Међуопштинска лига Срем – Запад: Румљани лако до бодова

Јединство (Р) - Зека Буљубаша 2:0 (1:0)
sloga calma

РУМА: Игралиште Јединства, судија Грбатинић (Адашевци). Стрелци: Лошић у 26. и Мађешић у 87. минуту. Жути картони: Лошић (Јединство), Д. Мартиновић (Зека Буљубаша).

ЈЕДИНСТВО: Кухар 7, Мирић 7 (Мађешић), Јовић 7, Маринковић 7, Паунковић 7, Јеж 7, Вуковић 7, Лошић 7, Маџарац 7 (Рек), Сремчевић 7 (Ристић), Момчиловић 7.

ЗЕКА БУЉУБАША: Јефтић 7, Д. Мартиновић 7, Н. Павловић 7 (Кукић), Белић 7, Крстић 7, М. Беговић 7, Милан Банчевић 7 (Станковић), Самарџић 7, Ђокић 7 (Данојлић), Турудић 7, Копуновић 7 (Мирослав Банчевић).

Ривали су одиграли борбену утакмицу. Повели су домаћини после грешке штопера Белића, кога је лопта прелетела, утрчао је Лошић и лако пласирао лопту у мрежу.

У самом финишу утакмице Мађешић је потврдио победу Румљана. После центаршута остао је сам на другој стативи и на крају се ушетао у гостујућу мрежу.

З. Јовић

Једнота - Змај 0:4 (0:3)

ШИД: Игралиште Једноте, судија Филиповић (Сремска Митровица). Стрелци: Сретеновић у 33. и Јеликић у 36. и 42. и Зацкалицки у 80. минуту.Жути картони: Јовановић (Једнота), (Змај).

ЈЕДНОТА: Добројевић, Томић, Миљеновић, Малетић, Дупаљ (Фаркаш), Секе, Пекић (Дмитровић), Тутић, Хрчек, Благојевић, Јовановић.

ЗМАЈ: Кљајић, Ђурчић, Савић, В. Симеуновић, Јовановић, Јесретић, Сретеновић, Зацкалицки, Витас, Трифковић, Јеликић.

Физички много спремнија екипа гостију лако је долазила до гола домаћина.Постигли су гости четири поготка, уз то су имали бар још толико пропуштених прилика. Домаћини само борбени, а имали су и неколико полушанси.

Е. Хрчек

Ердевик - Фрушкогорац 0:1 (0:0)

ЕРДЕВИК: Игралиште Слоге, судија Јовановић (Рума).Стрелац: И. Ђорић у 70. минуту. Жути картони: Бабић (Ердевик), Н. Трнић, Жижић, И. Ђорић (Фрушкогорац).

ЕРДЕВИК: Мергл, Бабић, Вукадиновић, Заблаћански, Јелчић, Јовановић, Штрбац (Мариновић), Пап, Поважан, Тодоровић (Тргић), Ширадовић (Шолаја).

ФРУШКОГОРАЦ: Угљешић, Жижић (Вукојевић), Н. Трнић, М. Трнић, Ивановић, И. Ђорић (Гајић), Ђукић, Ж. Ђорић, Панић, Р. Крстић (Ђуричић), Симић (Лужајић).

Играчи Ердевика, нису искористили, своје шансе у првом полувремену. У 70. минуту Илија Ђорић је казнио домаће промашаје. Набачену лопту, из корнера, захватио је главом и спровео у мрежу.

М. Станивуковић

Слога (Ч) - Граничар (К) 0:0

ЧАЛМА: Игралиште Слоге, судија Зечевић (Шид).

СЛОГА: Зељковић, Станивуковић, Мрђан, Славко Кекић, Драгановић, Арамбашић, Богосављевић, Зец (Вукмир), Слободан Кекић, Цвијетић (Благојевић), Милић.

ГРАНИЧАР: Христов, Владисављевић, Петрић, Врањковић, Миражић (Недимовиоћ), Дејан Печеница, Дарко Печеница (Каролић), Шојић, Вукадиновић, Н. Симић, Белић.

Изненађење у Чалми. Фаворизовани гости из Кузмина, освојили само бод, уместо, што се очевало, да ће напунити домаћу мрежу до врха.

Сл. Кекић

Граничар (А) - Трговачки 4:0 (2:0)

АДАШЕВЦИ: Игралиште Граничара, судија Цвијетић (Чалма). Стрелци: Шибалић у 2. и 30, Вујић у 56. и Бојанић у 80. минуту. Жути картон: Лукић (Трговачки).

ГРАНИЧАР: Стојановић, Д. Васиљевић (Вурдеља), А. Васиљевић, Личанин, Грбатинић, Старчевић, Бојанић,  Радмановић, Вујић (Кукуљ), Шибалић (Опојевлић), Миличић (Малешевић).

