ГРАДСКА ЛИГА НОВОГ САДА: Вукеља стрелац и асистент

Сириг – Железничар 4:0 (2:0)
fudbalska lopta

СИРИГ: Спортски центар Мика и Мишке, гледалаца: 150, судија Куртиши (Нови Сад), стрелци: Вукеља у 9, Марјанов у 19, Ружин у 78. и Танасић у 82. минуту, жути картони: Декић (Сириг), Никшић (Железничар).

СИРИГ: Видовић, Радосављевић (Вулић), Б. Брежњак, Танасић, Декић, Грујичић, Радић (С. Брежњак), Вукеља, Марјанов (Станковић), Вујановић, Ружин (Митровић).

ЖЕЛЕЗНИЧАР: Срдановић, Киш, Вулевић, Сикирић, Марешчук, Никшић, Стојковић, Чуковић, Блашчанин, Бјеловић. Лидер није имао потешкоћа у двобоју са гостима из Новог Сада, на терену су имали само десеторицу, али срчано су се борили до краја. Ветар у једра Сирижанима, послао је Љубиша Вукеља, у 9. минуту, прецизним ударцем из срца казненог простора. Вукеља је десет минута касније одузео лопту штоперу и одложио је до Александра Марјанова, који је изашао испред голмана, рутински погодивши за 2:0.  У финишу, виђена су још два ефектна потеза. Бојан Ружин је искоса, са десетак метара, подесио нишан, док је Александар Танасић постигао најлепши гол на мечу, после корнера Дејана Вујановића.

М. Менићанин

Сусек - Тител 3:0 (0:0)

СУСЕК: Игралиште Сусека, гледалаца 50, судија: Стојшић (Нови Сад). Стрелци: Старчевић у 61. Бакош у 73. и Шодић у 82. минуту. Жути картони: Папрић (Сусек), а Паунић (Тител).

СУСЕК: Кизић, Крстић, Томић, Мрвичин, Рапић (Иконић), Бакош, Старчевић, Живановић (Вујасиновић), Ранков (Шодић, Стојановић), Целин, Папрић.

ТИТЕЛ: Ђуричић, Фодор, Паунић, Николић, Бабић, Ј. Каратешевски, Пешић, Ћирковић, Петровић, Н. Каратешевски, Милојковић.

Тек у наставку Сусечани су успели да сломе отпор Титељана који су стигли на меч само 11 фудбалера. Да није било пенала ко зна како би се завршила утакмица.

Б. Ст.

Москва - Пролетер 2:3 (1:1)

НОВИ САД: Игралиште Црвене звезде на Видовданском насељу, гледалаца 50, судија: Ујпал (Футог). Стрелци: Микан у 41. и Чавић у 60. за Москву, а Рашиован у 43. и 84. и Нешковић у 73. минуту за Пролетер. Жути картони: Манић и Микан (Москва), а Пролић и Јеремић (Пролетер).

МОСКВА: Лончар, Кажић, Чавић (Лато), Томов, Манић, Новаковић (Васић), Микан, Роговић, Бериша (Ђурковић), Јанков, Спајић.

ПРОЛЕТЕР: Вебер, Вукотић, Стевановић (Ердељан), Јеремић, Катана, Аџић, Рашиован, Лукаја, Нешковић, Крстић, Пролић.

Занимљиву утакмицу су одиграли фудбалери Москве и Пролетера. Домаћи су два пута водили међутим на крају су славили гости из Баноштора захваљујући Рашиовану који је постигао два погодка.

Б. П.

Борац (Р) - Бачка 0:5 (прекинуто у 30. минуту)

РАКОВАЦ: Игралиште Борца, гледалаца 50, судија: Николић (Нови Сад). Стрелци: Ђаковић у 8. Косић у 15. из пенала, Леђенац у 17. Трифуновић у 27. и Плавшић у 30. минуту.

БОРАЦ: Новаковић, Маричић, Бурсаћ, Миљковић, Степанов, Перић, Радевић, Јовановић.

БАЧКА: Мандић, Н. Павлов, Р. Павлов, Ристивојевић, Ђаковић, Милић (Роквић), Плавшић, Тодоровић, Леђанац, Косић, Трифуновић.

