Новосадска лига: Жабаљци прикочили лидера

​​​​​​​ЖСК - Ветерник 1:1 (0:0)
tatra

ЖАБАЉ: Игралиште ЖСК-а. Судија: Секулић (Футог). Стрелци: Пињо у 50. за ЖСК. а Швоња у 55. минуту за Ветерник. Жути картони: М. Марков, Танасић, Џамбас (ЖСК). Станић (Ветерник).

ЖСК: Савановић 8, М. Марков 8, Танасић 7, Ђурђић 7, Марић 7 (Малић 7), Џамбас 8, Богданов 8, Топић 8, Д.  Марков 7, Клисара 7, Пињо 8 (Бороја).

ВЕТЕРНИК: Ивић 8, Огњановић 8, Швоња 8, Турало 7, Ушћумлић 8, Китић 8 (Николић), Гвозден 7 (Вуковић 7), Срдановић 7, Субашић 7, Станић 8, Малиновић 7.

Одавно у Жабљу није одиграна, боља, квалитетнија и неизвеснија утакмица, играло се на прволигашком нивоу. Нерешеним исходом и поред својих пропуштених прилика задовољнији су били гости из Ветерника. Домаћину је слаба утеха што је и даље једина непоражена екипа после девет одиграних кола.

Прво веће узбуђење десило се у 15. минуту када је капитен гостију Бојан Китић заустављен на непрописан начин, када је сам кренуо према голу домаћина. А убрзо након тога голман гостију Младен Ивић на непописан начин зауставио Сашу Богданова, али није било пенала.  Потом  јер поништен погодак Драгана Маркова.

На почетку другог дела игре домаћин је успео да дође до вођства голом Милоша Пиња, али нсу гости успели да изједначе  резултат после сумњиве ситуације.

Иако је било прилика на обе стране, голова није било, а истакли су се голмани. Суђење врло слабо.

П. Бундало

Фрушкогорски партизанШајкаш 2:1 (1:0)

БУКОВАЦ: Игралиште Фрушкогорског партизана, судија: Штумпх (Нови Сад). Стрелци: Девић у 11. и Трифуновић у 61. за Фрушкогорски партизан, а Марцикић у 53. минуту за Шајкаш. Жути картони: Перић, Чергић, Лазић, Канттар (Фрушкогорски партизан), Попић, Павков, Зечевић, Рулић, Радивојевич, Маљурић, Малешевић (Шајкаш).

ФРУШКОГОРСКИ ПАРТИЗАН: Перић, Девић, Симић, Клинцов, Бабић (Тешановић), Ружич (Чавић), Дулић, Трифуновић, Чергић (Грмаш), Лазић (Бјелић), Кантар.

ШАЈКАШ: Попин, Павков (Граовац), Зечевић, Рулић, Радивојевић, Маљурић, Миловановић, Марцикић (Тривуновић), Малешевић, Николаш, Станковић.

У Буковцу је одиграна утакмица на којој би позавидели и клубови из вишег ранга такмичења. Играло се борбено, брзо, с много акција, неискоришћених шанси и шутева на гол.

Управо су гости, од првог звиждука судије, кренули офанзивно и имали неколико шанси, али их је пресекао гол одличног Дејана Девића у 11. минуту. Нису гости стали, али и домаћи су, осокољени вођством, кренули у јурише. Одиграли су добро и на одмор заслужено отишли с предношћу од гола.

Нису Ковиљчани престајали с нападима и то им се исплатило у 53. минуту, када је погодио Марцикић. Већином другог полувремена гости су имали иницијативу, али то није дало плод. Наравно, ни црно – бели нису остајали дужни. Имали су сјајне акције и у 61. минуту постигли су одлучујући гол, а учинио је то Трифуновић, после сјајне акције Лазића. Овај момак је аређао неолико готујућих играча, а дошао је из Ковиља, и после центаршута погодио је Трифуновић.

М. Павловић

Футог - Јединство 4:1 (1:0)

ФУТОГ: Игралиште Футога, судија: Јоргић (Нови Сад), стрелци: Косић у 38. Сакач у 65. Чепић у 81. и Стелкић у 85. за Футог, а М. Тепић у 64. минуту за Јединство. Жути картони: Латиновић, Шобот (Футог).

ФУТОГ: Марковић, Милк. Латиновић, Мил. Латиновић (Стелкић), Сакач, Косић, Тополић, Малеш, Црепуља, Чепић, Бероња (Гери), Шобот.

