Међуопштинска лига Срем – исток: Отржан срушио Чортановчане

​​​​​​​Хртковци - ЧСК 2:1 (2:0)
radnicki irig

ХРТКОВЦИ: Игралиште Хртковаца, гледалаца 100, судија Павловић (Огар). Стрелци: Отржан у 5. и 27. за Хртковце, а Д. Суботин у 62. минуту за ЧСК. Жути картони: Павличевић, Митровић (Хртковци), П. Суботин, Милић, Кнежевић, Пејић (ЧСК).

ХРТКОВЦИ: Чича (Митровић), Павличевић, Рудић, П. Глумчевић, Станојевић, Обровац, Савић, Отржан, Манојловић, Перић, Симовљевић (Сушић).

ЧСК: Војновић, Пејић, Д. Суботин, Кнежевић, Шпоња, Стаменковић, Драгичевић, Милић, П. Суботин, Мирковић, Симић.

Иако су гости играли целу утакмицу добро, домаћини су створили поред два постигнута гола, још и неколико шанси, па коначан резултат је и најправичнији. Отржан је прво постигао гол после одбијене лопте, а други пут је пресекао лопту која је враћана ка голману Војновићу. Гости су смањили после контре.

Д. Павлешић

Граничар (О) - Брестач 3:0 (1:0)

ОБРЕЖ: Игралиште Граничара, гледалаца 100, судија Јовановић (Рума). Стрелци: Лисулов у 3, Дражић у 68. и С. Кнежевић у 85. минуту. Жути картони: Д. Кнежевић (Граничар), Параносић, Ђокић, М. Ковачевић (Брестач).

ГРАНИЧАР: Самарџић 8, С. Михајловић 8 (Чавић 8), Д. Кнежевић 8, Петковић 8, С. Јовановић 8, Балабан 8, Гмизић 8 (М. Михајловић 8), Лазић 8, С. Кнежевић 8, Лисулов 8 (Дражић 8), Китанов 9 (Николић).

БРЕСТАЧ: Параносић 7, Марин 7, В. Ковачевић 7, Милутиновић 7, Стојковски 7, Обреновић 7, Стевановић 7, Милетић 7, Ђокић 7, М. Ковачевић 7, Белић 7.

Заслужена победа играча Граничара. Гости су потпуно надиграни и моги бити задовољни што је коначан резултат био само 3:0. Могао је бити и двоструко већи. Балабан чак није искористио ни најстрожу казну.

Д. Орловић

Младост (Б) - Сремац (Д) 0:2 (0:2)

БУЂАНОВЦИ: Игралиште Младости, гледалаца 50, судија Ипач (Марадик). Стрелци: Јуришић у 43. и В. Кресојевић у 44. минуту. Жути картони: Дкривошија, А. Симић, Кривошић (Младост), Наумов, Смиљанић (Сремац).

МЛАДОСТ: Лалошевић 7, Д. Кривошија 6, М. Симић 6,  Јовановић 6, Љуштинић 7 (Филиповић), Кошутић 6 (Кривошић), В. Југовић 5 (З. Кривошија), Томић 6 (А. Симић), Бакић 5 (Матијевић).

СРЕМАЦ: Смиљанић 8 (Павичић), Јуришић 7, Лудајић 7, Арсенијевић 7, Т. Мијатовић 7 (Лапчић), Бачевац 7, М. Илић 7, Недељковић 7, Видицки 7 (Секулић), В. Крсојевић 7, Наумов 7.

Заслужена победа играча Сремца. Гости су целу утакмицу били бољи ривал, имали су још неколико шанси, а искористили су само две још у финишу првог полувремена.

С. Гаврановић

Раднички (И) - Сремац (Д) 2:0 (0:0)

ИРИГ: Игралиште Радничког, гледалаца 100, судија Кавгић (Рума). Стрелци: Н. Еркановић у 63. и Стојановић у 90. минуту. Жути картони: Николић, Брацић, Стојановић (Раднички), Дупор, Паунковић, Дејић (Сремац).

РАДНИЧКИ:  Видановић, Брацић, Николић, Митровић, Пазарски, Јањић, Н. Еркановић, Дрљача, Стојановић,  Анђић, Савић (Новаковић).

СРЕМАЦ: Митровић, Драгутиновић, Паунковић, Прљић, Вукомановић, Лучић (Бенежан), Дупор, Туфегџић (Петровић), Дејић (Радовац), Зељајић (Глушац), Р. Ашћерић.

