Војвођанска лига – исток: Омољичани зауставили „локомотиву”

Гост из Омољице, однеоли су три бода са Вашаришта. Домаћини су спортски честитали победу гостујућег тима, али зато имају примедбе на суђење.
Детаљ с меча у Кикинди

ЖАК - Младост 0:1 (0:0)

КИКИНДА: Стадион „Вашариште”, судија: Габоров (Зрењанин), стрелац: Живков у 55. минуту. Жути картон: Кочиш (ЖАК).

ЖАК: Томашевић 8, Крнић 6, Бербаков 6, Моноштори 6 (Марић), Кочиш 6, Симић 6, Радивојац 6, Чекић 7, Пенавски 6, Грујић 6 (М. Француски), Фучак 6.

МЛАДОСТ: Луковић 7, Лукић 7, Ђуришић 7, Јавор 7 (Ђокић), Целин 7 (Савков), Граовац 7, Синовић 7 (Лазин), Симоновић 7, Живков 8 (Антић), Јаковијевић 7.

У 35. минуту код резултата 0:0  у казненом простору гостију из Омољице оборен најискуснији „железничар” Армадо Чекић, али судија није показао на белу тачку.

Иначе, до овог спорног тренутка гости су имали далеко више од игре и стално атаковали према голу младог чувара мреже домаћина Николе Томашевића који је био на висини задатка. У 55. минуту радовали су се гости, јер је Дејан Живков лепим ударцем успео да савлада голмана домаћина Томашевића. До краја меча било је неколико прилика са обе стране.

М. Секулић

Раднички (С) - Крајина 0:3 (0:0)

СУТЈЕСКА: Игралиште „Тјентиште”, судија: Б. Бјелош (Зрењанин), стрелци: Станковић у 49. Стојаковић у 65. и Ђурић у 90. минуту.

РАДНИЧКИ: Сучу 5, Идворјан 5 (С. Милош 5), Кукољ 6, М. Милош 6, Огњеновић 6, Вучковић 6, Ковачевић 5, Курунци 5, Ристивојевић 6 (Јовановић), Поповић 5, Мирковић 6.

КРАЈИНА: Васић 7, Косановић 8, Ољача 7, Грмуша 7 (Ђурић 7), Ердељан 7, Стојаковић 8, Станковић 8, Стојић 7 (Граховац), Богић 7 (Бјелетић), Грубор 7, Унгул 7 (Јухас).

У веома занимљивој утакмици комшија мреже су у првом делу мировале, да би у наставку гости из Крајишника одважном игром стигли до заслужене победе. Саша Станковић је после корнера донео предност за госте, да би Данко Стојаковић из слободног ударца удвостручио вођство гостију. Коначан резултат је дело резервисте Милана Ђурића у последњем минуту.

М. Н. П.

БегејОмладинац 2:1 (1:0)

ЖИТИШТЕ: Стадион у Житишту, судија Домазетовски (Панчево). Стрелци:  Козић у 5. и Голијанин у 50. за Бегеј, а Стојковић у 91. минуту за Омладинац. Жути картони: Д. Мијатовић, Прошић, С. Умићевић, Мл. Новак (Бегеј), а Тањга (Омладинац).

БЕГЕЈ: Тривуновић 7, Д. Мијатовић 7, Ј. Мијатовић 8, Косовић 7, Прошић 7, С. Умићевић 7 (од 70. Радуловић -), Маљукан 6 (од 60. Марков 7), Козић 7 (од 60. Мл. Новак 7), Голијанин 8, Барошевчић – (од 23. Делић 7), и Влаучин 8.

ОМЛАДИНАЦ: Мишков 7, Радуловић 6, Тањга 6, Шаренац 6 (од 59. Тркуља 6), Новковић 7, Бркић 7, Радојичић 6, Прокић 6, Шемић 7,  Стојковић 7.

У обострано борбеној и чврстој утакмици домаћин је освојио нове бодове, али није било лако, поготово у самом финишу, против упорних гостију из Ботоша. Повели су Житиштани већ у 5. минуту када је неуморни Влаучин надмудрио одбрану гостију и убацио пред гол где је Козић из непосредне близине довео домаће у вођство.

У првом полувремену Бегеј је пропустио још три зреле прилике (Умићевић, Влаучин, Голијанин), а онда опет у 5.минуту другог полувремена на опет је иницијатор акције је  био Влаучин после чијег шута лопта погађа у руку Тањгу, па је са беле тачке Голијанин обезбедио вођство од 2 : 0. У првом минуту судијске надокнаде Стојковић је на пас Бркића са 23 метра погодио рашље.

