ЛШ: Частан опроштај Црвене звезде од Европе

Фудбалери Црвене звезде поразом су завршили овогодишње такмичење у Лиги шампиона, али игром, посебно у првих пола сата другог полувремена, нису разочарали. Једноставно, Пари Сен Жермен је ипак боља екипа и заслужено је славио.
zvezda psz, tanjug zzestic

Изабраници Томаса Тухела су од почетка извршили притисак на нашег првака, покушали су и судију Колума да придобију на своју страну. Гости су углавном нападали по левој страни, преко Берната и Мбапеа и на велике муке стваљали Гобељића и Стојковића. Црвена звезда се определила за затворену поставку и прилике тражила из контранапада. Али, такав приступ јој се осветио: у 9. минуту по левој страни је прошао Мбапе, одиграо на петерцу до Каванија, којем није било тешко да затресе мрежу. Али, мора се признати да је свему можда претходио фаул над Павковим, који шкотски арбитар није сигнализирао. А, у 13. минуту – велика прилика за наш тим. Бен је опалио са 12 метара искоса, замало поред гола. То је био знак да Звезда крене мало храбрије, разноврсно су комбиновали црвено-бели, притискали ПСЖ на његовој половини. Али, било је јасно да су се Београђани намерили на сјајан тим, Мбапе је чуда чинио са лоптом и са лакоћом саиграче избацивао у повољне позиције. Тако је Нејмар у 31. минуту био у великој шанси, али је Борјан одбранио. Црвена звезда се ове сезоне није сусрела са екипом која тако сигурно држи посед лопте: Французи су били врло агилни, било их је на сваком делу терена, вештим комбинацијама ,,сакривали“ су лопту код себе.  Из једне такве акције изашао је продор Нејмара, који је изашао сам испред Борјана и повисио на 0:2. Много бољи су, мора се признати, били гости који су до одмора могли постићи још који гол и убедљивије водити.

У наставку су наши момци покушали да се наметни, и успели су. Углавном су преко десне стране нападали изабраници Владана Милојевића па су Гобељић и Бен задавали муке одбрани Пари Сен Жермена. Овај други је био у великој прилици, али је грудима нишанио поред гола. Фантастична је била Црвена звезда на почетку другог полувремена и штета је што већ у том периоду игре није бар једном била прецизна. Али, јесте у 56. минуту када је Гобељић, на центаршут Родића, на другој стативи савладао Буфона. Развила се борба тада на терену, Французи су схватили да морају да се тргну и крену офанзивније, док су наши момци наставили са нападима. Играло се пред два шеснаестерца, посла су имали и један и други голман. А, све дилеме решио је Маркињос у 74. минуту. Ди Марија је извео слободан ударац, на седам метара главом је закачио везиста Пари Сен Жермена и савладао Борјана.

Тада је темпо утакмице нагло, али Французи су стигли да постигну још један гол и славе са 4:1.

И. Лазаревић

Црвена звезда Пари Сен Жермен 1:4 (0:2)

БЕОГРАД: стадион ,,Рајко Митић“, гледалаца: 55.000. Судија: Колум (Шкотска). Стрелци: Гобељић у 56. за Црвену звезду, а Кавани у 9, Нејмар у 41, Маркињос у 74. и Мбапе у 90. минуту за Пари Сен Жермен.  Жути картони: Павков, Борјан, Стојковић, Гобељић (Црвена звезда), а Керер, Бернат (Пари Сен Жермен).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан 7, Гобељић 7,5, Стојковић 6, Дегенек 6, Родић 6,5, Чаушић 6, Јованчић 6,5, Бен 6,5, Марин 6,5 (Јовељић), Симић 6 (Ебесилио 6), Павков 6 (Боаћи 6).

ПАРИ СЕН ЖЕРМЕН: Буфон 6, Керер 6,5, Тијаго Силва 6, Кимпембе 6,5, Бернат 7, Ди Марија 7 (Дракслер), Верати 7 (Рабио 6), Маркињос 7,5, Нејмар 8, Мбапе 9, Кавани 7.