Међуопштинска лига Срем – запад:  Седмицом чувају прво место

​​​​​​​Фрушкогорац - Једнота 7:0 (4:0)
fudbalska lopta

МАНЂЕЛОС: Игралиште Фрушкогорца, гледалаца 100, судија Релић (Мартинци). Стрелци: Ж. Ђорић у 11. и 87, Панић у 15, 40. и 42, Мачкић у 53. и Г. Недић у 80. минуту. Жути картони: Драгољуб Грабић (Фрушкогорац), Стојадиновић, Поповић (Једнота).

ФРУШКОГОРАЦ: Ерцег 8, Драгољуб Грабић 8, (М. Гајић), Н. Гајић 8, Трнић 8, И. Ђорић 8, Душан Грабић 8, Ж. Ђорић 9, Р. Крстић 8 (Г. Недић), Мачкић 9 (Тешановић), Панић 9, Ђуричић 8 (Недић).

ЈЕДНОТА: Стојадиновић 6, Ђурђевић 6, Шипка 6, Р. Котарлић 6 (Шолаја 6), Хрчек 6, Петровић 6, Рогуља 6, Радоњић 6, Думитровић 6 (Милутиновић 6), Поповић (Станкић 6), Смиљић 6 (Ћосић 6).

Манђелошани су поштено распуцали и постигли седам изванредних голова после успелих и брзих контри. Гости су покушали да нешто учине, али су остали само на покушајима.

В. Цвјетић

Зека Буљубаша - Слога (В) 2:0 (0:0)

РАВЊЕ: Игралиште Зеке Буљубаше, гледалаца 100, судија Р. Петровић (Сремска Митровица). Стрелци: Мартиновић у 66. и Симић у 80. минуту. Жути картони: Копуновић, Станковић, Симић (Зека Буљубаша), Бежановић, Бранковић, Вукомановић, Пуповац, Мијатовић (Слога).

ЗЕКА БУЉУБАША: Јефтић 8, Беловуковић 8, Самарџић 8, Н. Павловић 8, Белић 9, Д. Павловић 8 (Николић 7), Копуновић 9 (Мартиновић 8), Симић 9 (Тодоровић 8), Виторовић 8 (Миражић 7), Ч. Миловановић 9 (Николић 7), Станковић 8.

СЛОГА: Дер 7, А. Марковић 7 (Вучковић 7), Бежановић 7, Јоргић 7 (Трајковић), Бранковић 7 (Вукомановић), Гемери 7, Ристановић 7, Цвијановић 7, Станић 7 (Мијатовић), Пуповац 7 (Лазичић), Д. Марковић 7.

Утакмица у којој су домаћини били много бољи ривал, стварали прилике, а постигли само два гола. Мартиновић је постигао гол после лепе акције, а Симић је матирао голмана гостију Дера из шута с 20 метара.

Ж. Рељић

Словен - Обилић 2:1 (1:0)

РУМА: Стадион Словена, гледалаца 150, судија Бошковић (Салаш Ноћајски). Стрелци: Адамовић у 13. и Вукелић у 90. за Словен, а Видовић у 55. минуту за Обилић. Жути картони: Бјелобрк, Влајин, Батањски (Словен), Сртамболија, Милосављевић, Јанковић (Обилић).

СЛОВЕН: Васовић 7, Бирињи 7, Бјелобрк 7, Калајџић 7, Јовић 7, Самарџић 7 (Вукелић 8), Топић 6, Батањски 7, Бероња 7, Адамовић 7 (Пузић 7), Влајин 6 (Батало 7).

ОБИЛИЋ: Медаковић 7, Шућак 7 (Огњеновић), Поповић 7 (Стамболија 6), Блажановић 7, Дробњак 7, М. Зец 6, Радивојшић 6, Ј. Микић – (Видовић 7), Илибашић 6, Јанковић 6 (Милосављевић 6), Р. Микић 6.

Екипе играле добро, посебно домаћини, који су на крају заслужено славили у последњим секундама утакмице. Двојица младића од 16 година одлучила су победника. Пузић је набацио високу лопту пред гол гостију, а највиши у казненом простору гостију био је Вукелић. Дохватио је главом лопту и она се закопрцала иза леђа одличног голмана Медаковића. Иначе, у вођство домаћине је довео Адамовић, после добре акције, а резултат је поравнао Видовић. Искористио је смушеност у домаћој одбрани.

М. Ивошевић

Сремац (Б) - Слобода 4:0 (3:0)

БЕРКАСОВО: Игралиште Сремца, гледалаца 50, судија Кончар (Шид). Стрелци: З. Смајић у 4, Н. Смајић у 39, Мијатовић у 40. и Леваја у 83. минуту. Жути картон: Н. Смајић (Сремац). Црвени картон: Томић (Слобода).

СРЕМАЦ: Гледић 7, Чавић 7, Вранов 7, Алексић 8, Субић 8, Леваја 8, Н. Смајић 8, З. Смајић 8, Мијатовић 8 (Влаисављевић), Ерор 9 (Билић), Чалић 8 (Јовановић).

