Новосадска лига: Руменчани поново убедљиви

Фудбалери Јединства још једном су меч завршили убедљивом победом без примљеног гола.
Д. Иванић/ Гужва пред голом Кисачана на Ђачком игралишту у Новом Саду

Јединство - ЖСК 4:0 (2:0)

РУМЕНКА: Игралиште Јединства, гледалаца 150, судија: Миленковић (Футог), стрелци: Пекић у 14. и 78. Китић у 28. и 49. минуту. Жути картони: Китић (Јединство), Марић (ЖСК).

ЈЕДИНСТВО: Костуранов, Берић (Стаменковић), Штефек, Гаџић, Пекић, Ђекић, Веселиновић, Родић, Китић (Вучићевић), Стричевић (Митровић), Стевановић.

ЖСК: Савановић, Марков, Ћирин, Ђурђић, Џамбас, Марић, Топић, Дамјановић (Тошић), Нинковић (Обрадовић), Пињо (Кронић), Каурин.

Све линије тима тренера Владимира Шпоње деловале су на високом нивоу, па су већ у првом полувремену од неколико прилика головима Пекића и Китића дошли до предности. И у наставку су се по једном у стрелце уписали Бојан Китић, а потом и Јован Пекић.

М. По.

Футог - Шајкаш 2:0 (0:0)

ФУТОГ: Игралиште Футога, гледалаца 100, судија: Вукмановић (Нови Сад), стрелац: Стевановски у 57. и 85. минуту. Жути картони: Стевановски, Сирар, Мих. Бероња, Барачанин, Чепић (Футог), Рулић, Алемпић, Николаш, Зечевић (Шајкаш).

ФУТОГ: Марковић, Бероња, Латиновић, Стевановски (Шобот), Тополић (Барачанин), Швоња, Косић, Сакач, Чепић (Брнбота), Мих. Бероња, Сирар.

ШАЈКАШ: Попин, Ђаковић, Павков, Алемпић (Гојков), Радивојевић, Мајурић, Милановић (Живанов), Зечевић, Тривуновић (Станковић), Николаш, Панић.

Коначно су Футожани одиграли по замислима тренера Горана Малиновића, па се може рећи да су гости и поред два примљена гола добро прошли. Сигурно је за то највеће заслуге имао солидни голман Срђан Попин.

Одолевали су Ковиљчани у првом делу налетима, али је у наставку на сцену ступио Лазар Стевановски, поготио је најпре за вођство да би у финишу утакмице се још једном уписао у стрелце за заслужену победу.

М. По.

Нови Сад - Хајдук 10:0 (5:0)

НОВИ САД: Стадион на Детелинари, гледалаца 100, судија: Кукуда (Петроварадин), стрелци: Тепић у 1. и 46. Симић у 5. и 48, Ђанковић у 11. Тубић у 39. и 73. Адамек у 42. Игњић у 58. и Јањић у 66. минуту. Жути картон: Сладојевић (Хајдук).

НОВИ САД: Ромић, Сувајђић, Игњић (Јовановић), Кременовић, Спиридоновић, Бајат, Адамек (Јањић), Симић (Полић), Ђанковић, Тепић, Тубић.

ХАЈДУК: Мајски, Поповић, Мицић, Вучковић, Лазић, Икић, Сладојевић, Његован, Санквовић, Станојевић, Николић.

Претедент за највећи пласман до врха је напунио мрежу слабе екипе из Чуруга. Да се гостима лоше пише наговестио је готово из првог напада голом Богдан Тепић. Четири минута касније Александар Симић је повећао резултат. До полувремена су ефикасни били Тубић, и Адамек, па се на одмор отишло са „петардом” у мрежи Мајског.

У наставку за кратко време домаћи су головима Тепића, Симића, Тубића, Игњића и Јањића дошли до двоцифрене предности, па су вероватно задовољни постигнутим до краја меча апстинирали.

М. По.

