Градска лига Новог Сада: Убедљиви Бегечани

​​​​​​​Бачка - Ченеј 5:0 (3:0)
fudbal lopta

БЕГЕЧ: Игралиште Бачке, гледалаца 150, судија: Пејић (Нови Сад), стрелци: Павлов у 15. и 51. Црепуља у 35. Пашћан у 41. Ллатиновић у 67. минуту. Жути картони: Глишић (Бачка), Стојковић (Ченеј).

БАЧКА: Јаношев, Мајсторовић, Дугајлић (Глишић), Инђић, Танцик, Црепуља, Пашћан, Милић (Тепић), Леђанац, Лињачки (Латиновић), Павлов.

ЧЕНЕЈ: Костић, Ћурчић, У. Лукић, Ковачевић (Паулињи), М. Лукић, Милошев, Божић, Вилотијевић (Стојковић), Миавец, Салонски, Јаћимовски (Радосављвић).

Претедент за виши ранг стигао је до убедљиве победе већ у првом полувремену головима Павлова, Црепуље и Пашћана. У наставку су Бегечани „смањили гас” уз још два гола други Павлова, а на крају Милована Латиновића и неколико неискоришћених зицера.

М. По.

Железничар - Виноградар 0:0

НОВИ САД: Игралише Железничара, гледалаца 100, судија: Радиновић (Беочин). Жути картон: Ћетковић (Железничар).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Блашчанин, Ђорђијевски, Поповић, Кнежевић, Стевановић, Бајић, Лаловић (Јовчић), Радић (Периновић), Милутиновић, Милојевић (Ћетковић), Никшић.

ВИНОГРАДАР: Елез, Поповић, Гаврић, Веселица (Луковић), Ербез, Газивода (Крстић), Ћелић, Миленовић, Милосавиљевћ, Буквић, Јовановић.

Прописно су се домаћи испромашивали у сусрету са екипом Виноградара, а  на другој страни голман Алекса Блашћанин био незапослен. Нико од момака тренера Ћетковића није успео да пронађе пут ка мрежи. Два пута су Периновић и Ћетковић погодили пречку, уз то имали и пет зицера, мада треба рећи да је голман гостију Никола Елез бранио сјајно.

М. По.

Ветерник - Борац 5:0 (2:0)

ВЕТЕРНИК: Игралиште Ветерника, гледалаца 150, судија: Добријевић (Нови Сад), стрелци: Чалија у 8. (из пенала), 15. и 85. А. Ушћумлић у 53. и 89. минуту. Жути картон: Вуковић (Ветерник).

ВЕТЕРНИК: Глигоријевић 7, Гвозден 7, Ј. Ушћумлић 7, Огњановић 8, Чалија 9, Турало 8, А. Ушћумлић 8, Стошљевић 7 (Субашић 7), Ђурић 7 (Купрешки 8), Николић 7 (Марковић 7), Вуковић 7.

БОРАЦ: Димитријевић 6, Спремић 6, Перић 6, Јовановић 6, Маричић 6 (Михајловић 6), Шијачки 6, Недељковић 6, Хаyић 6 (Бурсаћ 6), Јурковић 6 (Миљковић 6), Војновић 7, Карин 7.

На пролећној премијери пошто су Ветерничани у прва два кола паузирали успели су убедљивим резултатом да савладају екипу Борца. Од самог почетка наметнули су жесток ритам и већ у 8. минуту након оправдано досуђеног казненог ударца Чалија је довео домаћина у вођство. Исти играч мајстрално је извео слободан ударац и голман Димитријевић је по други пут био немоћан.

У наставку се још три пута затресла мрежа екипе из Раковца. Најпре је Алекса Ушћумлић пронашао пут ка мрежи, а најбољу игру крунисао је трећим голом капитен Чалија, да би минут пре краја Алекса Ушћумлић постигао гол за коначан резултат.

М. По.

Јединство - Обилић 4:0 (2:0)

ГОСПОЂИНЦИ: Игралиште Јединства, гледалаца 100, судије: Тепић (Шајкаш), стрелци: Пињо у 16. (из пенала), 27. и 52. Савић у 86. минуту. Жути картон: Јовановић (Обилић).

ЈЕДИНСТВО: Полић, Кезија (Голић), Р. Тепић (Ђорђевић), Ковачевић, Савић, Са. Голић (Медић), Пињо, Малиновић, Бубњевић, Гаyић, М. Тепић.

ОБИЛИЋ: Д. Добрић, С. Панић, Јовановић (М. Панић), Милановић, Љ. Панић, С. Добрић, Вукотић, Ћурчић, Б. Панић, Ђукић, Лазарчев.

И у сусрету против слабе екипе Обилића момци тренера Мирослава Лолића победом су показали да се нису одрекли борбе за виши ранг. У 16. минуту најбољи актер Милош Пињо је ударцем са беле тачке довео домаћина до вођства. Исти играч успео је до полувремена да још једном савлада Душана Добрића.

И у наставку је поново на сцени био Милош Пињо. У финишу утакмицу тачку на одличну игру домаћина голом је ставио искусни Здравко Савић.

М. По.

Јединство - Обилић 4:0, Бачка - Ченеј 5:0, Динамо - Хајдук 1:1, Сусек - Москва 3:0, Ветерник - Борац 5:0, Железничар - Виноградар 0:0. Слободни су били ОФК Футог , Тител.

1. Бачка             16     13     1      2      51:14        40

2. Ветерник       15     12     1      2      47:14        37

3. Сусек             16     12     1      3      39:15        37

4. Футог              15     11     2      2      55:13        35

5. Јединство      16     10     3      3      43:18        33

6. Виноградар    16     7      6      3      28:21        27

7. Железничар   16     6      4      6      45:28        22

8. Обилић           16     5      4      7      27:31        19