ТРГОВАЧКИ: Манојловић, С. Ђокић, Вученовић, Н. Николић, Станић, Аћимовић, В. Ћетковић, Бузаш (Лукић), С. Николић (Стојаковић), Павловић (Тот), Дрча (Триван).

Минутом ћутања, почела је ова утакмица.Изненада је, умро Михајло Скакавац, у 18 години,  млађани играч Граничара.

Слаба одбрана гостију дозволила је домаћим стрелцима да се размахну, али су постигли само четири гола.

Б. Илић

Слобода - Фрушка гора 1:4 (1:2)

ШАШИНЦИ: Игралиште Слободе, судија Мијановић (Адашевци). Стрелци: Недељковић у 21. за Слободу, а Рокса у 7. и 62, Цвјетичанин у 45. и Перић у  90. минуту за Фрушку гору. Жути картони: Милановић, Жегарац, Недељковић (Слобода), Перић, Миловановић (Фрушка гора). Црвени картон: Мијатовић (Слобода).

СЛОБОДА: Овшек, Милановић, Шулаја, Недељковић, Чанаџија, Мијатовић, Морак, Жегарац, Петровић, Б. Ристановић, Станојевић.

ФРУШКА ГОРА: Мандић, Обреновић, Каранфиловић, Цвјетичанин, Јокић, Дејановић, Перић, Миловановић, Видаковић, Рокса, Д. Бежановић.

Играо се динамичан и занимљив фудбал. Прво су гости повели, па су домаћини пропустили четири-пет добрих прилика да преокрену резултат у своју корист. Успели су само да поравнају резултат.Све после тога било је у знаку гостију.

Д. Змијанац

Обилић - Сремац (Ј) 4:1 (4:1)

КУКУЈЕВЦИ: Игралиште Обилића, судија Зечевић (Шид). Стрелци: Дробњак у 4, Бертић у 13. и Ј. Микић у 42. и 45. за обилић, Васиљевић у 24. минуту за Сремац.

ОБИЛИЋ: Медаковић, Шућак (Илибашић), Медић, Р. Микић, Дробњак, Болић, Ј. Микић, Бертић, Девић, Станковић, М. Зец (Басташић).

СРЕМАЦ: Михајло Гвока, Н. Даничић, Гвозденовић (Крчић), Тешић, Урошевић, Ристић, Васиљевић, Цукић, Петровић, Мијатовић (Б. Даничић), Благојевић.

Кукуљевчани су за само једно полувреме сломили отпор гостију. У наставку, имали су играчи Обилића још неколико повољних шанси, али стрелци су били брзоплети.

С. Марић

Бикић - Сремац (Б) 1:0 (0:0)

БИКИЋ ДО: Игралиште Бикића, судија Селаковић (Лаћарак). Стрелац: Шумаруна у 88. минуту. Жути картони: З. Смајић, М. Мијатовић (Сремац).

БИКИЋ: Козељац 7, Ђурђевић 7, А. Гојковић 6, Г. Момчиловић 8, Сарић 8, Д. Момчиловић 8, Шумаруна 8, Јовичилић 7 (Д. Гојковић), Недић 8 (Милутиновић 7), Милетић 8, Добрић 7.

СРЕМАЦ: Вранов 8, Ристић 7, Чавић 7, Остојић 7, Леваја 7, Н. Смајић 8, З. Смајић 8, М. Мијатовић 7, Ћалић 7, Папуга 7, Босанац 7.

Голман гостију Зоран Вранов је бранио сјано, зауставио је низ тешких ударца, али ипак, у 88. минуту био је матиран. Шумаруна је тукао с ивице 16 метара и погодио супротни угао гола гостију.

Б. Басрак

ЕРДЕВИК: Ердевик - Фрушкогорац 0:1, БИКИЋ ДО: Бикић - Сремац (Б) 1:0, КУКУЈЕВЦИ: Обилић - Сремац (Ј) 4:1, ЧАЛМА: Слога - Граничар (К), ШАШИНЦИ: Слобода - Фрушка гора 1:4, ШИД: Једнота - Змај 0:4, РУМА: Јединство - Зека Буљубаша 2:0, АДАШЕВЦИ: Граничар - Трговачки 4:0.

 1. Фрушкогор.  26     19     4      3      57:16        61

 2. Једин. (Р)     26     16     6      4      55:23        54

 3. Обилић (-4)  26     15     7      3      61:29        51

 4. Бикић  26     14     9      3      41:13        51

 5. Гранич. (К)   26     14     8      4      50:25        50

 6. Фрушка г.    26     13     5      8      57:29        44

 7. Сремац (Б)   26     13     4      9      48:34        43

 8. Граничар (А) 26     12     4      10     42:34        40