СЛОБОДА: Ивановић 7, Милановић 7, Шулаја 7, Тепшић 7 (Маленковић), Антонић 7, Тот 7 (Савић 7), Томић 7, Недељковић 7, Змијанац 7, Жегарац 7 (Чевизовић 7), Радојчић 7 (Мијатовић).

У веома доброј игри домаћини су заслужено славили.З. Смајић и Н. Смајић своје голове постили су из шутева са око 12 метара.Мијатовић је био прецизан са 16 метара, а Леваја је био стрелац из гужве.

З. Видовић

Бикић - Трговачки 5:3 (2:2)

БИКИЋ ДО: Игралиште Бикића, гледалаца 50, судија С. Петровић (Сремска Митровица). Стрелци: Јовичилић у 10. и 11, Павић у 47. и 79. и Кљајић у 68. за Бикић, а Дрча у 2, 31. и 55. минуту за Трговачки. Жути картони: Милетић (Бикић), Станић, Недић (Трговачки).

БИКИЋ: Клисурић 6, Кладушић 6, Басрак 7, Павић 7, Д. Момчиловић 7, Кнежевић 7, Недић 6 (Мајхер 7), Милетић 7 (Пекић 7), Добрић 6, Јовичилић 8 (Кљајић 7), Девић 7 (Секулић 6).

ТРГОВАЧКИ: Вуковић 6, Недић 6, Аљић 6, Николић 6, Станић 6, Павловић 7, Бегановић 6, Мијатовић 7, Дебељак 6, Дрча 8, Делић 6.

Права првенствена утакмица. Чврства и борбена игра ривала. Гости ни криви ни дужни могли су доћи макар до бода. Онда је у игру код домаћина ушао Кљајић који је препородио екипу. Уз то је постигао и кључни гол за вођство од 4:3, а Павић је само својим другим поготком потврдио победу домаћина.

Б. Басрак

Граничар (А) - БСК 0:2 (0:0)

АДАШЕВЦИ: Игралиште Граничара, гледалаца 80, судија Петровић (Шид). Стрелци: Ж. Ћирић у 51. и Драгојевић у 55. минуту. Жути картони: Трлајић, Миличић, Кончар (Граничар), М. Лакетић, Скорупан (БСК).

ГРАНИЧАР: Козељац, Васиљевић, Трлајић, Радмановић, Папуга, Старчевић, Андришка, Мијановић (Вудрак), Кончар (Опојевлић), Малић (Џинић), Миличић.

БСК: П. Кованџић, Т. Племић, Мрвичин, М. Лакетић (Смајловић), Цвјетић, Драгојевић, Д. Племић, Скорупан,  Б. Ћирић (Тодић),  Митровић (Бакић), Ж. Ћирић.

У наставку игре опуштеност у домаћој одбрани  искористио  је  лукави Ж. Ћирић и Драгојевић и бодови непланирано су отишли у Бешеново. Домаћини у првом полувренену, када су били бољи ривал, нису искористили пенал.

П. Симић

Фрушка гора - Слога (Ч) 7:2 (2:1)

РУМА: Игралиште Фрушке горе, гледалаца 100, судија Тривковић (Рума). Стрелци: Савић у 21. и 43, Рокса у 54, Каранфиловић у 56, Вуковић у 70, Матић у 76. и Поповић у 79. за Фрушку гору, а Петковић у 8. и Зец у 71. минуту за Слогу. Жути картон: Грубјешић (Фрушка гора).

ФРУШКА ГОРА: Гојковић, Каранфиловић, Влајсевић (Ђапић), Грубјешић (Оташевић), Савић (Матић), Мијаиловић, Рокса, Вуковић, Тешић, Лазаревић (Поповић), Цветићанин.

СЛОГА: Секулић, Плавшић, Слободан Кекић, Арамбашић, Моцоња, Зец, Драгановић, Мајсторовић, Славко Кекић, Петковић, Цвјетић.

Веома добра и занимљива утакмица. Права првенствена. И поред тога што су гости први повели, домаћини су потом кренули много озбиљније и ангажованије и плод такве игре је убедљива победа.

Д. Чучин

БИКИЋ ДО: Бикић - Трговачки 5:3, БЕРКАСОВО: Сремац - Слобода 4:0, РАВЊЕ: Зека Буљубаша - Слога (В) 2:0, АДАШЕВЦИ: Граничар - БСК 0:2, РУМА: Словен - Обилић 2:1, МАНЂЕЛОС: Фрушкогорац - Једнота 7:0, РУМА: Фрушка гора -Слога (Ч) 7:2.

1. Фрушкогорац   6      4      1      1      21:10        13

2. Зека Буљуб.    6      4      1      1      13:9  13

3. БСК                  6      4      0      2      13:5  12

4. Словен            6      3      3      0      10:3  12

5. Бикић               6      3      2      1      17:11        11

6. Фрушка гора    6      3      0      3      18:11        9

7. Сремац (Б)       6      3      0      3      14:13        9

8. Једнота            6      3      0      3      6:16  9