МО лига Срем – Запад: Церовац спасао бод

Резервиста Церовац је препородио гостујућу екипу.
lopta1

Јединство (Р) - Борац (ВР) 2:2 (1:0)

РУМА: Игралиште Јединства, гледалаца 100, судија Вучетић (Сремска Митровица).Стрелци: Вучковић у 42. и Зец у 83. за Јединство, а Церовац у 61. (из пенала) и 93. минуту за Борац. Жути картон: Зец (Јединство).

ЈЕДИНСТВО: Пањак 7, Поткоњак 7, Галијаш 7, Р. Ашћерић 7 (Тркуља), Петровић 7, Бикић 7 (Елезовић), Вучковић 7, Зец 7, Момчиловић 7, Адамовић 6 (Старчевић 6), Анђелић 7.

БОРАЦ: Ерцег 7, Маглић 7, Козомора 7, Станишић 7, Крстић 7 (Мишчевић), Сремчевић 7, Требовац 7 (С. Николић), Н. Николић 7 (Церовац 8), Плавшић 7, Петровић 7, Лукић 7.

Уз то постигао је  и оба гола и тако свом тиму донео велики бод у грчевитој борби за опстанак.

Л. Јовић

БСК - Змај 0:2 (0:0)

БЕШЕНОВО: Игралиште БСК-а, гледалаца 150, судија Трећаковић (Сремска Митровица).Стрелци: Заскалицки у 52. (из пенала) и Петрић у 90. минуту. Жути картон: С. Јеликић (Змај). Црвени картон: Т. Племић (БСК).

БСК: Добутовић 6. Б. Ћирић 7, Драгојевић 7, Бакић 7, Т. Племић 6, Лужајић 7, Митровић 7, Кованџић 7, Цвијетић 8 (У. Племић 7), Скорупан 7, Влајин 7.

ЗМАЈ: Марјановић 6, Синђић 7, Тојић 7 (Марковић), Поповић 7, Заскалицки 7, М. Јеликић 7, Петрић 7, Петровић 7, Ковачевић 7 (М. Бугарски), Виторовић 7, С. Јеликић 6.

Слабо суђење Трећаковића. Досудио је непостојећи пенал. Прекршај је постојао, али ван казненог приостора. То му је упорно тврдио и Т. Племић. И после дуге приче са судијом, Племићу је показан црвени картон.

М. Илић

Ердевик - Фрушка гора 3:3 (3:1)

ЕРДЕВИК: Игралиште Слоге, гледалаца 150, судија Божић (Шуљам). Стрелци: Ширадовић у 1, Докмановић у 8. (аутогол) и Станвуковић у 42. за Ердевик, а Тешић у 15. Ђермановић у 63. и Анђелић у 73. минуту за Фрушку гору. Жути картони: Н. Бабић (Ердевик), Добић (Фрушка гора).

ЕРДЕВИК: Панић 7, Вукадиновић 7, Д. Бабић 7, Н. Бабић 7, Штрбац 7, Бојанић 7 (Мариновић 7), Белић 7 (Јанковић 7), Радмановац 7, Ширадовић 7 (Ганић 7), Марчок 7, Станивуковић 7.

ФРУШКА ГОРА: Милановић 7, Каранфиловић 7, Несторовић 7, Нинковић 7, Докмановић 7, Добић 7, Ђермановић 7 (Савић 7), Анђелић 7, Бежановић 7 (Микавица 7), Тешић 7 (Станишић 7), Кнежевић 7.

Ривали су одиграли праву првенствену утакмицу. Уместо да домаћин слави убедљивим резултатом борили су се на крају да освоје и бод.

М. Матијевић

Борац (Р) - Напредак (В) 3:1 (1:0)

САЛАШ НОЋАЈСКИ: Игралиште Будућности, гледалаца 150, судија Филиповић (Сремска Митровица). Стрелци: Мартиновић у 20. Миражић у 60. и Д. Станић у 70. за Борац, а Ристић у 80. минуту за Напредак. Жути картони: Синиша Рудић (Борац), Кулачанин (Напредак).

БОРАЦ: И. Чупић 7, Ђорђић 7, Миловановић 7, Јовановић 7, Јесретић 7, Синиша Рудић 7, С. Чупић 7 (Вићентић 7), Мартиновић 7, Д. Станић 7 (И. Станић), Петрић 7 (Владисављевић), Костадиновић 7 (Павловић).