Коначно и домаћини могу да буду задовољни. Иако су и гости из Добринаца имали неколико лепих прилика, али су их стрелци прокоцкали.

И. Таглиавиа

Крушедол - Дунав 1:4 (1:1)

КРУШЕДОЛ: Игралиште Крушедола, гледалаца 50, судија Предојевић (Стара Пазова).Стрелци: Цурковић у 19. за Крушедол, а Ковачевић у 18, Минић у 47. и 53. и Китић у 86. минуту за Дунав. Жути картони: Крунић, Недимовић, Кљајић (Крушедол), Китић (Дунав).

КРУШЕДОЛ: Тувеџић, Поткоњак, Крунић, Јелковић, Гостојић, З. Клајић, Недимовић (Н. Милошевић), Цурковић, Чурколи (Моравек), Жижић, Марчетић.

ДУНАВ: Лошић, Кованић, Вученовић (Л. Јанковић), Дудић, Сурдучки, Николић, Маринковић, Минић (Китић), Радуловић, Станчић, Шевић (Попадић).

Домаћини добри у првом полувремену, а онда су у наставку примили наивно два гола. Минић је искористио смушеност домаћих играча, прошао је кроз одбрану као кроз сир. Китић је само потврдио убедљиву победу гостију.

С. Радуловић

Шумар - Срем (СМ) 0:2 (0:0)

ОГАР: Игралиште Шумара, гледалаца 100, судија Мишкулин (Рума). Стрелци: Маричић у 60. и  Рауковић у 88. минуту. Жути картони: Рауковић, Андрић, Бајловић (Срем). Црвени картон: Врачевић (Шумар).

ШУМАР: Петковић (М. Цвјетиновић), Спасојевић (Живковић), Живић, Ђокић, Бабић, Врачевић (Благојевић), З. Миличевић, Теодоровић, Васић, Обрадовић, Стјепановић.

СРЕМ: Вукашиновић, Накић, С. Ранковић, Маричић, Андрић, Крњулац, С. Матић, Рауковић, Ф. Матић,  Јовановић, Бајловић.

Заслужили су по шансама гости и убедљивију победу. Али, ни домаћини нису играли у пољу слабо. Голман гостију Вукашиновић је одбранио шут Врачевића са беле тачке. И то је била најбоља домаћа шанса.

М. Р. - Ж. Ј.

Напредак (Ж) - Полет 2:0 (0:0)

ЖАРКОВАЦ: Игралиште Напретка, гледалаца 100, судија Бјелан (Хртковци). Стрелци: Бузаш у 63. и Секулић у 89. минуту. Жути картони: Деврња, Н. Вишњић (Напредак), Делибос, Кесић (Полет).

НАПРЕДАК: Крнић 8, С. Вишњић 8, Миљковић 7, Секулић 8 (Н. Вишњић 7), Гемери 7 (Божић 7), Љубашчик 7 (Мудрић 7), Мадацки 7, Трнић 8, Бузаш 8 (Деврња 7), Вујевић 8.

ПОЛЕТ: Пашић 7, Бакић 7, И. Савић 7(Марковић 7), Ковачевић 7, Старац 7, Лукач 7, Бугарин 7, Делибос 7, Кесић 7, Јовић 7, Калезић 7.

Домаћини су тешком муком дошли до победе на својој „Бонбоњери“. Само велики труд и стална борба, у току целе утакмице, донели су домаћинима успех. Изузетно леп гол постигао је Бузаш. Мудрић је био у контри, онда је петом вратио лопту, а Бузаш је са 18 метара јаким шутем затресао гостујућу мрежу. Секулић је постао стрелац после корнера.

Н. Крнић

ИРИГ: Раднички - Сремац (Д) 2:0, ОБРЕЖ: Граничар - Брестач 3:0, ХРТКОВЦИ: Хртковци - ЧСК 2:1, БУЂАНОВЦИ: Младост - Сремац (Деч) 0:2, КРУШЕДОЛ: Крушедол - Дунав 1:4, ОГАР: Шумар - Срем (СМ) 0:2, ЖАРКОВАЦ: Напредак - Полет 2:0.

1. Хртковци        6      5      0      1      11:3  15

2. Срем (СМ)      6      4      1      1      12:4  13

3. Сремац (Д)     6      4      1      1      13:6  13

4. ЧСК                 6      4      0      2      17:7  12

5. Брестач           6      4      0      2      15:7  12

6. Граничар (О)   6      3      1      2      10:7  10

7. Дунав               6      3      1      2      11:10        10

8. Сремац (Д)      6      3      0      3      14:6  9