Новосадска лига: Студенти процветали у наставку

Индекс је заслужено победио али су гости из Сирига били ривал по мери.
Д. Иванић/ Гужва пред голом Сирижана

Индекс - Сириг 2:0 (0:0)

НОВИ САД: Ђачко игралиште, играно без присуства публике, судија: Тепић Стефан (Шајкаш), стрелци: Вукеља у 67. и Губеринић у 70. минуту. Жути картони: Целин (Индекс), Дражић (Сириг).

ИНДЕКС: Субашић 7, Нађ 7, Бараћ 7, Кнежевић 7, Радовановић 7, Недић 7 (Ковачевић), Вукеља 8, Губеринић 8, Клаић 7 (Стојановић), Вучковић 7, Бањац 7 (Целин).

СИРИГ: Кизић 7, Вулић 6, Мисини 6,5, Петровић 7, Наранчић 7, Дражић 6 (М. Којовић 6), Миловановић 6 (Ивковић), Павловић 6, Р. Којовић 6, Брежњак 7, Вучковић 6 (Дошљин).

У 11. минуту неуспелу офсајд замку није искористио Клаић, шутирао је преко пречке. Студенти су билки бољи али мрежа Сирижана се није затресла. Клаић је у 45. минуту изашао сам испред голмана, покушао је да га лобује али је голман Сирига одбранио а потом и на одбијену лопту Клаић је слабо реаговао.

Губеринић је продрмао стативу снажним шутем искоса са десне стране у 60. минуту. У 61. минуту гости извели брзу контру али је Миловановићевић шут одбранио Субашић.

Љубиша Вукеља је у 67. минуту погодио мрежу Сирижана. После корнера са десне стране лопту је са прве стативе Клаић главом пребацио испред гола а тамо је центарфор Индекса био неумољив. Други гол Губеринић је постигао у 70. минуту када је извео слободан ударац са леве стране, лопта је ушла код прве стативе, одлични голман Кизић био је немоћан.

У 89. минуту Нађ се дриблингом ослободио свог чувара и тукао али је Кизић одбранио а потом није дозволио Вукељи да повећа предност Индекса.

М. Ковачевић

Фрушкогорац - ЖСК 1:0 (0:0)

СРЕМСКА КАМЕНИЦА: Игралиште Фрушкогорца, судија: Ивановић (Нови Сад), стрелац: Јевтић у 90+2. минуту. Жути картони: Јевтић, Старовлах, Варничић (Фрушкогорац), Пињо, Савановић, Марков (ЖСК).

ФРУШКОГОРАЦ: С. Лалић, Сапунџић, Шкрбић, Старовлах, Драгојловић, Јевтић, Глишић, Варничић (Богданов), Печић, Куртеш (Рис), С. Лалић.

ЖСК: Савановић, Марков, Јојкић, Пињо, Џамбас, Марић, Топић, Ђурђић, Нинковић, Богданов, Каурин (Кронић).

Екипа Фрушкогорца дошла је до вредних бодова у надокнади времена. Покушавали су домаћи да постигну гол, али је одбрана екипе из Жабља успешно одолевала свим налетима.

Од првог минута гости су се определили за одбрану гола и чинило се да ће успети да оду непоражени. У другом минуту судијске надокнаде попустила је концентрација у редовима гостију, након продора Печића и прецизног ударца лопта се одбијала два пута, али је на крају стигла до Јевтића који је главом проследио у мрежу за радост Каменичана, а тугу момака тренера Крсмановића, јер су имали бод у џепу.

М. По.

Хајдук (Ч) - Шајкаш 1:3 (1:1)

ЧУРУГ: Игралиште Хајдука играно без гледалаца. Судија: Пејић (Нови Сад). Стрелци: Стјепановић у 40. (из пенала) за Хајдук. а Играчев у 20.и 85. и Марцикић у 75. минуту за Шајкаш. Жути картони: Дамјановић, Вучковић Хајдук; Ђоковић, Павков, Радивојевић Шајкаш.

ХАЈДУК: Лукић, Лазић, Мајски, П. Самоловац, Вучковић, Дамјановић (Икић), Срећков, Стјепановић (Максимовић), Р. Самоловац, Микулић (Станојевић), Марков.

ШАЈКАШ: Попин, Ђоковић, Павков, Алемпић, Радивојевић, Маљурић, Милановић (Станковић), Марцикић, Играчев, Тривуновић, Панић.