ЈЕДИНСТВО: Видовић, Медић (Ђорђевић), Зорић, Виторац, Самарџић, Ковачевић, Р. Тепић, Малиновић, Росић, Бубњевић, М. Тепић.

Успела је екипа Футога да дође до нове победе . Повели су домаћи голом Горана Косића и са тим резултатом отишло на одмор. У наставку је Младен Тепић успео да поравна резултат. Радост гостију није дуго трајала, јер је након поласка са центра из лепе акције Борис Сакач поново довео Футожане у вођство. Финиш је у потпуности припао момцима тренера Малиновића који су головима Душана Чепића и резервисте Радице Стелкића оверили победу.      М. По.

Татра  – Бачка (Б)  3:0 (1:0)

КИСАЧ: Игралиште Татре, судија Јефтић (Будисава), стрелци:  Крповић у 25. Живојинов у 56. и Кеџа у 87. минуту. Жути картони Новичевић, Којичић (Татра) и Брмбота, Милић (Бачка)

ТАТРА: Муњас 7, Сивчевић 6, Крповић 7, Хашка 6, Новичевић 7 (Муха 7),  Којичић 7, Кеџа 7, Живојинов 6, Ожват 7 (Зељковић 7), Радић 7, Ђилас 6 (Дубачкић 7)

БАЧКА: Дорић 7, Брмбота 6, Слепчевић 6, Карановић 6, Роквић 6, Милић 6, Шумар 6, Радосављевић 7, Лињачки 6, Бекер 6, Ковачевић 6

Чета тренера Саше Милановић је коначмо заблистала , надиграла симпатичне и вееома коректне госте и на крају заслужено победила и преекинула непријатан низ пораза. Домаћи су од самог почетка кренули  пуном паром и ни у једном моменту нису дозволили гостима да среде своје редове.

П. Палик

Фрушкогорац - Славија 0:0

СРЕМСКА КАМЕНИЦА: Игралиште Фрушкогорца, судија: Ћулум (Шајкаш). Жути картони: Стојичић, Лазаревић, Убовић, Паунић, Глигорић (Славија). Црвени картон: Беговић (Фрушкогорац).

ФРУШКОГОРАЦ: Сл. Лалић, Сапунџић, Васојевић (Ср. Лалић), Перовић, Драгојловић, Шкрбић, Јевтић, Глишић, Варничић, Печич, Милосавић, Беговић.

СЛАВИЈА: Чавић, Паунић, Лазаревић, Галић, Жакула, Глигорић, Петровић (Стајић), Стојичић, Бркљача (Јашовић), Ћулум (Новаковић), Убовић.

Утакмица је завршена најнепопуларнијим резултатом. Чини се да су овим епилогом много задовољнији били гости, иако су од 79. минута због искључења Игора Беговића имали играча више на терену. Међутим, определили су се за одбрану гола, а и домаћин није ништа желео да ризикује, па је плен подељен на равне части.        М. По.

Петроварадин - ТСК 1:3 (1:2)

ПЕТРОВАРАДИН: Игралиште Петроварадина, судија: Чобанов (Руменка), стрелци: Коска у 4. за Петроварадин, а Радин у 19. Плавшић у 44. и Гргић у 90. минуту за ТСК. Жути картони: Шарац, Стевановић, Радојковић, Шимулија, Момчилов (Петроварадин), Плавшић, Клајић, Николић (ТСК). Црвени картон: Радојковић (Петроварадин).

ПЕТРОВАРАДИН: Јовановић, Татић, Шимулија, Тодоровић, Момчилов, Торбица (Поповић), Кнежић (Шавија), Коска (Марковић, Стефановић), Шарац, Радојковић, Дервиши.

ТСК: Војводић, Косић, Бобот, Николић (Варга), Милосављевић, Солдат, Радин (Гргић), Клајић (Граховац), Плавшић, Пуповац (Николић), Којовић.

Претедент за највише пласман екипа ТСК-а однела је бодове из Петроварадина. Домаћи су одлично отворили утакмицу и већ у 4. минуту Душан Коска је савладао Војводића. Средили су Темеринци редове па су преко Алексе Радина да изједначе резултат, а минут пре одласка на одмор Александар Плавшић је донео предност гостима.

Домаћи су пропустили неколико прилика да дођу до изједначења, а и бројчано јачи гости имали су прилику да реше меч. То им је успело у последњем минуту регуларног дела, када је Ненад Гргић савладао Јовановића.

М. По.

