НОВОСАДСКА ЛИГА: Ковиљчани учврстили прво место

Шајкаш - Бачка (Ђ) 4:2 (3:0)
с

КОВИЉ: Игралиште у Ади, гледалаца 150, судија: Јуришић (Нови Сад), стрелци: Живанов у 20. Ковачевић у 23. Милановић у 32. и Веселиновић у 75. за Шајкаш, Рогић у 62. и 68. минуту за Бачку. Жути картон: Рогић (Бачка).

ШАЈКАШ: Шовљански (Малетин), Гојков, Павков (Малешевић), Алемпић, Живанов, Мајурић, Карас (Веселиновић), Станковић, Милановић, Николаш, Ковачевић.

БАЧКА: Радишић, Д. Тривуновић, Ћирин, Станковић, Др. Тривуновић, Шаренац, Ж. Тривуновић, Игњић, Рогић, Дејановић, Петровић (Нем. Игњић).

Наставили су фудбалери Шајкаша серију голова. Овога пута су савладали комшију из Ђурђева. Ковиљчани су наметнули јак темо и после тридесетак минута постигли три гола. Ђурђевчани су покушавали нешто да ураде, али су тек у наставку одиграли нешто боље и смање резултат. Међутим, тада је у ватру убечен најбољи играч домаћих Стеван Веселиновић, који је ефектим голом решио све дилеме.

Г. К.

Петроварадин - Борац (НС) 4:1 (2:1)

ПЕТРОВАРАДИН: Игралиште Петроварадина, гледалаца 80, судија: Николаш (Нови Сад), стрелци: Павлов у 5. и 54. Коска у 12. и Кнежић  у 85. за Петроварадин, а Перишић у 28. (из пенала) минуту за Борац. Жути картони: Мудрић (Петроварадин), Ђорђевски, Перишић, Милановић, Марић (Борац).

ПЕТРОВАРАДИН: Сакан, Тодоровић (Алексић), Будечевић, Кнежевић, Стефановић (Муратовић), Момчилов, Павлов, Коска (Кнежић), Мудрић, Шарац (Николић), Лукаја (Сурдучки).

БОРАЦ: Пелегрин, Ђорђијевски (Луковић), Берић, Перишић, Јашовић, Милановић (Свитић), Шепа (Поповић), Ђаковић (Добрињац), Марић, Милојевић, Тодоровић (Коларов).

Одличну утакмицу одиграли су фудбалери Петроварадина и Борца. Играло се отворено, било је доста прилика, а домаћини су стигли до убедљиве победе. Истакао се Стефан Павлов који је два пута погодио је мрежу Пелегрини, а добру партију је пружио и Бошко Шарац.

З. Р.

Омладинац - Футог 2:0 (1:0)

СТЕПАНОВИЋЕВО: Игралиште Омладинца, гледалаца: 50, судија: Спасојевић (Нови Сад), стрелци: Ђукановић у 30. и Пецељ у 82. (из пенала) минуту. Жути картони: Зељковић, Ђукановић, Хернаус (Омладинац), Самарyија, Сирар, Стевановски (Футог). Црвени картон: марковић (Омладинац).

ОМЛАДИНАЦ: Зељковић, Савић, Суботић, Пецељ, Јокић (Бакић), Ђукановић (Самарyић), Максимовић (Тојагић), Дубачкић, Жежељ, Ален Хернаус (Бјелобаба), Анд. Хернаус

ФУТОГ: Вулић, Мир. Бероња, Сакач, Самарџија, Авдалић, Вуковић, Сирар, Карановић (Гери), Стевановски, Латиновић (Црепуља), Мих. Бероња.

Фудбалери Омладинца су забележили важну победу у мечу са Футожанима. По тешком терену водила се велика борба, а домаћи фудбалери повели су голом Ђукановића у 30. минуту. У наставку после искључења Марковића, чинило се да ће Футожани изједначити, међутим, у финишу сусрета судија Спасојевевић досудио пенал, а Пецељ је обезбедио победу домаћем саставу.

М. По.

ТатраФрушкогорски партизан 4:0 (2:0)

КИСАЧ: Игралиште Татре, гледалаца: 100, судија: Шијан (Нови Сад). Стрелци: Кобиљски у 5. и 15., Лаковић у 50. и Ђаковић у 65. минуту.

ТАТРА: Попин, Ђорђевић, Живановић, Лаковић, Мијић (Тубић), Кобиљски, Грубовић, Ђаковић (Радић), Врховац, Свитић (Берић), Апић.

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Шурлан, Д. Девић, Малиновић, Кинцов, Николић, В. Девић, Дулић, Пролић, Чергић, Белић, Кантар.

Домаћин је од почетка имао иницијативу, а већ у петом минуту, дошао је у вођство поготком Кобиљског, после грешке штопера гостију. После само десет минутра, Татра је увећала предност, када се Кобиљски, по други пут уписао у листу стрелаца.

У другом полувремену, домаћин је наставио истим темпом, а у 50. минуту, после лепе акције, Лаковић је са осам метара, прецизним ударцем у супротан угао, успео да савлада Шурлана, а тачку на ову утакмицу је ставио Ђаковић у 65. минуту.

