Градска лига Новог Сада: Сремски дерби Лединчанима

Пролетер - Виноградар 2:4 (0:1)
lopta

БАНОШТОР: Игралиште Павлиш, судија: Николаш (Футог), стрелци: Јеремић у 65. Човић у 85. за Пролетер, а Периновић у 25. и 75. Миленовић у 77. и Буквић у 89. минуту за Виноградар. Жути картони: Папићш, Пролић, С. Крстић (Пролетер), Пелиновић, Топаловић (Виноградар). Црвени картон: Вебер (Пролетер).

ПРОЛЕТЕР: Вебер 6, Катона 6, Јеремић 8, Пролић 7, М. Аџић 6 (Крстић 6), Ч. Аџић 6 (Вукотић 6), Вуковић 7, Папић 6, Рашиован 7, Човић 8, Малиџан 6.

ВИНОГРАДАР: Елез 7, Шебез 6, Јовановић 7, Топаловић 7, Ербез 8, Буквић 8, Радосављевић 7, Елез 7 (Керешевић 6), Периновић 8, Ђелић 7, Вазимода 6 (Милиновић 7).

Фудбалери Пролетера пружили су снажан отпор искусној екипи Виноградара, све до 60. минута, тада остају бе искљученог Вебера.

Гости су знали то да искористи.  Виђено је шест голова где треба издвојити погодак штопера Пролетера Човића шутем са преко 25 метара.     Б. Старчевић

Сланобарац - Ченеј 0:3 (0:2)

БУДИСАВА: Игралиште Динама, судија: Мелих (Нови Сад), стрелци: Н. Стојковић у 7. и 87. Јаћимовски у 15. минуту.

СЛАНОБАРАЦ: Нинић, Ковач (Хајоли), Миљевић, Заварко, Мацакања, Ћулибрк, Мићко, Микан, Лончар, Бериша (Томов), Бањац (Станић).

ЧЕНЕЈ: Костић, Ћурчић, Малетић (Паулињи), Проле, Лукић, Салонски (Вилотијевић), Стојковић, Васић, Јаћимовски, Милошев (Рогић), Драгин.

У дуелу екипа из доњег дела табеле, екипа Ченеја је у фер и коректном мечу однела бодове. У 7. минуту Никола Стојковић успео је да превали одбрану Сланобарца за вођство. Када је Дејан Јаћимовски осам минута касније повећао резултат очекивала се права голеада, јер су оба тима, а поготово гости стварала прилике. Међутим, до краја постигнут је самио један погодак.

М. По.

Хајдук (НС) - Милетић 1:2 (1:1)

НОВИ САД: Игралише Борца, судија: Маријанац (Раковац), стрелци: Лазаревић у 9. за Хајдук, а Тркуља у 7. и Павков у 89. минуту за Милетић. Жути картони: Егендић, Дубак, Паштар (Хајдук), Павков, Тркуља (Милетић), Црвени картон: Рогић (Милетић).

ХАЈДУК: Млађен, Краснићи, Ефендић, Дубак (Даниловић), Поповић, Лалуја (Паштар), Лазаревић, Тешовић (Ј. Поповић), Допуџа (Бакић), Борић, Косец.

МИЛЕТИЋ: Славнић, Грујић (Голић), Јанковић, Рогић, Калаковић, Бањац, Н. Павловић, М. Павловић, Гелић, Тркуља, Павков.

Екипа Хајдука била је надомак прворазредног изненађења да екипи Милетића откине бод, али је у финишу меча гостти су преко Небојше Павкова постигли погодак.

Екипа из Мошорина повела је у 7. минуту голом Младена Тркуље. Нисо дуго водили, два минута касније Лазар Лазаревић изједначио је  резултат. Иако су имали играча више, јер је Гојко Рогић добио директан црвени картон, момци тренера Травића нису успели озбиљније да угрозе Славнића, а онда је Небојша Павков био неумољив, спречио је изненађење.

М. По.

Борац (НС) - Железничар 4:1 (2:0)

НОВИ САД: Игралиште Борца, судија: Јуришић (Нови Сад), стрелци: Јашовић у 13. и 85. Салић у 39. и Поповић у 50. за Борац, а Лаушевић у 60. минуту за Железничар. Жути картон: Никшић (Железничар).

БОРАЦ: Пелегрин, Бајић, Ђорђијевски, Јашовић, Милојевић (Милановић), Поповић, Перишић (Алексић), Срдановић (Цветићанин), Бојић (Тодоровић), Салић (Ђаковић), Папрић.

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Пашић, Плавшић, Лаушевић, Марешћук, Киш, Блашћанин, Мичић, Никшић, Муждека, Деспотовић, Зрнић.

Наставила је екипа са Клисе новом победом борбу за виши ранг, а пред собом овога пута имал лак посао.

Већ у 13. минуту ветеран Бобан Јашовић донео је предност домаћину. Од неколико прилика пред одлазак на одмор само је Димитрије Салић успео да нађе пут ка мрежи. У наставку је Алекса Поповић голом донео убедљиву предност. Успео је „жеља” да преко Реје Лаушевића постигне почасни гол, а пет минута пре краја Бобан Јашовић је поставио коначан резултат.

М. По.

Хајдук - Милетић 1:2, Борац (Р) - Динамо 1:2, Пролетер - Виноградар 2:4, Борац (НС) - Железничар 4:1, Слога - Хајдук (Г) 0:3, Сланобарац - Ченеј 0:3, Обилић - Москва 0:3.

1. Динамо  18     14     1      3      60:19        43

2. Виноградар    18     13     3      2      60:14        42

3. Борац (НС)     18     13     3      2      45:12        42

4. Милетић 18     13     2      3      61:16        41

5. Хајдук (Г)      18     11     2      5      30:20        35

6. Пролетер       18     11     1      6      50:29        34

7. Борац (Р)       18     10     1      7      42:22        31

8. Обилић  18     7      3      8      20:23        24