МЕЂУОПШТИНСКА ЛИГА СОМБОР – ДРУГИ РАЗРЕД  Панонија – Телечка 2:1 (0:1)

Последњих година Телечка задаје велике муке Лалићанима.
  Igor Hrnčjar, univerzalac Lalićana  Foto: privatna arhiva

ЛАЛИЋ: Игралиште Паноније; гледалаца: 80, судија Перишић (Српски Милетић). Стрелци: И. Хрнчјар у 70. и Цветићанин у 90. минуту за Панонију, а Ненадовић у 22. минуту за Телечку. Жути картони: И. Хрнчјар (Панонија), Андрејловић (Телечка).

ПАНОНИЈА: Валент, М. Обрадов, Љ. Добрић, И. Хрнчјар, Терек, Столић (Ђурчјански), Ламош, Јовановић, Мајера (Стоисављевић), Турчан, Шинкарчук (Цветићанин).

ТЕЛЕЧКА: Чернош, Ненадовић (Карталија), Пурић (Влаисављевић), Каралић, Марјановић, Андрејловић, Милош (Башиљевић), Шесевић, Никшић (Ковачић), Прекрајац, Беретић (Станојевић).

Последњих година Телечка задаје велике муке Лалићанима. Тако је било и у последњем колу полусезоне. Гости са Телечке висоравни боље су почели утакмицу можда и зато што су на терен истрчала само десторица Лалићана, јер је Јовановић каснио 15 минута због пословних обавеза. Такав поступак Паноније изненадио је све на игралишту, судије и противника тим пре што је на домаћој клупи седело чак пет резервних играча! Први гол је постигнут после убацивања лопте из аута пред гол Валента, где је Ненадовић успео да погоди циљ. Ни после више покушаја домаћи нису успели да изједначе до одмора.

У наставку су Лалићани заиграли офанзивније, јер им је само победа доносила трећу позицију на табели. У 70. минуту Мишо Обрадов са провукао између два противника, упослио Ламоша који је центрирао а Игор Хрнчјар је пред голом био прецизан.

Када се очекивало да ће се једина утакмица последњег кола завршити поделом плена, Обрадов је убацио лопту из аута, одбрана Телечке слабо је реаговала а сналажљиви резервиста Цветићанин савладао је Черноша и практично у последњим тренуцима утакмице донео велику радост саиграчима и навијачима Паноније.

Ј. Пуцовски

Братство - Јединство Лемеш 5:0, Растина - Динамо 1923 3:0, Панонија - Телечка 2:1, Динамо - Спорт 4:0. Слободан је био Граничар.

1. Братство        8     8      0      0      30:3     24

2. Растина          8     6      0      2      26:12   18

3. Панонија       8      4      1      3      17:17   13

4. Динамо          8     3      1      4      14:21   10

5. Телечка          8     2      3      3      13:14    9

6. Граничар       8      2      2      4      14:18    8

7. Динамо           8     2      1      5      14:19    7

8. Ј. Лемеш        8      2      1      5      13:25   7