Фудбалери Звезде бољи од Младости

Звезда се након силних искушења и болног пораза од Арсенала у Лиги Европе вратила на победнички колосек у домаћем првенству.
zvezda, fk crvena zvezda

Нису црвено-бели блистали, осетио се и умор, али је ипак савладана солидна екипа Младости. Београђани су после убедљивог вођства у првом полувремену опуштено ушли у наставак меча што су Лучанци покушали да искористе, али недостајало им је можда и спортске среће да стигну до ремија.

Црвено-бели су у лаганом ритму почели меч против гостију који су појачаним средњим редом покушали да обезбеде прилазе голу. У не превише садржајном дуелу домаћин је у 26. минуту стигао до предности. Центрирао је Стојковић, а лопту главом у мрежу спровео Пешић, који је, чини се, био у офсајд позицији. Борбени гости су организовали тек у 37. минуту прву озбиљнији офанзивну акцију, а ударац искусног Павловића мајсторски је укротио Борјан.

Брзо је узвратила Звезда и након лепе комбинације у којој су учествовали Милијаш и Пешић успео је Рачић одмереним ударцем да матира не баш сигурног и добро постављеног Росића (2:0).

Чинило се да је Звезда већ у првом делу одрадила посао. Али, нису тако мислили и фудбалери Младости. Кренули су много боље у другом полувремену и већ у 50. минуту резултат је смањен. Застала је Звездина одбрана, Радивојевић је успео добро да се снађе и крај истрчалог Борјана лопту сместио у мрежу.

Наставила је Звезда да напада у жељи да што пре реши све резултатске дилеме али, Младост се добро бранила. Ненад Милијаш је у 55. минуту из слободног ударца са око 20 метара уздрмао стативу.

Тренер Милојевић у наставку утакмице пружио је шансу Доналду и Радоњићу, вероватно у жељи да се утакмица што пре реши и не уђе у неизвесну завршницу. Имали су гости још две полуприлике након прекида али, нису успели до гола.

Финиш је донео и велику нервозу на терену. После дуела Радивојевића и Ле Талека настала је гужва гурање играча, а све то је не баш сигурни судија Шегрт разрешио са четири жута картона.

З. Рангелов

Црвена звезда - Младост 2:1 (2:0)

БЕОГРАД: Стадион "Рајко Митић", гледалаца 5.000, судија: Шегрт (Београд), стрелци: Пешић у 26. и Рачић у 40. за Ц. звезду, Радивојевић у 50. минуту за Младост. Жути картони: Ле Талек, Борјан (Црвена звезда),  Андрић, Павловић, Шатара Радивојевић (Младост). Црвени картон: Павловић (Младост).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан 6, Стојковић 7, Ле Талек 7, Бабић 7, Родић 6, Рачић 7 (Доналд 6), Крстичић 6 (Л. Илић 6), Аџић 7 (Радоњић), Милијаш 6, Срнић 6, Пешић 7.

МЛАДОСТ: Росић 6, Андрић 6, Б. Милошевић 6, Шатара 6, Пешић 6, Радивојевић 7, Синђић 6 (Маринковић 6), Павловић 7, Тумбасевић 6, Марић 6 (Голубовић), Трифуновић 6.