Индекс – Татра 4:1 (3:1)

НОВИ САД: Ђачко игралиште, гледалаца 100. Судија: Чобанов (Руменка) . Стрелци: Кнежевић у 29. Бараћ у 40. Губеринић у 44. и Сендерак у 58. за Индекс. а Стојичић у 10. минуту за Татру. Жути картони: Бараћ и Бељански (Индекс)

ИНДЕКС: Субашић 7, Сендерак 7,5, Бараћ 8, Кнежевић 7, Бељански 7 (Попин 7), Недић 7,5 (Целин 7), Бањац 7, Губеринић 8, Клаић 8 (Звекан -),Вучковић 7, Нађ 7

ТАТРА: Муњаш 7, Берић 6, Медић 6, Буђик 6, Бобот 6, Вучићевић 6, Младеновић 6, Кузмановић 6,5, Вучковић 6, Стојичић 7 ( Каранов 6,5), Митровић 6.

Претендент за највиши пласман Индекс намучио се у уводним минутима са срчаном екипом из Кисача. Шта више први су припретили гости али је ударац Буђика ефектно зауставио голман Субашић. Узвратили су „студенти“. Бањац извео ударац из угла Клаић главом лопту проследио до Вучковића ,а овај пребацио гол. Гости су неочекивано дошли до предности. Поигравали су се Вучковић и Кнежевић а овај други кратко је лопту покушао да врати Субашићу, а поклон је на прави начин искористио лукави Стојичић. Појачали су момци тренера Орловића притисак према голу Муњаша који је скинуо зицер Бељанском. Атаци су уродили плодом. Најбољи актер Веселин Губеринић утрчао је у казнени простор заобишао је чувара шутирао са неколико метара, Муњаш кратко одбио лопту, натрчао је Кнежевић и искупио се голом за предходну грешку .Протестовали су играчи Татре, рекламирајући да је приликом продора Губеринића лопта прешла гол аут линију, али је судија Чобанов показао на центар.

Госте је до полувремена у два наврата одбранама спасао Муњаш, али ништа није могао да уради код прецизног ударца Бараћа. Одличну игру голом за памћење крунисао је Губеринић. Са 25 метара погодио је горњи угао. У наставку је на центаршут Нађа Сендерак је искоса са десне стране погодио супротни угао.

М. Ковачевић

ТСК – Фрушкогорски партизан 3:0 (1:0)

ТЕМЕРИН: Стадион ТСК-а, гледалаца: 200, судија: Ћулум (Шајкаш), стрелци: Пашка у 37, Пуповац у 58. и Дринић у 64. минуту.

ТСК: Војводић 7, Танасић 7, Бајић 8, Варга 7, Милосављевић 7, Лукић 7 (Мириловић - ), Клисара 7, Косић 7 (Пантош 7), Пуповац 7,5 (Николић - ), Пашка 7,5, Дринић 8.

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Шурлан 6, Д. Девић 6,5, Симић 6 (Грубишић 6,5), Рогановић 7, Клинцов 6,5, В. Девић 7, Дулић 6,5, Кантар 6 (Чавић - ), Пргоњић 7, Бабић 6,5 (Антонић - ), Јанић 6.

По јаком ветру, одиграна је коректна утакмица, без јавних опомена. Темеринци су оправдали улогу фаворита, иако су наступили без доста повређених играча, а све је било лакше после водећег поготка у режији Балажа Пашке и асистента Дејана Бајића. Најбољи стрелац Јово Пуповац, у досадашњем делу трке је постигао 16 голова. У мечу против гостију из Буковца, заиграо је после повреде и одмах је наставио низ скинувши паучину након индиректа и додавања Мирка Дринића. Шест минута касније, Дејан Бајић је прошао по левој страни и заврнуо лопту у казнени простор, где је одлично реаговао Дринић и ударцем главом ставио тачку.

М. Менићанин

Сириг – Бачка (Б) 3:1 (2:1)

СИРИГ: Спортски центар Препород, гледалаца: 100, судија: Тепић (Шајкаш), стрелци: Вучковић у 5, Папак у 44. и Ферати у 73. за Сириг, Трифуновић у 9. минуту за Бачку. Жути картони: Б. Брежњак, Дражић, Грујичић (Сириг), Инђић, Леђанац (Бачка).