Раковчани су већ почели са осморицом фудбалера, а када су примили пети гол напрасно су се повредили двојица фудбалера и меч је прекинут.

Б. Ст.

Виноградар - Ченеј 9:0 (5:0)

ЛЕДИНЦ: Игралиште Виноградара, гледалаца 50, судија: Паштар (Ветерник). Стрелци: Милосављевић 3. 29. и 39. Стојановић у 25. Павловић у 26. Лаловић у 49. Рац у 53. Периновић у 60. и Буквић у 62. минуту. Жути картон: Ковачевић (Ченеј).

ВИНОГРАДАР: Елез, Митић, Божин, Периновић, Поповић, Лаловић, Павловић, Стојановић, Рац, Буквић, Милосављевић.

ЧЕНЕЈ: Салонски, Рогић, Ковачевић, Брзак, Вилотијевић, Плавшић, Стојковић, Милошев, Кременовић, Радосављевић, Сендерак.

Лединчани су лако напунили мрежу Ченејаца.

Б. Ст.

Слога - Милетић 1:3 (1:3)

ЛОК: Игралиште Слоге, гледалаца 40, судија: Кизић (Нови Сад). Стрелци: Гајић у 21. за Слогу, а Бачикић у 15. и Миле Тривуновић у 34. и 43. за Милетић. Жути картони: Видић (Слога), а Славнић, Милетић. Црвени картон: Бачикић (Милетић).

СЛОГА: Кокановић, Јојарт, А. Видић, Вишњић, Аникић, С. Видић, Џамбас, Гајић, Н. Видић, Рончевић, Ахметовић.

МИЛЕТИЋ: Петковић, Миле Тривуновић, Рогић, Славнић, Симић (Радић), Бањац (Г. Тривуновић), Гелић (Д. Тривуновић), Чолић, Багић, Јосиповић, Бачикић, Миливој Тривуновић.

У комшијском дерби све је решено у првом делу сусрета. Повели су гости преко Бачикића а домаћи су изједначили погодком Гајића са пенала. У финишу првог дела сусрета на сцену је наступио Миле Тривуновић и са два лепа гола решио утакмицу.

Ж. Марковић

Хајдук (Ч) - Обилић 6:1 (4:1)

ЧУРУГ: Стадион Хајдука, гледалаца око 50, судија: Кресић (Тител). Стрелци: Марков у 5, 15. и 90. Росић у 10. и 30. Делић у 50. за Хајдук, а С. Панић у 20. минуту за Обилић. Жути картон: Бој. Панић (Обилић).

ХАЈДУК (Ч): Николић, Ранчић (Делић), Топић, Марковић, Петрић, Лазић, Срећков (Зец), Митровић (Шарић), Тегелтија (Поповић), Марков, Росић (Радуловић).

ОБИЛИЋ: Младеновић, Љ. Панић, Бој. Панић, Добрић, Вуковић, С. Панић, Бош. Панић, М. Панић, Р. Панић, Новаковић, Милинковић.

Виловчани су у Чуругу одолевали свега пет минута, а након пола сата игре било је 3:0 за, па је већ тада био одлучен победник.

Драган Марков са три гола обележио је ову утакмицу, а истакао се и двоструки стрелац Никола Росић, а у стрелце се уписао и Мирослав Делић. Гол за госте постигао је Симеун Панић.

П. Бундало

Хајдук (Ч) - Обилић 6:1, Сириг - Железничар 4:0, Сусек - Тител 3:0,  Хајдук (НС) - Хајдук (Г) 1:1, Москва - Пролетер 2:3, Борац - Бачка 0:5, Слога - Милетић 1:3, Виноградар - Ченеј 9:0

1. Сириг    25     23     0      2      92:7  69

2. Бачка    25     21     4      0      89:10        67

3. Сусек    25     21     0      4      102:15      63

4. Виноградар   25     14     4      7      81:39        46

5. Пролетер       25     14     4      7      59:44        46

6. Милетић        25     14     2      9      52:47        44

7. Хајдук (Г)      25     12     5      8      40:35        41

8. Железничар   25     11     4      10     41:33        37