Новосадска лига: Софранин за серију Футожана

Софекс - Пролетер 3:0 (1:0)
sofeks-proleter 2

ФУТОГ: Спортски центар Софекса, гледалаца 100, судија: Димоски (Нови Сад), стрелци: Мрђан у 27. (из пенала), и 80. Софранин у 54. минуту. Жути картони: Лазић, Косић, Софранин (Софекс), Мрвичин, С. Крстић (Пролетер).

СОФЕКС: Глишић 7, Лазић 7, Црепуља 7, Карановић 7, Косић 7, Ивковић 7 (Радин), Ковачевић 7, Трифуновић 7 (Штрбац), Мрђан 8, Софранин 8 (Ђурикин), Попадић7.

ПРОЛЕТЕР: Матић 6, Човић 6, Мрвичин 6, Н. Крстић 6, Ч. Аџић 6 (М. Аџић), Џарић 6 (Хаџић), Катанић 6, С. Крстић 6 (Старчевић), Малешевић 6, Бошњаковић 6, Лукаја 6.

У изједначеном првом полувремену на одмор се отишло вођством домаћих. У 27. минуту лопта је ударила у лакат С. Крстића, судија Димоски показао је на белу тачку. Сигуран са једанаест метара био је Мрђан. У наставку друга прича. Попадић је повратном лоптом упослио капитена домаћих Софранина који је постигао еврогол са преко 25 метара, лопта се од пречке одбила и завршила у мрежи. Десет минута пре краја Мрђан је преварио неколико гостујућих играча и са ивице шеснаестерца погодио десну стативу од које се лопта одбила у мрежу Матића.

Д. Иванић

ТСКФутог 0:0

ТЕМЕРИН: Стадион ТСК-а, гледалаца: 200, судија: Павићевић (Нови Сад), жути картони: Козомора, Бјелајац (ТСК), Барачанин, Родић, Бекер, Шобот (Футог).

ТСК: Племић - , Пантош 6, Јелић 6, Варга 7, Бјелајац 7, Милосављевић 7, Станковић 7, Ђ. Стојановић 6 (Козомора - ), Вишекруна 7 (Блануша - ), Пуповац 6, Савић 6 (Самарyић - ).

ФУТОГ: Савковић 7, Бероња 7, Барачанин 7 (Брмбота 7), Стевановски 7, Родић 7, Милаковић 6 (Малеш - ), Косић 7 , Стелкић 7, Чепић 6 (Шобот - ), Бекер 7, Кресоја 6. У борбеној представи, Футожани су остварили циљ и освојили бод, док црвено-бели могу да жале за неискоришћеним шансама. Бункер гостију, издржао је налете Темеринаца, чијим стрелцима је недостајало барута да крунишу иницијативу. Домаћи су бацили у ветар десетак одличних шанси, а кивни су, због недосуђеног пенала у 87. минуту, после играња руком штопера Родића у казненом простору. Гости су били фокусирани на одбрану свог гола, па је млади голман Никола Племић остао неоцењен.

М. М.

Нови Сад - Сириг 2:1 (1:0)

НОВИ САД: Стадион на Детелинари, гледалаца 100, судија: Марковић (Ветерник), стрелци: Стричевић у 17. Станчић у 61. за Нови Сад, а Зукић у 56. минуту за Сириг. Жути картони: Спиридоновић, Стакић (Нови Сад), Зечевић, Исак, Брежњак (Сириг).

НОВИ САД: Јовановић, Стакић, Крповић, Бајић, Мирић, Свркота, Стричевић, Спиридоновић, Станчић (Бркановић), Стојановић, Лимановић (Бркић).

СИРИГ: Мишчевић, Јокић (Перишић), Брежњак (Дакић), Исак, Васић, Миловановић, Вулић, Радић, Зукић, Вујановић (Пролић), Зечевић.

Кљуцнули су канаринци нова три бода у сусрету против добро организоване екипе Сирига. У 17. минуту Алекса Стричевић приморао је Мишчевића на капитулацију. Искусни Зоран Зукић је у наставку успео да савлада одличног голмана Александра Јовановића. Радост гостију није дуго трајала, јер је након пет минута Дарко Станчић погодио мрежу Сирига за нову тројку.

М. По.

Шајкаш - Јединство (Р) 0:0

КОВИЉ: Игралиште на Ади, гледалаца 100, судија: Тошић (Нови Сад). Жути картони: Заов, Гојков, Играчев, Шведић (Шајкаш), Жугић, Ђекић (Јединство).

