Општинска лига Рума–Ириг: Први бодови Краљевчана

​​​​​​​Јединство (К) - Борац (С) 1:0 (0:0)
lopta_u_mrezi_1

КРАЉЕВЦИ: Игралиште Јединства, гледалаца 60, судија Јовановић (Рума). Стрелац: Грујић у 70. минуту. Жути картони: Грујић (Јединство), Ловренчић (Борац).

ЈЕДИНСТВО: Јокић 7 (Богдановић 8), Банда 7, Цвитичанин 7, Рикановић 8, Михајловић 7, Г. Чворков 7, Стојановић 7, Исаковић 7, Лазаревић 7 (Марковић 7), Грујић 8, Томић 7.

БОРАЦ: Јовановић 8,  Ловренчић 7, В. Нешковић 7, Арсеновић 7, Зељајић 7, Спасојевић 7, Јуришић 7, Кресојевић 7 (М. Нинковић), Бежановић 7, Ристановић 7, Лукић 7 (Ж. Нешковић).

Мат у три потеза и прва победа домаћина. Рикановић је надомак гола гострију упослио Лазаревића, који је несебично вратио лопту до боље постављеног Грујића, који је прецизним шутем матирао голмана Јовановића.

Б. Кордолуп

Фрушкогорац - Јединство (Р) 1:1 (0:1)

МАЛИ РАДИНЦИ: Игралиште Фрушкогорца, гледалаца 150, судија Кавгић (Рума). Стрелци: Стојковић у 71. (из пенала) за Фрушкогорац, Коларевић у 6. минуту (из пенала ) за Јединство. Жути картони: М. Граовац, Стојковић, Павловић, Бакић, Миоковић (Фрушкогорац), Алемпић, Коларевић, Стојаковић (Јединство).

ФРУШКОГОРАЦ: Јовановић, М. Граовац (Б. Граовац), Бенежан, Стојковић, Павловић, Торњански,  Топић, Кадар, Бакић, Миоковић (Дакић), Бајић.

ЈЕДИНСТВО: Цветковић, Боровић (Мађешић), Л. Јовић, Мирић, Трнић, Стојаковић, Зец, Милић (Грбић), Коларевић, Алемпић (Видаковић), Кулушић.

Добра игра домаћина, али недовољна да се слави.

Б. Кнежевић

Војводина - Јединство (П) 1:1 (1:1)

НЕРАДИН: Игралиште Војводине, гледалаца 100, судија  Николић (Рума). Стрелаци: Митић у 5. за Војводину, а Н. Поповић у 32. минуту .за Јединство. Жути картони: Таглиавиа, Бјеливук (Војводина), Н. Поповић, Петровић (Јединство).

ВОЈВОДИНА: Јовичић -, Калушевић 7 (Шкорић 5), Ристић 6, Ћирић 8, Митић 8, Бјеливук 7, Радојчић 7, В. Марковић 7, Алексић 7, Таглиавиа 8, Јањић 7.

ЈЕДИНСТВО: В. Сабо 9, Стојић 7, Обреновић 7, Д. Клајн 7, Кулић 7, Росић 5, Лозић 5, Ђурашевић 6, Поповић 6 (Стојановић), Станојевић 6 (Цвијановић), Петровић 8 (Жакула 5). Гости, су,  само, на тренутке, играли онако како се од њих очекује, и то, није било довољно за победу.А, домаћини нису праве стрелце, расположене, за игру, што није било довољно за очекивану убедљиву победу.

Н.  Лазаревић

Хртковци - Сремац (Д) 2:1 (1:0)

ХРТКОВЦИ: Игралиште Хртковаца, гледалаца 200, судија Оташевић (Рума). Стрелци: Антонић у 9. и 50. за Хртковце, а Прљић у 87. минуту за Сремац. Жути картони: Манојловић, П. Глумчевић, Савић, Обровац (Хртковци), Лучић, Вучковић (Сремац).Црвени картон: Митровић (Хртковци).

ХРТКОВЦИ: Чича, Међед (Павличевић), Митровић, Манојловић (Рудић), М. Симовљевић, Обровац, Антонић, Савић, Отржан, П. Глумчевић (Н. Глумчевић), Новаковић.

СРЕМАЦ: Симиџић, Томић, Паунковић (Д. Честић), Прљић, Љ. Вукмановић, Маџарац, Шуљагић, Туфегдћић, Р. Ашћерић, З. Ашћерић (Марчић), Вучковић (Лучић).

Стрелац оба гола за домаће био је Антонић. Први гол је постигао из изванредог шута с 16 метара. Други гол је постигао главом, после центаршута. Јесењи прваци смањили су резултат након гужве пред голом Чиче. Приљић је изблизине просто угурао лопту у домаћу мрежу.

Д. Вичик

Полет - Граничар (Г) 3:2 (1:2)

НИКИНЦИ: Игралиште Полета, гледалаца 200, судија Познан (Мали Радинци). Стрелци: Д. Петровић у 26, Васић у 76. и Дамјановић у 84. за Полет, а Миловановић у 11. и Гавриловић у 41. минуту за Граничар. Жути картони: Љубашчик (Полет), Ђорђић, Рајачић, Станојевић, Таборовић (Граничар).

ПОЛЕТ: Вељовић, Ивановић, Тодоровић, Марић, Љубашчик, Дамјановић, Марковић (В. Јокић), Д. Петровић, С. Јокић (Ђурђевић), Н. Петровић (Милић), Васић.

ГРАНИЧАР: Вукашиновић, С. Јовановић, Петковић, Секулић, Миловановић, Ђ. Самарџић, Станојевић, Ђорђић, Гавриловић, Рајачић (Букорац), Ковачевић (Таборовић).

Најзаслужнији за победу био је Филип Дамјановић, који је из слободног ударца с 20 метара, прво погодио стативу, а потом је лопта завршила у рашљама противничког гола.

Б. Тадић

КРАЉЕВЦИ: Јединство - Борац (С) 1:0, НИКИНЦИ: Полет - Граничар (Г) 3:2, НЕРАДИН: Војводина - Јединство (П) 1:1, ХРТКОВЦИ: Хртковци -Сремац (Д) 2:1, МАЛИ РАДИНЦИ: Фрушкогорац - Јединство (Р) 1:1. 27.октобар из Шатринаца је био слободан.

1. Сремац (Д)              11     7      3      1      26:10        24

2. Фрушкогорац           11     6      4      1      25:14        22

3. Хртковци                  11     7      1      3      23:17        22

4. Јединство (Р)          11     5      6      0      21:10        21

5. Борац (С)                11     6      0      5      31:18        18

6. Војводина               11     5      2      4      28:17        17

7. Јединство (П)         11     4      4      3      24:17        16

8. Полет                       11     4      2      5      18:27        14