Лига Европе: Лестер савладао Спартак у Москви

Фудбалери Лестера савладали су Спартак из Москве на гостовању у Русији резултатом 4:3.
lester

Фудбалери домаће екипе стигли су до два гола предности преко Соболева и Ларсона. Нарочито је тај гол Швеђанина био незгодан с обзиром на то да је пао у 44. минуту, пред сам одлазак на паузу. Међутим, Лестер је ипак стигао да одговори до краја првог дела игре. Само минут касније био је прецизан Петсон Дака, појачање овог лета из Салцбурга, који је дао гол и за викенд против Јунајтеда. Тада је постао први Замбијац који је постигао гол у Премијер лиги.

Тачно осам минута и 52 секунде игре касније Замбијац је на свом конту имао хет-трик. Он је постао први Замбијац и играч Лестера, не рачунајући квалификације, који је постигао три гола на једној утакмицу у оквиру УЕФА такмичења. Тај рекорд је поправио још једним голом у 79. минуту. До краја меча Спартак је успео да узврати другим голом Соболева, али недовољно за драму у финишу.