НАПРЕДАК: Добројевић 6, В. Петровић 6, Брекић 7, Гавриловић 7, Кртинић 7, Малетић 7 (Н. Петровић), Младеновић 6 (Новаковић 7), Ристић 7, Станојчић 6, Кулачанин 7, Њежић 7.

У првом полувремену гости су били донекле и равноправан ривал, али у наставку домаћи тим је био много бољи. Пропустили  су шансу да убедљивије славе, а гости су физички пали.

Д. Станић

Граничар (А) - Срем (СР) 1:0 (1:0)

АДАШЕВЦИ: Игралиште Граничара, гледалаца 150, судија Пантовић (Рума). Стрелци: Мијановић у 32. минуту. Жути картони: Веинови. Малић, Наранџић (Граничар). Црвени картони: Малић, Кукуљ на клупи (Граничар), Зарић (Срем).

ГРАНИЧАР: Илић 7, Утвић 7 (Бјелић 7), Наранџић 7 (Васиљевић), Старчевић 7 (Милан Опојевлић), Андришка 7, Малић 5, Шуша 7, Мирослав Опојевлић 7 (Ветеха 7), Мијановић 7, Веиновић 7 (Миличић 7), Радмановић 7.

СРЕМ: Јандрић 7, Ђилас 7 (Небојша Вићентић), Шумарски 7, Д. Ненадовић 7, Н. Ненадовић 7 (Ковачевић), Сремац 7, Зарић 5, Бабић 6, Кљајић 7, Љ. Копрић 7, Калинић 7.

Адашевчани су већ у првом полувремену сломили жилав отпор играча Срема. Мијановић је прецизним шутем матирао гостујућег голмана Јандрића. Домаћини су и у наставку били бољи ривал, имали неколико добрих шанси, али гости су успели да сачувају своју мрежу.

Б. Илић

Зека Буљубаша - Бикић 0:0

РАВЊЕ: Игралиште Зеке Буљубаше, гледалаца 150, судија Сучевић (Рума). Жути картон: У. Беговић (Зека Буљубаша), Божичковић (Бикић).

ЗЕКА БУЉУБАША: Овшек 7, Беловуковић 7, Копуновић 7, Девић 7, Мијаиловић 7, Ивић 7, Пармаковић 7, У. Беговић,  Урошевић 7 (Будечевић), Банчевић 7, Ч. Миловановић 8 (Панић).

БИКИЋ: Божичковић 7, З. Смајић 7, Сарић 7, Павић 7, Н. Смајић 7 (Недић), Шумаруна 7, Бошњаковић 7 (Благојевић), Ђорђевић 7 (Миклош), Телгетија 7, Јовичилић 7, Ђурђевић 7.

У првом полувремену гости много бољи и имали су неколико добрих прилика да поведу. У наставку домаћини су били  нешто бољи, али недовољно за преокрет.

Д. Ђурановић

ЛСК - Обилић 3:1 (1:0)

ЛАЋАРАК: Игралиште ЛСК-а, гледалаца 200, судија Блажон (Рума). Стрелци: Малиновић у 40. и Савић у 50. и 54. за ЛСК, А. Зец у 85. минуту за Обилић.

ЛСК: Чупић 7, Радуловић 7, Сладојевић 7, Опарушић 7, Давогић 7, Малиновић 7, Радишић 7, Стевановић 7, Стојчић 7,  Савић 7, Чоњагић 7.

ОБИЛИЋ: Мергл 7, Н. Шућак 7, Васић 7, Б. Шућак 7, Војиновић 7, Војновић 7, А. Зец 7, Медић 7, М. Петровић 7, А. Петровић 7, Р. Микић 7. Фаворизовани домаћини су успели да надиграју упорне и борбене госте.  Да нису домаћи стрелци били неколико пута брзоплети када су били у гол шансама, ко зна како би изгледао крајњи резултат.

Н. Дивљак

Табела и резултати:

САЛАШ НОЋАЈСКИ: Борац (Р) - Напредак (В) 3:1, ЛАЋАРАК: ЛСК -Обилић 3:1, АДАШЕВЦИ: Граничар - Срем (СР) 1:0, РУМА: Јединство - Борац (ВР) 2:2, ЕРДЕВИК: Ердевик - Фрушка гора 3:3, РАВЊЕ: Зека Буљубаша -Бикић 0:0, БЕШЕНОВО: БСК - Змај 0:2.