Енглеска после "спорног пенала" у 104. минуту до финала ЕП

ЛОНДОН: Фудбалска репрезентација Енглеске први пут у историји пласирала се у финале Европског првенства, пошто је вечерас на Вемблију савладала Данску 2:1 после продужетака.
d

Кључни тренутак био је "спорни пенал" у финишу првог продужетка после пада Рахима Стерлинга и "проблематичне" ВАР потврде.

Ударац Харија Кејна са 11 метара одбранио је Каспер Шмајхел, али се лопта одбила до капитена Енглеске, који је из другог покушаја постигао одлучујући погодак.

Данци су повели сјајним голом Микела Дамсгарда у 30. минуту из слободног ударца, а изједначио је девет минута касније аутоголом Симон Кјер.

Енглеска ће у финалу, у недељу 11. јула, играти против Италије, која је у првом полуфиналу после пенала била боља од Шпаније.