СиригТител 3:1 (2:0)

СИРИГ: Спортски центар Препород, судија: Ковачевић (Будисава), стрелци: Рајачић у 12, Стојановић у 26. и Радовановић у 62. за Сириг, Радаковић у 52. минуту за Тител, жути картони: Декић (Сириг), М. Хорњак (Тител).

СИРИГ: Тарабић 7, Декић 7, Мисини 7 (од 88. Ивковић - ), Васић 7, Наранчић 7, Дражић 7 (од 73. Миловановић - ), Рајачић 8, Стојановић 7,5, Ферати 7 (од 80. Томов - ), Радовановић 8, С. Брежњак 7 (од 73. Б. Брежњак - ).

ТИТЕЛ: Мајор 7,5, Фодор 6,5, Радаковић 7, Поповић 6,5, Хуцки 6 (од 54. Караташевски), Куља 7, Гардиновачки 6, Тодоровић 6, А. Хорњак 6 (од 46. Синани 6 ), М. Хорњак 6,5, Паунић 6,5.

Сирижани су све ближе врху, оправдали су улогу фаворита у двобоју са Тителом, иако је голман Филип Мајор одбранио пенал Едину Фератију у 37. минуту.  Најбољи актер, млади Милош Рајачић, казнио је слабу реакцију одбране гостију и најавио победу. Лука Стојановић је прецизним ударцем са ивице казненог простора крунисао асистенцију Фератија. Супротан угао, после продора по десној страни, нанишанио је Владимир Радаковић – 2:1. Погодак за памћење, дело је Стефана Радовановића, ударцем с 35 метара, погодио је угао, а мајсторију не би спречила ни двојица чувара мреже.

М. Менићанин

Омладинац - Хајдук (Ч) 5:0 (прекинуто у 43. минуту)

СТЕПАНОВИЋЕВО: Игралиште Омладинца, судија: Радиновић (Беочин), стрелци: Пецељ у 2. Др. Зељковић у 15. (из пенала) и 17. Томљановић у 19. и Штефек у 32. минуту.

ОМЛАДИНАЦ: Вулин, Макарић, Штефек, Др. Зељковић, Вујичић, Хернаус, Пецељ, Јањић, Томђановић, Д. Зељковић(Јарић), Стојановић.

ХАЈДУК: Николић, Бранчић, О. Микулић, М. Микулић, Дамјановић, Петрић, Миловановић, Поповић, Самоловац, Стјепановић.

Утакмица између Омладинца и Хајдука из Чуруга прекинута је након убедљивог вођства домаћина. Гости су на „мегдан” са десеторицом играча, а онда су због повреда игру напустили Самоловац, Поповић, Петрић и Дамјановић  па је судија Радиновић прекинуо змеч.

М. По.

Бачка (Ђ) - Сусек 4:0 (3:0)

ЂУРЂЕВО: Игралиште Бачке, судија: Ћурчић (Тител), стрелци: Багић у 10. Рогић у 19. и 25. Ћирин у 78. минуту. Жути картони: Митровић, Шодић, Малешевић (Сусек).

БАЧКА: Смољан 7, Нед. Тривуновић 7, Ћирин 8, Дејановић 7 (Ж. Тривуновић 7), Вујовић 7 (И. Тирвуновић 7), Дангубић 7, Јанковић 7 (Проданов 7), Марковић 7, Багић 7 (Љ. Тривуновић 7), Рогић 8, Т. Тривуновић 7.

СУСЕК: Драгић 6, Малешевић 6, Крстић 6, Митровић 6 (Станојевић 6), Апић 6 (Мичић 6), Шодић 7, Нићетић 7, Мурина 6, Пуачек 6, Андрин 6, Лукаја 6.

Иако без неколико стандардних првотимаца домаћи су против Сусека стигли до убедљиве победе.

М. По.

Сириг - Тител 3:1, Фрушкогорац - Славија 0:0, ЖСК - Ветерник 1:1, Фрушкогорски партизан - Шајкаш 2:1, Петроварадин - ТСК 1:3, Бачка (Ђ)  - Сусек 4:0, Футог - Јединство 4:1, Омладинац - Хајдук 5:0 (прекинуто у 43. минуту), Татра - Бачка (Б) 3:0.

1. Ветерник       9      7      1      1      34:8  22

2. Фр. партизан  9      7      1      1      22:9  22

3. Сириг    9      7      0      2      18:5  21

4. ТСК       9      6      2      1      20:6  20

5. Фрушкогорац 9      6      1      2      25:11        19

6. Омладинац     9      6      1      2      17:7  19

7. ЖСК      9      5      4      0      18:10        19

8. Бачка (Ђ)      9      5      3      1      23:7  18