Челси на корак до титуле, Матић стрелац

Фудбалери Челсија су у последњој утакмици 36. кола Премијер лиге победили екипу Мидлзброа са 3:0. Овим тријумфом нашли су се на корак до освајања шампионске титуле пошто имају чак седам бодова више од Тотенхема, три кола пре краја првенства.
matic, fonet, ap

Тим Антонија Контеа је од самог старта наметнуо свој стил игре и  после две одличне прилике дошао до гола у 23. минуту. Сеск Фабрегас послао је сјајан пас у шеснаестерац, који је примио Дијего Коста и шутирао по средини за 1:0. Десет минута касније, Маркос Алонсо повећао је вођство „плаваца“ на 2:0 и то је био резултат првог полувремена.

У другом полувремену коначан резултат поставио је Немања Матић у 65. минуту примивши одличан пас Фабрегаса. Био је то први гол нашег фудбалера ове сезоне на Стамфорд Бриџу.

Мидлзбро је овим поразом испао у Чемпионшип, док Челси има прилку да у петак увече, уколико победи ВБА и теоретски обезбедили шампионску титулу.

Премијер лига – 36. коло: Челси - Мидлзбро 3:0 (2:0), Ливерпул - Саутемптон 0:0, Арсенал - Манчестер Утд 2:0, Манчестер Сити - Кристал Палас 5:0, Бормнут-Стоук 2:2 (0:1), Барнли - ВБА 2:2 (0:0), Хал - Сандерленд 0:2 (0:2), Лестер - Вотфорд 3:0 (1:0), Свонси - Евертон 1:0, Вест Хем - Тотенхем 1:0.