Два гола Тошића за победу Партизана над Чукаричким (2:1)

Фудбалери Партизана реванширали су се Чукаричком за пораз у Купу Србије.
partizan cukaricki fonet

Наиме, на домаћем терену црно-бели су славили са 2:1. Оба гола дао је Зоран Тошић.

Партизан је повео  у 18. минуту, да би Чукарички изједначио почетком другог полувремена, односно у 46. Минуту голом Белаковића.

Ипак, Партизан је имао конкретнију игру. Поготово након уласка Тавамбе и Саше Илича.

Управо су њих двојица кумовали другом голу који је био довољан за победу. Илић је на ивици шеснаестерца окренуо двојицу противничких играча и упослио Тавамбу. Овај је упутио повратну лопту Тошићу који је у 81. минуту био прецизан.

"Најбитније је било да се вратимо победама после два пораза. Узели смо три бода и то је најбитније. Промашили смо неколико шанси, али смо ипак две искористили и стигли до победе", рекао је након утакмице тренер Партизана Мирослав Ђукић.

Тренер Чукаричког Ненад Лалатовић оценио је да је његов тим морао боље.

"Наша дефанзивна линија није била добро уиграна. Милим да ће то бити много боље у реваншу у Купу Србије", истакао је Лалатовић и додао да се играчи психички и физички спремају за ту утакмицу.

С. Поповић

Резултати и стрелци 2. кола плеј-офа:

Недеља: Војводина - Спартак 0:2 (Шимура 28, Николић 81),

Партизан - Чукаручки 2:1 (Тошић 7. и 81. - Белаковић 46.)

Субота: Раднички Ниш - Црвена звезда 1:3 (Павков 43 - Крстичић 7, Пешић 56. пенал, Бен 60)

Петак: Вождовац - Напредак 1:0 (Ступаревић 7)

Табела: Црвена звезда 45 бодова, Партизан 36, Спартак 31, Раднички Ниш 28, Вождовац 27, Чукарички 26, Напредак 26, Војводина 22.