А. Михајловић

Југовић - Јединство 3:0 (1:0)

КАЋ: Игралиште Југовића, гледлааца 80, судија: Ћулум (Шајкаш), стрелци: Касаповић у 45. Ђекић у 53. и Терзић у 62. минуту.

ЈУГОВИЋ: Лалић, Срдић, Н. Николић (Марковић), Вулетић, Пилиповић (Милетић), Томић, Бабић, Ђекић, Касаповић (М. Николић), Терзић (Симикић), Черњак

ЈЕДИНСТВО: Гавриловић, Зорић, Боројевић (Медић), Вачански, Р. Тепић, Ђурђевић (Ђорђевић), Мијавец (Михајловић), Малиновић, Бубњевић, Крстић, М. Тепић.

Каћани како првенство одмиче играју све боље и боље и после солидне партије савладали су Јединство из Госпођинаца. У последњем минуту првог дела Касаповић је затресао мрежу Касаповића. У наставку меча у листу стрелаца уписали су се Ђекић и Терзић.

М. Г.

Црвена звезда - Динамо 0:3 (0:0)

НОВИ САД: Игралиште Црвене звезде, гледалаца 150, судија: Николић (Нови Сад), стрелци: Михајловић у 30 (из пенала) и Сладић у 35. и 45. минуту. Жути картони: Д. Марковић, Николић, Срдановић (Црвена звезда), Кузмановић, Грујић, Мишкић (Динамо).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Танкосић, М. Марковић, Д. Марковић, Панков, Бјелановић, Мудри, Николић, Орешковић (Радовић), Мацакања, Срдановић, Ћелић.

ДИНАМО: Мартиновић, Поткоњак, Кузмановић, Суботин, Панић, Грујић, Сладић, Михајловић, Митић (Прерадовић), Сабо, Мишкић (Умићевић).

Изненађења ослабљена Црвена звезда је изгубила Динама из Будисаве. Питање победника решена је већ у првом делу сусрет.

З. А.

Славија - ТСК 1:1 (0:0)

НОВИ САД: Игралиште Славије, гледалаца 250, судија: Ћурчић (Тител), стрелци: Стојичић у 50. за Славију, а Ђанковић у 67. (из пенала) за ТСК. Жути картони: Гајић, Радовановић, Беговић (Славија), Стричевић, Пашка, Буквић (ТСК).

СЛАВИЈА: Ћавић, Јашовић, Гајић, Глишић (Вучковић), Убовић, Стајић, Јанић, Дражић, Стојчић, Радовановић (Ферати), Ружић (Беговић.

ТСК: Војводић, Тришић, Брежњак (Варга), Стричевић, Шмит, Влаисављевић, Пашка, Буквић, Клајић (Yигурски), Данковић, Јушковић.

Одиграли су у дербију кола фудбалери Славије и ТСК одличну утакмицу, неизвесну од првог минута се водила велика борба. Повели су домаћи фудбалери голом Бојана Стојшића, међутим, после само петнаестак минута игре Темеринци су изједначили.  Беговић је непрописно је зауставио нападаче ТСК-а а са беле тачке Yанковић је био прецизан.

А. М.

ЖСКФрушкогорац 1:2 (0:1)

ЖАБАЉ: Игралиште ЖСК-а, гледалаца око 50. Судија: Јелена Васиљевић (Нови Сад). Стрелци: Попов у 75. за ЖСК, а  Радаковић у 5. и Јевтић 50. минуту за Фрушкогорац.

ЖСК: Смољан 7, Гушић 7, Бојчук 7, Малић 7, Yамбас 7, Мирић 7, Калајyић 6 (Тошић 7), Димић 7 (Лукић), Кронић 7, Попов 7, Видовић 7.

ФРУШКОГОРАЦ: Боројевић 7, Сапунyић 7, Ушћумлић 7, Перовић 7, Рондовић 7, Драгојловић 7, Јевтић 7, Пекановић 7, Петровић 7, Богданов 7, Радаковић 7.

Без пола тима због казни и повреда, наступили су Жабаљци  и пружили сасвим солидан отпор врло добром саставу Фрушкогорца. Гол Срђана Радаковића из првог озбиљнијег напада гостију у многоме је одредио ток овог сусрета.

Своју предност Каменичани су дуплирали и на почетку другог дела, а стрелац је био Милојко Јевтић. Коначан резултат поставио је Павле Попов.

П. Бундало

Шајкаш - Бачка 4:2, Петроварадин - Борац 4:1, Татра - Фрушкогорски партизан 4:0, Омладинац - Футог 2:0, Југовић - Јединство 3:0, ЖСК - Фрушкогорац 1:2, Црвена звезда - Динамо 0:3, Славија - ТСК 1:1.

1. Шајкаш  13     11     2      0      39:5  35

2. Татра    13     10     3      0      34:7  33

3. Славија 13     10     1      2      30:8  31

4. ТСК       13     8      3      2      26:18        27

5. Фрушког.       13     7      3      3      34:19        24

6. Југовић 13     6      2      5      20:19        20

7. Динамо  13     6      2      5      14:20        20

8. Бачка    13     6      1      6      25:22        19