ШАЈКАШ: Попин, Граорац, Заов, Гојков, Радивојевић, Мајурић, Павков (Дистл), Николаш, Играчев (Шведић), Михајловић, Јовановић.

ЈЕДИНСТВО: Бројчин, Филиповић, Марић (Бакић), Жугић, Латиновић, Видосављевић, Стаменковић, Ђекић, Тодоровић (Станар), Зељковић, Вућичевић (Тривуновић).

Оба ривала су у меч ушла са намерама да остваре победу. Међутим, ни једна ни друга екипа није успела да реализује своје прилке, не само због неспретности нападача него због одличних одбрана голмана Попина и Бројчина. Домаћи су ипак били ближи победи, јер су по једном погодили пречку и стативу.

М. По.

Петроварадин - Јединство (Г) 2:1 (1:1)

ПЕТРОВАРАДИН: Игралиште Петроварадина, гледалаца 100, судија: Штумпф (Нови Сад), стрелци: Дорословачки у 25. Момчилов у 91. за Петроварадин, а Гаџић у 37. минуту за Јединство. Жути картони: Дорословачки, Торбица (Петроварадин), Бубњевић, Зорић (Јединство).

ПЕТРОВАРАДИН: Ранков, Кнежић, Лазаревић, Ћорић (Стефановић), Татић, Момчилов, Торбица, Шавија (Шарац), Дорословачки (Будечевић), Кокановић, Иконић.

ЈЕДИНСТВО: Војводић, Виторац, Папак (Живковић), Зорић, Драгољевић, Тепић (Ђорђевић), Грујичић, Рабљеновић, Малиновић, Бубњевић, Гаyић.

Утакмица два квалитетна ривала завршена је минималном победом Петроварадина. Повели су домаћи у 25. минуту голом Дејана Дорословачког. Упорни гости успели су да преко Стевана Гаyића поравнају резултат. Када се очекивало да ће ривали поделити бодове у надокнади времена у казненом простору екипи из Госпођинаца најбоље се снашао Борис Момчилов, савладао је Момчиловића за вредне бодове.

М. По.

Виноградар - Младост 0:6 (0:2)

ЛЕДИНЦИ: Игралиште Виноградара, гледалаца 100, судија: Секулић (Футог), стрелци: Зорзић у 12. и 81. Јанић у 41. Новаковић у 73. Чековић у 85. и 87. минуту. Жути картони: Ђерић (Виноградар).

ВИНОГРАДАР: Елез, Бугарски, Ожват (Алимпијевић), Буквић, Топаловић, Савић, Милинковић, Михајловић, Стојановић, Ђерић, Спремић.

МЛАДОСТ: Иванишевић, Вуковић, Стојчић, Станишић, Јоксимовић, Преведен, Новаковић, Јанић, Зорзић, Максимовић (Чековић), Стајић (Медић).

Још један убедљив пораз доживела је екипа из Лединаца. Гости са Бистрице показали су се као квалитетан такмац и голом Зорзића су побели, да би Јанић до полувремена повећао резултат. Гости до убедљиве победе дошли головима Новаковића, други пут Зорзића, а шлаг на торту ставио је са два поготка резервиста Ален Чековић.

М. По.

Фрушкогорски партизанБачка 1:0 (0:0)

БУКОВАЦ: Игралиште Фрушкогорског партизана, гледалаца 150, судија: Кљајић (Бачки Јарак). Стрелац: Илић у 72. минуту. Жути картон: Миловановић (Фрушкогорски партизан).

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Миланов, Д. Девић, Макивић, Клинцов, Бабић (Подрашчанин), В. Девић, Грубишић, Миловановић, Чергић, Илић, Кантар.

БАЧКА: Калајyић, Ердељан, Дангубић, Курушић, Павлов, Пантић, Цвијић, Дејановић, Матић, Д. Тривуновић (Јаковљевић), Л. Тривуновић.

Фудбалери Фрушкогорског партизана остварили су још једну важну победу у борби за опстанак. Жртва црно – белих била је ђурђевачка Бачка. Утакмица је све време била пуна темпа, чврста и занимљива, али без икаквих недозвољених стартова. Малобројни гледаоци су могли да уживају, али више од игре имали су домаћи, мада се гости ни у једном тренутку нису предавали.