Д. Милићев

Раднички (К) - Кикинда 2:4 (1:2)

КОВИН: Стадион Радничког, судија: Тадић (Панчево), стрелци: Маријановић у 44. и Дивнић у 60. за Раднички, а Ивановић у 20. и 47. Лаништанин у 43. и Коцкар у 53. минуту за Кикинду.

РАДНИЧКИ: Аврамовић 7, Антић 7, Миленковић 7, Раденковић 6 (Велчавски 7), Китић 6, Арсенијевић, Маријановић 8, Јовановић 7, Костић 7, Дивнић 7, Делиблаћанин 7, Вуличевић 7.

КИКИНДА: Митровић 7, Бјелић 7, Зељковић7, Коцкац 8, Ивановић 7, Кресоја 7, Рељић 7, Латковић 7, Ђукић 7 (Јарић), Детари 7 (Кнежевић 7), Лаништанин 8.

Гости са севера Баната заслужено су однели подове. Кикинђани су први део решили у своју корист резултатом 2:1 и у наставку су постигли два поготка, а домаћин само један. Најбољи играч овог сусрета био је гостујући нападач Дејан Ивановић који је двапут савладао домаћег голмана Аврамовића.

М. С.

Нафтагас - Пролетер 3:0 (1:0)

ЕЛЕМИР: Игралиште „Црвени дом”, судија: Бунчић (Панчево), стрелци: Миливојев у 14. Степанов у 55. (из пенала), Красић у 77. минуту.

НАФТАГАС: Мијатов, Штрбац 8, Грбић 8, Попов 8, В. Петров 7 (Красић 7), Миливојев 9, Степанов 8, Панић 8 (Дабић), Самарџић 7, Барањи 7, Јанков 7 (А. Петров).

ПРОЛЕТЕР: Радојев 7, Ђорђевић 6, Лака 6, Ракић 6, Томић 7, Ангеловски 5 (Владић), П. Ћучак 7, М. Чучак 6, Побра 7, Ћирић 6.

Елемирци су одличном игром савладали своје госте из Банатског Карловца који такорећи нису упутили ударац према њиховом голу.  Домаћи су стигли до предности у 14. минуту када је Миљан Миливојев оштрим шутем под пречку изненадио голмана Радивојева.

Добра игра домаћих је настављена и у наставку, да би после прекршаја над Миливојевић Владимир Степанов са беле тачке  удвостручио прдност Нафташа. Трећи погодак постигао је резервиста Илија Красић који је избио сам испред голмана Радвојева и зналачки га савладао за убедљиву победу.

М. Н. П.

Црвена звезда - Јединство (БК) 0:8 (0:4)

ВОЈВОДА СТЕПА: Стадион Црвене звезде, судија: Попов (Зрењанин), стрелци: Зекановић у 4. 21. и 48. Вукоје у 14. и 30. Мартиновић у 60. и 67. Ђорић у 65. минуту.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ћирковић 5, Кубуровић 5, Станић 5, Дамјановић 5, Рибић 5, Кнежевић 5, Гајин 5, Јовић 5, Рудан 5, Вукомировић 5, Лазић 5.

ЈЕДИНСТВО: Ђурић, Дапчевић 7 (Марковски 7), Грбан 7, Кораћ  7, Радишић (Ковачевић 8), Зекановић 9, Јефтенић 7 (Ђорић 8), Ановић 8, Кујунџић 8, Вукоје 8, А. Мартиновић 8.

Лидер из Карађорђева током шест кола постигао је осам голова, а у Војводи Степи у оквиру комшијског дербија са Црвеном звездом исто толико. Серијју  од осам погодака у започео је искусни Владимир Зекановић,  а потом се у листу стрелаца уписао Вукоје својим првим од укупно два поготка. Осам минута касније Зекановић је поново савладао домаћег голмана Ћирковића, а Вукоје је ефектним поготком обезбедио својој екипи велико вођтво.

У наставку игре разиграли су се Карађорђевчани па је тако Зекановић повисио резултат.  У листи стрелаца у овом делу са два гола уписао се и искусни Александар Мартиновић који је ушао са клупе.

М. Секулић

Слога - Јединство (В) 3:1 (0:1)

ПЛАНДИШТЕ: Игралиште Слоге, судија: Шуљагић (Банатски Карловац), стрелци: Спремо у 57. Вукомановић у 75. Селаковић у 90. за Слогу, а Јанковић у 17. минуту за Јединство.

