ЕП: У Групи Ф два нерешена меча, штета за Мађаре

У групи Ф одигране су две последње утакмице које су одлучивале које ће репрезентације отићи у наставак такмичења.
Фонет/АП/Немачка-Мађарска

Селекција Мађарске могла је да приреди изненађење против Немачке, али нису издржали, било је 2:2 (1:0).

Мађари су повели голом Залаија у 11. минуту. Хаверц је изједначио у 66. минуту, али је Шафер довео у вођство Мађарску голом у 68. минуту. Горецка је изједначио резултат у 84. минуту и спасао Немце бламаже.

У другој утакмици Португалија и Француска играли су такође, 2:2 (1:1).

Роналдо је довео Португалију у вођство са пенала у 31. минуту. Изједначио је Бензема такође, са пенала у 45+2. минуту.

Исти играч довео је петлове у вођство голом у 47. минуту, али је Роналдо поново био пеналџија у 60. минуту и изједначио резултат.

Прва на тебели је Француска са 5 бодова, друга је Немачка са 4, колико има и португалија која ће као најбоља трећепласирана екипа проћи даље, а четврта Мађарска има 2 бода.