Општинска лига Шид: Без одлуке у дербију

Ердевик - Сремац 1:1 (0:0)
fudbalska lopta

ЕРДЕВИК: Игралиште Слоге, гледалаца 100, судија Аврамовић (Моловин). Стрелци: Матијевић у 77. за Ердевик, а  Арежина у 65. минуту за Сремац. Жути картони: Штрбац (Ердедвик), Вранов, Арежина (Сремац).

ЕРДЕВИК: Јанковић 9, Бабић 9, Герик 7 (Вукадиновић 7), Бојанић 7, Везировић 7, Матијевић 8, Штрбац 9, Пап 7, Ненадовић 8, Шафарик 7, Цветковић 7.

СРЕМАЦ: Козељац 7, Чалић 7, Смајић 7, Вранов 7, Остојић 8, Ерор 7, Влаисављевић 7, Мијатовић 7 (Ненадовић 7), Марчетић 7 (Леваја 7), Миличић 7.

Дерби је испунио сва очекивања. Ривали су играли допадљив фудбал. Гости су повели преко Арежине. Он је просто угурао лопту у мрежу домаћина са два метра. Изједначио је Матијевић. Искористио је идеалан центаршут и са осам метара је шутирао неодбрањво.

М. Станивуковић

Јединство (М) - Напредак 2:1 (0:0)

МОРОВИЋ: Игралиште Јединства, гледалаца 100, судија Мијановић (Адашевци). Стрелци: Шибалић у 51.и Д.Јањатовић у 75. (из пенала ) за Јединство, а Чавић у 94. минуту за Напредак. Жути картони: Јовић (Јединство), Н. Петровић, Гавриловић, П. Петровић, Јастребић (Напредак).

ЈЕДИНСТВО: Протић 8, Ивковић 7 (Пејић 7), Н. Јањатовић 7, М. Јањатовић 7, Адамец 7, Влаисављевић 8, Д. Јањатовић 8, Нишевић 7 (Болић 7), Јовић 8 (Алимпијевић 7), Ранкић 8 (Харвличак 7).

НАПРЕДАК: Јастребић 6, Брекић 7, В. Петровић 7, Гавриловић 7, Н. Петровић 7, П. Петровић 7 (Чавић 7), Б. Младеновић 7, Милекић, Б. Новаковић 7, А. Младеновић 7, Савић 7.

Била је то добра допадљива и борбену игра домаћина свих 90.минута.

Р. Кукић

Борац (И) - ОФК Бингула 2:3 (2:2)

ИЛИНЦИ: Стадион Борца, гледалаца 50, судија Гавриловић (Шид). Стрелци: Тривић у 7. и Медић у 42. за Борац, Франциски у 14. и Б. Радичевић у 18. и 58. минуту за ОФК Бингулу. Жути картон: Шућак, Микић, Ситаревић (ОФК Бингула).

БОРАЦ: Станковић 6,  И. Филиповић 6, Д. Филиповић 5 (Савић 5), Пејић 6, Стојшић 6, Шаркановић 6, М. Ђурић 6, Медић 6, Сарап 6, Симић 6, Тривић 7.

ОФК БИНГУЛА: Волић 7, Шућак 7, Пајић 7, Франциски 7, Џевер 7, Крамар 7, Микић 7 ( Самарџић), Фаркаш 7, Ситаревић 7 (Станковић 7), Николић 7, Б. Радичевић 9.

Бингулци су играли онолико колико им је било потребно за рутинску победу од 3:2. Уз то гости су на овој утакмици могли славити још убедљивије. Бранко Радичевић је постигао два гола, али је још пет пута лоптом погодио у пречку.

Д. Стојшић

Омладинац (Б) - Граничар 3:4 (0:3)

БАТРОВЦИ: Игралиште Омладинца, гледалаца 53, судија Миладиновић (Шид). Стрелци: Поповић у 71. и 90. и Папуга у 79. за Омладинац, а Миловановић у 31, 42. и 52 .и Рикић у 36. минуту за Граничар. Жути картон: Смајић (О младинац).

