МЛАДОСТ: Цвејети, Мандић, Марић, Митрић, Тељиговић (Костин), Б. Топаловић, М. Топаловић, Срдић, Каурин (Вулета), Габоров, Крстовић.

2. ОКТОБАР: Барачков, Ковачев, Ђорђевић, Марић, Бозокин, Вребалов (Радојев), Вијоглавин, Лазић, Барта, Милосављев, Секулић.

У банатском Деспотовцу права голеада: постигнуто је чак шест голова. Гости из Кумана су два пута водили, али ипак нису успели да однесу сва три бода, јер су у финишу сусрета домаћи успели да изнедначе. То је и најправеднији исход меча старих ривала.

М. Б.

Јединство (Б) - Војводина (НМ) 1:3 (0:2)

БОЧАР: Стадион Јединств, гледалаца 150, судија: Печек (Кикинда), стрелци: Мијић у 58. за Јединство, а С. Николић у 13. 15. и 55. минуту за Војводину. Жути картони: Сивчев, Ћулибрк (Јединство), Б. Терзин, Арсенов, Д. Стојков, Роцков (Војводина). Црвени картон: Пенавски (Јединство).

ЈЕДИНСТВО: Батанчев, Текија, Завишин (Мирков), Сивчев, Малеш, Јосимовић, Моноштори, Пенавски, Докић (Јарић), Косничар, Марков (Мијин).

ВОЈВОДИНА: Весков, Попов, Шкеро, В. Терзин, Арсенов, Роцков, С. Терзин (Пајић), Д. Стојков (Томин), Малешев, С. Николић (Б. Стојков), Васичин.

Вечити дерби фудбалера два села завршен је победом Војводине из Новог Милошева. Војводина је до три бода дошла хет-триком Саше Николића. Овај расни стрелац је већ у 13. минуту савладао голмана домаћина Батанчева, а два минута касније поново је постигао гол.

У наставку игре, у 55. минуту Саша Николић поново се уписао у листу стрелаца. Част домаћина спасио је резервиста Мијин лепим поготком.

М. С.

Црвена звезда - Потисје 2:3 (1:1)

РУСКО СЕЛО: Стадион Црвене звезде, гледалаца 200, судија: Гроздановић (Житиште), стрелци: Гуцул у 39. Маријановић у 69. (из пенала) за Црвену звезду, а Маринковић у 41. Павловић у 74. и Кодић у 78. минуту за Потисје.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ћирић 5, Савичић 6, Н. Ољача 6, Маријановић 6, Попесков 6, Перовић 6, А. Ољача 6 (Петровић), Пашић 6 (Хунг), Миладинов 6, Узелац 6, Гуцул 7.

ПОТИСЈЕ: Костић 7, Стојковић 7, Илић 6, Балаћ 6 (Соколовић), Н. Станковић 6, Н. Антић 7, А. Станковић 6, Ђокић 7, Кодић 7, Маринковић 7, М. Антић 6.

У дербију кола гости из Книћанина оправдали су висок пласман на табели зрењанинске лиге. Добро су отворили утакмицу, од самог почетка су играли отворено, а таква игра награђена је заслуженом пободом против домаћина из Руског Села који су били знатно ослабљени неиграњем искусног Медића, нападача Барбата, а гости су искористили лош дан младог голмана Ћирића који је главни кривац за пораж Рускоселаца на домаћем терену.

М. Рачић

Лехел - Делија 3:0, Јединство (Б) - Војводина 1:3, Русанда - Тамиш 3:1, Младост БД - 2. октобар 3:3, Раднички - Омладинац 2:17, Црвена звезда - Потисје 2:3, Младост (Л) - Клек 2:1, Борац (А) - Полет 1:1.

1. Омладинац     5      4      1      0      29:5  13

2. Потисје            5      4      1      0      24:5  13

3. Клек                 5      3      1      1      15:4  10

4. Лехел               5      3      1      1      10:4  10

5. 2. октобар       5      3      1      1      9:7    10

6. Војводина       5      3      0      2      9:6    9

7. Ц. звезда        5      3      0      2      10:8  9

8. Полет             5      2      1      2      18:6  7