Есперанса првак Африке у хаосу, Казабланка напустила терен

ТУНИС: Фудбалери Есперансе из Туниса шампиони су Африке пошто су на свом терену победили Казабланку са 1:0 у реваншу финала који је трајао само сат времена, јер су гости из Марока напустили терен незадовољни одлуком судије да поништи гол због офсајда јер није проверио ситуацију путем видео технологије (ВАР).
Fudbaleri Kazablanke  nisu želeli više da igraju Foto:  EPA-EFE/MOHAMED MESSARA

Домаћин је повео преко Јусефа Белаилија у 41. минуту, а онда је Казабланки поништен погодак Исмаила Ел Хадада у 59. одлуком гамбијског арбитра Бакарија Гасаме, што је изазвало велике протесте свих играча и стручног штаба мароканског тима.

Када је Гасама пренео да нема намеру да провери одлуку уз помоћ ВАР-а, фудбалери Казабланке нису желели више да играју и после паузе од 85 минута, меч је прекинут.

Прва утакмица је завршена ремијем 1:1, па је тако Есперанса одбранила титулу у афричкој Лиги шампиона.