СЛОГА: Илкић 6, Прица 7, Недимовић 8 (Селаковић 8), Цветићанин 7 (Вукомановић 8), Лазаревић 8, Црногорац 7 (Алберт), Спремо 8, Тадић 7, Радић 8, Стефановски 7 (Коруга 7), Олђа 7.

ЈЕДИНСТВО: Доновић 8, Пауновић 7, Нецин 7 (Миличевић), Јанков 7 (М. Ћирка 6), Текијашки 7, Секулић 7 (Симић 7), Јанковић 7, Бобић 7, Јовановић 7, Богдановић 7 (А. Ћирка 6), Моторов 7.

После лепе комбинације и убачене лопте из аута, Јанковић је погодио мрежу домаћих.  У наставку домаћини као препорођени кренули су агилније и жустрије, да би у 57. минуту после лепог дуплог паса са Недимовићем, Миљан Спремо изашао сам испред голмана и погодио мрежу.

У 73. минутудосуђен је панал за госте, али је шут Лазаревића одбранио Доновић. Недуго затим  Спремо је лепо проиграо Вукомановића који је  искоса шутирао и донео предност домаћинима.

У последњим тренуцима утакмице Радоман Селаковић је поставио коначан резултат.

М. Н. П.

Борац - Јединство (НБ) 4:0 (3:0)

СТАРЧЕВО:  Стадион Борца, судија’ Марков (Зрењанин), стрелци: Станковић у 26. и 86. Станојковић у 30. и 37 минуту.

БОРАЦ: Томић, Јовић 7 (Поповић 7), Амерјан 7, Ђурђев 7, Бајић 7, Ћирковић 7 (Вуковић 7), Крсмановић 7 (Ковачевић 7), Живковић 7 (Станисављевић 7), Станковић 8 (Комљеновић), Ђукић 7, Станојковић 8.

ЈЕДИНСТВО: Баркоци 6, Њагул 6, Лалић 6 (Тодоровић 6), Мирчетић 6 (Станкови 6), Милошевић 6, Чокулов 6, Пецавски 6 (Миљановић 6), Дрљача 7, Ратко 6, Бошков 6, Радовановић 6.

Домаћи су били бољи и заслужено савладали  бледо издање гостију из Новог Бечеја. Серију је отворио Станковић, да би Станојковић са два поготка увеличао вођство домаћих.

У другом делу домаћи су наставили са добрим акцијама и још бољим приликама, да би у финишу сусрета Станковић лепим поготком оверио сигурно победу.

М. Н. П.

Банат - Будућност 2:1 (0:1)

ЧЕНТА: Игралиште „над Аласом”, судија: Тодоровић (Вршац), стрелци: С. Ракетић у 87. Марков у 90. (аутогол) за Банат, а Терзић у 44. минуту за Будућност. Црвени картон: Радојев (Банат),

БАНАТ: Сладовић 7, Радојев 7, И. Ракетић 7, С. Ракетић 8, Дивљачки 7, Петковић 7 (Лошић 7), Ковач 7 (Бајкин 7, Радојчић), Ескић 8, Ђилас 8, Добрић 7, Максимовић 7 (Крстић 7).

БУДУЋНОСТ: Цвијетић 7, Васиљевић 7, Прокин 7, Марков 7, Ковачевић 7, Терзић 7 (Татић 7), Савин 7 (Перин 7), Кованец 7, Тодоров 7, Стојчић 7, Прпа 7.

Гости су се боље снашли у првом делу и после доброг скока и још бољег ударца главом Терзић је донео предност гостима.  У наставку домаћи су имали већи посед лопте, више прилика, а у 87. минуту после корнера лопта је избијена на око 35 метара, неко је вратио у срце шеснаестерца а Срђан Ракетић се најбоље снашао и погодио мрежу за изједначење.

У последњим тренуцима Добрић је лепо прошао по левој страни и упутио центрашут, на лопту је натрчао  Марков и неспретно погодио сопствену мрежу.

М. Н. П.

Резултати:

Борац - Јединство (НБ) 4:0, Банат - Будућност 2:1, Црвена звезда - Јединство (БК) 0:8, ЖАК - Младост 0:1, Раднички (С) - Крајина 0:3, Нафтагас - Пролетер 3:0, Раднички (К) - Кикинда 2:4, Бегеј - Омладинац ФАМ 2:1, Слога - Јединство (В) 3:1.