ГРАДСКА ЛИГА НОВОГ САДА: Косић одлучио дерби у Сиригу

Сириг – Сусек 1:0 (0:0)
с

СИРИГ: Игралиште Сирига, судија Николаш (Нови Сад), гледалаца око 500, стрелац: Косић у 70. минуту. Жути картони: Росић, Васић, Грујић (Сириг), Папрић, Томић, Бакош, Ранков (Сусек), црвени картон: Бакош (Сусек).

СИРИГ: Видовић, Радић (Радосављевић), Брежњак, Танасић, Васић, Грујичић (Радосављевић, Којовић) Декић,  Вукеља, Косић, Марјанов, Ружин.

СУСЕК: Бројчин, Папрић, Томић, Мрвичин, Рапић, Стојановић (Вујасиновић), Бакош, Старчевић, Иконић, Ранков (Шовљански), Целин.  У дербију првенства фудбалери Сирига после великке борбе успели су да победе Сусечане и тако задрже прво место на табели. Додуше још увек бнису сигурни јер их Бегечани прате,а ни Сусечани упркос неуспеха нису описани.  Једини гол на утакмици постигао је Косић после лепе комбинације.

М. Ме

Хајдук (Ч) - Хајдук (НС) 3:1 (1:1)

ЧУРУГ: Игралиште Хајдука, гледалаца око 100. Судија: Паштар (Ветерник).Стрелци: Марков у 5. и 90. и Тегелтија у 75. за Хајдук (Ч),а  Шаколи у 15. минуту за Хајдук (НС). Жути картони: Росић, Марков Хајдук (Ч), Краснићи, Тадић Хајдук (НС).

ХАЈДУК (Ч): Шарић, Бранчић, Топић (Шодић), Марковић, Петрић, Срећков, Делић (Вујичић), Росић, Тегелтија (Радуловић), Марков, Митровић.

ХАЈДУК (НС): Стојановић (Стаменковић), Краснићи, Мирковић, Шаколи, Благојевић, Тадић, Салиху, Петковић, Лишић, Чокорило, Човић.

Много труда требало је фудбалерима Хајдука да уложе да би савладали врло добар састав имењака из Новог Сада. Драган Марков је из прве праве прилике донео предност домаћину коју су гости убрзо анулирали голом Аслана Шоколија.

Како се утакмица ближила крају Чуружани су играли све воље И у финишу постигли још два голла.

П. Бундало

ОбилићМилетић 0:1 (0:0)

ВИЛОВО: Игралиште Обилића, гледалаца 80, судија: Кресић (Тител). Стрелац: Чолић у 81. минуту (из пенала). Жути картони: Љ. Панић и Миланковић (Обилић), а Петковић, Симић, Д. Панић и Бањац (Милетић).

ОБИЛИЋ: Младеновић 7, Љ. Панић 5, Б. Панић 5, Добрић 6, Р. Панић 6 (М. Панић), Вукотић 6, С. Панић 6, Лазарчев 5, Скелеyић 5, Б. Панић 6,и Миланковић 6.

МИЛЕТИЋ: Петковић 7, Симић 6, Бањац 6, Д. Панић 6, Спасојевић 7, Милутинов 6, М. Тривуновић 6, Чолић 7, Радић 6, Славнић 6, Д. Тривуновић 6.

У дуелу комшија боље су се снашли гостујући играчи и однели три бода у Мошорин, иако су до 62. минута играли са десет играца, док им није пристигао Д. Тривуновиц.

Гол одлуке постигао је Чолић у 81. мунуту из пенала.

Ж. Марковић

Тител - Борац  3:0 (1:0)

ТИТЕЛ: Спортски центар, гледалаца око 100, судија : Куртиши (Нови Сад), стрелци : Ј. Караташевски  у 11. Николић у 58. и Петровић у 75. минуту. Жути картон: Томаш (Борац)

ТИТЕЛ: Ђуричић 8, Паунић 8, Бабић 8, Синани 8, Пешић 7, Николић 8, Ј. Караташевски 8, Милојковић 7 (Ђорђевић), Петровић 8, Н. Караташевски 7 (Ћирко), Фодор 8

БОРАЦ: Перић 7, Јовановић 7 ( Степанов), Дринић 7, Миланов 7, Маричић 7( Рајевић), Недељковић 8, Томаш 8, Кузмановић 8, Миљковић 7, Милошевић 7, Поповић 7( Трифунов)

После продора Петровића и повратне лопте Ј. Караташевском није било тешко да погоди мрежу. Играло се отворено на обе стране али нападачи нису били концентрисани.

Николић је евро - голом у  рашље са двадесетак метара обрадовао бучну домаћу публику. Најбољи и најмлађи  играч утакмице Петровић је крунисао добру игру и поставио коначан резултат када је изашао испред голмана и погодио супротан угао.

Ж. Марковић

Хајдук (Г) – Слога 2:0 (1:0)

ГАРДИНОВЦИ: Игралиште Хајдука, гледалаца 100, судија Милојевић (Нови Сад). Стрелци: Тошић у 36. и Голић у 73. минуту. Жути картони : А. Видић и Ахметовић ( Слога). Црвени картон : Ахметовић у 90.минуту (Слога).