Много труда и пожртвовања узалуд су уложили Чуружани у сусрету против врло доброг састава из Ковиља који је на крају стрпљивом игром стигао до победе.

Дуго је мирисало на реми, а да не буде тако побринуо се прво Лазар Марцикић,  а потом и својим другим голом на овом сусрету Живан Играчев.

П. Бундало

Славија - Омладинац 2:0 (0:0)

НОВИ САД: Игралиште Славије, без гледалаца, судија: Чобанов (Нови Сад), стрелци: Бркљача у 74. и Лаковић у 90.  минуту (из пенала). Жути картон: Кузмановић (Славија).

СЛАВИЈА: Чавић, Галић, Паунић, Остојић (Петровић), Стајић, Убовић, Убипарић (Ћулум), Кузмановић, Вучковић, Лаковић, Кулаковић (Бркљача).

ОМЛАДИНАЦ: Вулин, Савић, Штефек, Мирковић, Вујичић, Стојановић (Пердух), Стојановски, Јанић, Зељковић (Макарић), Анђелковић (Милић), Живојнов.

Дуго су се домаћи мучили да сломе отпор борбене екипе Омладинца. Гости из Степановичева у првом делу имали већи посед лопте и једну зрелу прилику коју на центаршут Савића није искористио Анђелковић. Прави потез тренера Шипке било је увођење Бркљаче који је пробудио редове домаћих који су атаковали на гол Савића.

Уз две погођене пречке Бркљаче и Вучковића. Резервиста Славије успео је да казни несмотреног Штефека и голом донесе предност Славији. У последњем минуту регуларног дела Мирковић је оборио Вучковића, а сигуран реализатор најстроже казне био је Лаковић.

М. По.

Нови Сад - Фрушкогорски партизан 1:0 (1:0)

НОВИ САД: Стадион на Детелинари, без гледалаца, судија: Вукмановић (Нови Сад), стрелац: Пекић у 59. минуту. Жути картони: Симић (Нови Сад), Тешановић (Фр. партизан).

НОВИ САД: Ромић, Илић, Кавчић (Стојак), Сувајџић, Бајат, Тривуновић, Адамек, Игњић, Симић, Пекић, Миловац (Тубић).

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Шурлан, Девић, Симић (Коцијер, Илић), Клинцов, Бабић, Рогановић, Дулић, Мирић, Миловановић, Тешановић, Подрашчанин (Грубјишић).

Успео је претедент за највиши пласман у фер и коректној игри да укњижи против одличне екипе из Буковца нову победу. Након центаршута с леве стране Кавчића, Пекић је прихватио лопту и маниром расног стрелца савладао Шурлана.  Покушавали су „канаринци” да овере победу а спречио је голман Шурлан зауставивши Адамека, Пекића и Симића па је на крају гол брзоногог Пекића одлучио победника.

М. По.

Петроварадин - Бачка (Ђ) 2:0 (0:0)

ПЕТРОВАРАДИН: Игралиште Петроварадина, без гледалаца, судија: Камшпић (Нови Сад), стрелац Павлов у 73. и 74. минуту.

ПЕТРОВАРАДИН: Бројчин, Ристивојевић, Гавришић (Коска), Амиџић, Шимулија, Торбица, Џарић (Поповић), Радмиловачки, Пастор (Пантелић), Шарац, Лазаревић

БАЧКА: Смољан, Др. Тривуновић, Љ. Тривуновић, Дејановић (Балог), Вујовић, Дангубић, Станковић, Рогић, Ђурић (Марковић), Солдат, Петровић (Проданов).

Екипа Петроварадина забележила је и другу пролећну победу. Након првог полувремена у коме и поред неколико прилика није било голова. У наставку је све на своје место ставио расположени Павлов. Грешку одбране Ђурђевчана казнио је лепим лоб ударцем. Исти играч је на центаршут Коске другим голом решио све дилеме око победника.

М. По.

Славија - Омладинац 2:0, Хајдук - Шајкаш 1:3, Нови Сад - Фрушкогорски партизан 1:0, Фрушкогорац - ЖСК 1:0, Футог - Ветерник 4:1, ТСК - Татра 0:1, Јединство - Бачка (Б) 1:0, Петроварадин - Бачка (Ђ) 2:0, Индекс - Сириг 2:0.