ЛИГА КОНФЕРЕНЦИЈE: ПАОК, Фјорентина, Ројал Унион и Викторија Плзењ обезбедили четвртфинале

Фудбалери ПАОК-а пласирали су се у четвртфинале Лиге конференције, пошто су вечерас на домаћем терену победили загребачки Динамо резултатом 5:1 (3:0).
lopta

Први меч одигран у Хрватској завршен је резултатом 2:0 у корист Динама.

Голове за грчки клуб вечерас су постигли Абдул Рахман Баба у 27. минуту, Брендон Томас у 42. минуту, Констатинос Кулиеракис у 73. минуту, српски фудбалер Андрија Живковић из пенала у 88. минуту, док је аутогол постигао и Петар Сучић у 33. минуту. Једини гол за хрватски клуб данас је постигао Арбер Хоџа у 49. минуту.

Фудбалери Фјорентине такође су обезбедили пласман у четвртфинале, пошто су вечерас ремизирали са екипом Макабија из Хаифе 1:1 (0:0).

У првом мечу италијански тим је однео победу на гостовању резултатом 4:3.

За Фјорентину прецизан је вечерас био Антонин Барак у 59. минуту, док је Анан Калаили у 88. минуту свом тиму донео изједначење.

Пласман у четвртфинале Лиге конференције обезбедили су и фудбалери Фенербахчеа који су у Истанбулу поражени од Ројан Униона резултатом 1:0, као и фудбалери Викторије из Плзења који су победили након пенала екипу Серветеа са 3:1.