СИРИГ: Мишчевић 8, Декић 7,5, Б. Брежњак 7,5, Петровић 7,5, Наранчић 8, Дражић 7, Грујичић 7,5 (Васић - ), Вучковић 7,5 (Којовић - ), Папак 8, Ферати 8, Мисини 7 (С. Брежњак - ).

БАЧКА (Б): Јаношев 6, Радосављевић 6 (Слепчев - ), Мајсторовић 6 (Павлов - ), Инђић 6,5, Гавранић 7, Шарић 6,5, Пашћан 7, Милић 6,5, Леђанац 7, Глишић 6,5 (Латиновић - ), Трифуновић 7,5.

У уводним минутима, виђена су два гола и то је био наговештај занимљиве представе. Божидар Вучковић је, после паса Фератија, проследио лопту у супротан угао. Гости из Бегеча, брзо су изједначили резултат преко Марка Трифуновића, а пред одлазак на одмор Немања Папак је истакао кандидатуру за јунака меча. Одлично је бранио Милош Мишчевић, док је Един Ферати, у 73. минуту, изашао испред Немање Јаношева и оправдао епитет најбољег стрелца Сирижана, уз асистенцију неухватљивог Папка.

М. Мен.

Петроварадин - Ветерник 0:3 (0:1)

ПЕТРОВАРАДИН: Игралиште Петроварадина, гледалаца 100, судија: Драгољевић (Бачки Јарак), стрелци: Марковић у 45. Субашић у 78. Ђокић у 85. минуту. Жути картони: Буквић, Гардиновачки, Татић (Петроварадин), А. Ушћумлић (Ветерник).

ПЕТРОВАРАДИН: Јовановић, Татић, Шавија, Гардиновачки, Ружић (Гавришић), Лазаревић, Буквић, Коска (Кокановић), Павлов, Амиџић (Иконић), Шарац.

ВЕТЕРНИК: Ивић, Пекез, Огњановић, Турало, А. Ушћумлић, Марковић, Ђурић, Гвозден, Субашић (Ђокић), Томић, Чичић.

Екипа Ветерника однела је цео плен из Петроварадина.

М. По.

Омладинац - Бачка (Ђ) 2:1 (0:0)

СТЕПАНОВИЋЕВО: Игралиште Омладинца, гледалаца 50, судија: Ивановић (Нови Сад), стрелци: Савић у 58. Мирковић у 87. за Омладинац, а Игњић у 77. минуту за Бачку. Жути картони: Пецељ, Савић, Пердух (Омладинац), Станковић, Вујовић, Калајџић, Петровић (Бачка).

ОМЛАДИНАЦ: Станковић, Савић, Штефек, Пецељ, Вујичић, Пердух, Мирковић, Макарић (Јовановић), Ђурић, Анђелковић, Комненић (Стојановић, Зељковић).

БАЧКА: Смуљан, Др. Тривуновић, Ј. Тривуновић, Дејановић, Вујовић, Дангубић (Калајџић), Станковић (Игњић), Марковић, Солдат, Ду. Тривуновић (Рогић), Петровић.

Екипа Омладинца коначно је обрадовала верне навијаче. У првом полувремену није било голова захваљујући слабој реализацији Милоша Мирковића. Најпре је погодио пречку, а потом је са само два метра пребацио празну мрежу. У наставку су домаћи дошли до предности након продора Милана Ђурића, Душан Савић је погодио право место. Успели су срчани гости да дођу до поравнања резултата, након лоше процене задње линије одбране домаћих резервиста Ненад Игњић савладао је Станковића. У тим тренуцима момци тренера Стојана Радића нису губили главу, кренули су у офанзиву која је три минута пре краја уродила плодом за претходна два промашаја у првом полувремену голом за вредну победу искупио се Милош Мирковић.

М. По.

Резултати:

Омладинац - Бачка (Ђ) 2:1, Сириг - Бачка (Б) 3:1, Индекс - Татра 4:1, Петроварадин - Ветерник 0:3, Јединство - ЖСК 4:0, ТСК - Фрушкогорски партизан 3:0, Футог - Шајкаш 2:0, Фрушкогорац - Славија 3:1, Нови Сад - Хајдук 10:0.