ОПШТИНСКА ЛИГА БАЧКА ПАЛАНКА: Катастрофа Товаришана

Кулпин - Војводина (Т) 5:0 (1:0)
fudbal lopta pix

КУЛПИН: Игралиште Кулпина, гледалаца 100, судија Боснић (Бачка Паланка). Стрелци: П. Мрђан у 43, 56. (из пенала) и 62, Заов у 59. и Лукић у 87. минуту. Жути картони: Царић, Пантош, Лукић (Кулпин), Д. Ранисављев, М. Ранисављев, Вучић,  (Војводина).

КУЛПИН: Дукић, Хашка, Лешков, Заов, Царић, Пантош, Фејди (Сурла), Занфировић (Драгојевић), П. Мрђен, Тројановић, Милановић (Лукић).

ВОЈВОДИНА: С. Јованов, Милованов, Рамић, Т. Николић, Д. Ранисављев, Вучић, Вујановић (Башић), В. Јованов, Д. Николић (Петковић), В. Бугарски (Субић), Л. Бугарски.

Виђена је веома добра и ефикасна игра домаћина, са доста шанси, дуела, акција и пет гола у мрежи голмана С. Јованова. Јесењи првак је био надиган у свим елементима фудбалске игре.

А. Мрђен

Бачка (Д) - Младост (МБ) 1:1 (0:0)

ДЕСПОТОВО: Игралиште Бачке, гледалаца 120, судија Бојанић (Бачка Паланка). Стрелци: Бајац у 71. за Бачку, Матић у 79. минуту за Младост. Жути картони: Матић (Младост).

БАЧКА: Врсајков, Гајић, Ђ. Николић (Ширка), Капетанов, Лукић (Марковић), Убавин, Грујић, Ђ. Цимбаљевић, Попин, Р. Цимбаљевић, Бајац.

МЛАДОСТ: Хлебец, Стефановић, Н. Ђукић, Димић, Бндало, Загорчић, Трусина, Матић, Модринић, Добре (С. Ђукић), Агбаба.

Фаворизовани домаћини доста су се намучили у другом полувремену, повели су али су гости из Малог Бача успели да изједначе.

М. Крунић

Славија (П) - Бачки хајдук 5:0 (4:0)

ПИВНИЦЕ: Игралиште Славије, гледалаца 200, судија Станишић (Бачка Паланка). Стрелци: Бабић у 13, Заскалицки у 26, Ђурић у 34. и Кирти у 44. и 62. минуту (оба из пенала). Жути картон: Винковић (Славија).

СЛАВИЈА: Племић (Давид Шустер), Кухта, Бенка, Трифуновић (Винковић), Заскалицки, Мирко Грња, Боснић (Белањи),  Петровић (Белехрадски), Ђурић, Кирти (Туцић), Бабић.

БАЧКИ ХАЈДУК: Петровић, М. Јановић (Ђурановић), Владислав, Трифкановић, Бојић, М. Николић (Јурчевић), Живановић, Д. Николић, Ишиковић, Маријанов (Радић), И. Јановић.

После убедљиве игре у првом полувремену, и у делу наставка утакмице, Пивничани су стигли до убедљиве победе.

М. Брња

Стари град - Славија (Б) 1:0 (1:0)

БАЧКА ПАЛАНКА: Игралиште Старог града, гледалаца 100, судија Радовановић (Бачка Паланка). Стрелац: Јовицки у 3. минуту. Жути картони: Рибарски, Јовицки, Бјелош, Ђуришић (Стари град), Зец (Славија).

СТАРИ ГРАД: Мориц, Ђуришић (Рађеновић), Бјелош, Шкорић, Валентик, Малетин, Јовицки, Максић, Рибарски (Балиновић), Чубрило (Ненадов), Тури (Узуров).

СЛАВИЈА: Дрча, Радојчић, Драгишић, Кутина, Скејо (Петковић), Зец, Лазаревић (Смољански), З. Јовановић (Б. Јовановић), Мачак (Д. Јовановић), Кончар, Штрбац.

Домаћини су лакше него што се очекивало савладали госте из Бођана. Све је већ било готово у 3. минуту. Јовицки је искористио идеалан центатршут. Надскочио је гостујућу одбрану и главом је са пет метара послао лопту у небрањени део мреже. У 85 минуту Бјелош је траљаво извео пеналтик, тако да му је голман гостију Дрча одбранио.

Л. Козић

Лабудњача - Кривањ 0:4 (0:1)

ВАЈСКА: Игралиште Лабудњаче, гледалаца 150, судија Лалић (Бачка Паланка). Стрелци: Нововић у 29, 59. (из пенала) и 78. и Ђурчиански у 65. минуту. Жути картони: Дејан Петровић, Драган Петровић, Бједлогрлић (Лабудњача).

ЛАБУДЊАЧА: Немет, Бјелогрлић (Платиша), Маливук (Јагодић), Мрђанов (Мешић), Дејан Петровић, Девић, Драган Петровић, Росић (Р. Станковић), Зорић, Д. Станковић, Вулетић.

КРИВАЊ: Нађ, Алексић (Вукмир), Стрехарски, Петровић, Ђурчиански (Павлов), Добош, Нововић, Хашка (Спасић), Кочонда, Алекси (Малешић), Гајић.

Од безброј шанси, гост је постигао само четири гола, док су домаћини имали само једну шансу, али неискоршћену.

Д. Јововић

Нештин - Борац (В) 6:4 (1:0)

НЕШТИН: Игралиште Нештина, гледалаца 120, судија Петковић (Бачка Паланка). Стрелци: Ћулибрк у 45, Живановић у 52, Гњатовић у 55, Ахметовић у 65. и 67. и Бакош у 82. за Нештин, а Валентик у 74. (аутогол), М. Арбутовић у 82, Комад у 84. и Миљевић у 88. минуту за Борац. Жути картони: Иконић (Нештин), Н. Арбутовић (Борац).

НЕШТИН: Дукић (Гашић), Валентик, Увачек (Иконић), Шмит, Пуделка, Василић (Бакош), Ћулибрк, Вукмировић, Гњатовић (Борић), Ахметовић, Живановић (Радомировић).

БОРАЦ: Живановић, Покрајац, Н. Арбутовић (Коменић), Миљевић, Лукач, Дарко Шмитран, Комад, Фабри (М. Арбутовић), Нинковић, Петковић, Лукић.

Била је то веома занимљива игра. У првом полувремену домаћини су погодили само једном гостујућу мрежу. У наставку су постигли још четрири гола заредом, потом погодили сопствену мрежу, а затим су гости из Визића кренули на све лили ништа и мало је недостајало да изједначе.

Л. Василић

ПИВНИЦЕ: Славија - Бачки хајдук 5:0, ВАЈСКА: Лабудњача -Кривањ 0:4, БАЧКА ПАЛАНКА: Стари град - Славија (Б) 1:0, НЕШТИН: Нештин - Борац (В) 6:4, ДЕСПОТОВО: Бачка - Младост (МБ) 1:1, КУЛПИН: Кулпин-Војводина (Т) 5:0. Маглић  је био слободан.

1. Славија (П)   14     12     1      1      47:10        37

2. Кулпин  14     12     0      2      60:14        36

3. Војводина (Т) 13     11     0      2      42:17        33

4. Кривањ 14     11     0      3      54:19        33

5. Маглић  14     7      1      5      29:26        22

6. Бачка (Д)      14     6      3      5      34:25        21

7. Стари град    14     6      1      7      23:33        19

8. Нештин 14     6      1      7      29:30        16