ОМЛАДИНАЦ: Павловић, Лазић, Смајић, Котарлић, Мијатовић (Кулачин), Бодо, Поповић, Сарић, Ж. Малешевић (Дујаковић), Фаркаш, Папуга.

ГРАНИЧАР: Цвијановић, С. Ђурић, Д. Јовић, Грозданић, И. Ђурић, Ђукић, Миловановић, Рикић, Гојић,  Стојановић,  Станивуковић (Вуковић).

У доста тврдој игри гости из Јамене су били бољи ривал, али домаћини су све покушавали да дођу макар до бода. Имали су и  две прилике код резултата 2:4, али су их прокоцкали. Тек у самом финишу утакмице домаћинима се посрећило да макар постигну још један гол.

Г. Павловић

Једнота - Јединство (Љ) 1:1 (1:1)

ШИД: Игралиште 12. април, гледалаца 50, судија Марчок (Ердевик).Стрелци: Ђорђевић у 23. за Једноту, а Д. Руман у 29. минуту за Јединство. Жути картони: Шолаја, С. Јовановић, Ђоређевић (Једнота), Мркоњић, Пунош, Петровић (Јединство).

ЈЕДНОТА: Радосављевић, Смајић, Ђурђевић, С. Јовановић, Трлајић, Петровић (Јакшић), Шолаја, Ђорђевић, Милутиновић (Радоњић), Думитровић (Рукавина), Колашњај.

ЈЕДИНСТВО: Мркоњић, Мрђановић, Циганков, Тележар, Пунош, Рамић, Д. Руман, Ж. Сремчић, П. Сремчић, Петровић (Добрић), Ширадовић.

Домаћини су били сигурни у своју победу. И водили су само шест минута када је Руман остао сам на другој стативи и лако поравнао резултат. У наставку понестало је ривалима кондиције, па је крајњи резултат остао из првог полувремена што је било право изненађење.

Е. Хрчек

ОФК Бачинци - Синђелић 3:1 (1:1)

БАЧИНЦИ: Игралиште ОФК Бачинаца, гледалаца 80, судија Кончар (Ердевик). Стрелци: Огњановић у 31, Марковић у 69. (из пенала) и Поповић у 83. за ОФК Бачинце, а Шарац у 39. минуту за Синђелић. Жути картони: Милинковић (ОФК Бачинци), Ђ. Дамјановић (Синђелић).

ОФК БАЧИНЦИ: Барјактаревић 7, Милинковић 7, Тубић 7 (Јанузовић 7), Џиуња 7, Илић 7, С. Илић 8, Радека 8 (Цетић), Марковић 7 (Лазаров), Тео Софтић 7 (Поповић), Огњеновић 7 (Ален Софтић), Радивојшић 8.

СИНЂЕЛИЋ: Ђурић 7, Ђ. Дамјановић 7, В. Милетић 7 (Савић), Дреновац 7, Вудрак 7, Ђ. Дамјановић 7, Тодоровић 6, Шарац 6, Мраовић 7, Марчетић 7, Саџак 7.

Бачинчани  су се поново дигли и заслужено славили против добрих гостију из Гибарца.

З. Лазаров

МОРОВИЋ: Јединство - Напредак 2:1, ШИД: Једнота - Јединство (Љ) 1:1, ЕРДЕВИК: Ердевик - Сремац 1:1, БАТРОВЦИ: Омладинац - Граничар 3:4, ИЛИНЦИ: Борац - ОФК Бингула 2:3, БАЧИНЦИ: ОФК Бачинци - Синђелић 3:1.

1. Једнота                     7      6      1      0      31:5  19

2. Сремац                     7      5      1      1      28:10        16

3. Ердевик                    7      5      1      1      19:6  16

4. Јединст. (Љ)             7      3      2      2      10:15        11

5. ОФК Бачин.              7      3      1      3      18:15        10

6. Граничар                  7      2      2      3      11:14        8

7. Јединст. (М)             7      2      2      3      12:17        8

8. Напредак                6      2      1      3      15:12        7