ХАЈДУК: М. Радаковић 7, Б. Смиљанић 7(од 65. Д. Смиљанић 7), Б. Илић 7, Ракић 8, М. Илић 7, Јовановић 8, Тошић 8, Голић 8, Чурић 7(од 46. Петковић 7), Ј. Радаковић 7, Николић 7(од 74. Стојановић 7).

СЛОГА: Аникић 7, Недић 7, А. Видић 7, Мишић 6, Вишнић 6, С. Видић 7, Ахметовић 6, Мишић 7, Н. Видић 7, Рончевић 6, Лукић 6.

Успела је екипа тренера Мирослава Фирића да забележи вредну победу у борби за врх табеле. Богољуб Тошић је довео Хајдук у вођство после соло продора Милоша Јовановића у 36.минуту и са тим резултатом се отишло на одмор.

У наставку утакмице гости погађају пречку и не успевају да преко браће Видић изједначе резултат. После тога домаћи су преузели  иницијативу и у 73.минуту Славиша Голић сенајбоље снашао испред гола Аникића и ефектно завршио акцију за коначан резултат утакмице.

Сл. Симић

Пролетер - Виноградар 3:3 (2:2)

БАНОШТОР: Игралиште Пролетера, судија: Јелена Васиљевић (Нови Сад), гледалаца око 100, стрелци: Рашиован у 3. Петровић у 39. и Човић у 69. за Пролетер, а Рац у 26. Периновић у 30, и  Павловић у 56. минуту за Виноградар. Ути картони: Папић, Нешковић, Малиџан (Пролетер), а Рац (Виноградар).

ПРОЛЕТЕР: Вебер,Јеремић, Аyић (Малешевић), Папић, Петровић, Рашиован (Вуковић),  Лукаја, Нешковић, Крстић (Катана), Човић, Малиyан.

ВИНОГРАДАР: Н. Елез, Шебез, С. Елез, Топаловић, Стевановић,  Периновић, Павловић, Лаловић (Митић), Рац, Буквић, Милосављевић (Стојановић).

Компшије су одиграле занимљиву утакмицу. Већ на почетку Аурелије Рашиован је Баношторце довео у вођство,  међутим Лединчани су успели да прокрену реултат, али упорни фудбалери Пролетера успели су да изједначе, што је И направеднији исход меча.

Б. Старчевић

Бачка - Ченеј 7:0 (2:0)

БЕГЕЧ: Игралиште Бачке, гледалаца око 120, судија: Милутиновић И (Нови Сад9, стрелци: Леђенац  у 27. 75. и 86.  Тривуновић у 29. и 56. Павлов у 67. и Косић у 82. минуту. Жути картони: Чурчић И Возар (Ченеј)

БАЧКА: Мандић, Слепчев (Брмбота), Павлов, Ристивојевић, Ђаковић, Роквић (Бубуљ),  Плавшић (Милић), Тодоровић (Павлов), Леђанац, Софранин, М. Трифуновић (Косић)

ЧЕНЕЈ: Мирков, Ћурчић, Стојковић, Драгин, Малетић, Брзак,  Радосављевић, Крстевски, Милошев, Возар, Дакић (Плавшић). Лако су Бегечани савладали некомплетне Ченејце, додуше гости док су имали снаге успели су како тако да одловеју, али у другом делу су потпуно стали.

М. Р.

ЖелезничарМосква 5:1 (4:0)

НОВИ САД: Игралиште Железничара, гледалаца 80, судија: Јовановић (Нови Сад), стрелци: Вулевић у 12. Ђурковић (аутогол) у 25. Никшић у 30. и 47. И Чуковић у 40.  за Железничар, а Чавић у 85. минуту за Москву.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Башић , Предојевић (Булатовић), Чуковић, Самарyија, Милан Марешчук (Мирослав Марешчук), Вулевић, Радовић, Маровић (Јоксимовић), Сикирић (Блешчанин), Стојковић, Делић (Никшић).

МОСКВА: Бичкаји, Радић, Ђурковић (Лато), Томов, Заварко (Чавић), Микан, Лековић,  Роговић, Тот, Васић (Бериша), Спајић.  Фудбалери Железничара доста лако су савладали екипу Москвбе. Све је било решено у првом делу сусрета када је Бичкаји чак четири пута вадио лопте из мреже.

М. К.

Обилић - Милетић 0:1, Бачка - Ченеј 7:0, Пролетер - Виноградар 3:3, Хајдук (Г) - Слога 2:0, Тител - Борац 3:0, Железничар - Москва 5:1, Хајдук (Ч) - ОФК Хајдук 3:1, ОФК Сириг - Сусек 1:0

1. Сириг    22     20     0      2      82:5  60

2. Бачка    22     18     4      0      60:7  58

3. Сусек    22     18     0      4      93:14        54

4. Виноград.      22     13     4      5      69:30        43

5. Хајдук (Г)      22     12     3      7      36:30        39

6. Пролетер       22     11     4      7      48:40        37

7. Милетић        22     11     2      9      45:46        35

8. Железнич.     22     10     4      8      37:25        34