Ђурђевчани нису искористили пенал, пошто се на голу испречио одлични голман Синиша Миланов. Буковчани су победу желели више него ишта и двадесетак минута пре краја су нападали у таласима. Таква игра морала је да уроди плодом. То се догодило у 72. минуту. После лепе акције домаћих Славко Илић је добио лопту у шеснаестерцу и силовито шутирао, тако да добри голман гостију није могао ништа. Гости су и даље нападали, а Буковчани су узвраћали и на крају три важна бода припала су Фрушкогорском партизану.

М. Павловић

ТатраЖСК  4:0 (1:0)

КИСАЧ: Игралиште Татре, гледалаца 200, судија: Митровић (Нови Сад), стрелци Пекић 10. и 75. и Томљановић 50. и 87. минуту.

ТАТРА: Костуранов 7, Абеловски 7(Срнка -), Пекић 8, Дражић 7(Мартинко  7), Ђаковић 7, Новаковић 7, Павловић 7(Ожват -), Гаџић 8, Томљановић 8, Вуковић 7, Јамбрих 7.

ЖСК: Гусић 7, Жељко Никола 6 (Станчевић 6), Самац 6 (Мирков 6), Танасић 6 (Вученовић 6), Џамбас 7, Мрђен 6, Круљ 6, Голић 6, Клисара 7, Ђурђић 7, Дамјановић 6.

Домаћи су током целе утакмице били бољи и конкретнији, а што резултат није бар двоструко већи криви су нападачи који нису искористили још бар пет стопостотних прилика, а три пута су погодили и стативу или пречку. Гости су играли врло коректно, а једину праву прилику су имали у 17. минуту, али домаћи голман смелом интервецијом у ноге спречио је најгоре.

П. Палик

Ветерник - Омладинац 1:1 (0:1)

ВЕТЕРНИК: Игралиште Ветерника, гледалаца 50, судија: Гаћиновић (Нови Сад), стрелци: Лалић у 68. за Ветерник, а Јеремић у 25. минуту за Омладинац. Жути картони: Китић, Пекез, Чалија (Ветерник), Бајић, Батар (Омладинац).

ВЕТЕРНИК: Глигоријевић, Ђурић, Лалић, Огњановић, Пекез, Чалија, Малиновић, Чичић, Китић, Ушћумлић (Филиповић), Адамек.

ОМЛАДИНАЦ: Зељковић, Савић, Милошевић, Пецељ, Бајић, Макарић (Муратовић), Максимовић, Радовић (Батар), Томчић, Живковић, Јеремић (Самарџић).

Фудбалери Ветерника и Омладинца поделили су плен на равне части. Гости из Степановићева успели су да голом Ненада Јеремића поведу. Имали су након тога две прилике преко Пецеља и Томчића да повећају резултат, али се одличним одбранама истакао Стефан Глигоријевић. На почетку другог полувремена и Бајић је пропустио колосалну прилику.

Успели су домаћи да поравнају резултат након слободног ударца и центаршута на другу стативу, Батар је у намери да избије лопту погодио голмана Зељковића, а на правом месту био је Ненад Лалић, који је пронашао пут ка мрежи што се испоставило да је био за коначан резултат.

М. По.

Нови Сад - Сириг 2:1, Виноградар - Младост 0:6, Шајкаш - Јединство (Р) 0:0, ТСК - Футог 0:0, Ветерник - Омладинац 1:1, Петроварадин - Јединство (Г) 2:1, Софекс - Пролетер 3:0, Фрушкогорски партизан - Бачка 1:0, Татра - ЖСК 4:0.

Неспоразум клубова и ФСГ Нови Сад: Нико неће бити оштећен

Пре почетка првенства у Новосадској лиги Извшни одбор ФСГ Нови Сад одлучио је да због проширења лиге клубове ослободи два кола у јесењем делу првенства плаћања службених лица, међутим, на сајту Савеза се се у петак појавила информација да се то односи на последња два кола. Клубови су одмах реаговали, и упозорили да Савез даје прекршен договор.

„Ми смо се руководили одлуком ФСГ Новог Сада и нисмо платили судије и делагата после меча са Руменчанима“, каже директор Шајкаша из Ковиља Миодраг Драгићев.

„У последња два кола смо само једном домаћини, као и већина клубова и били би оштећени. Били смо затећени информацијом која се појавила на сајту.“

А у фудбалском савезу града Новог Сада кажу да је одлука и даље на снази и да су желели само да потсете клубове на своја прва и да је обавештење за клубове помало неспретно.

„Нико неће бити оштечен“, категоричан је секретар Савеза Бранко Баглава.

„Због лакшег евидентирања, желели смо да се клубови ослободе такси у последња два кола јесењег и пролећног првенства, али уважићемо и избор клубова.“