Панчевачка лига: Стрела близу циља

​​​​​​​Стрела – БАК 3:2 (2:0)
fudbalska lopta

ИВАНОВО: Игралиште Стреле, гледалаца: 100. Судија: Гвозденов (Вршац). Стрелци: Максимовић у 4, Вукајловић у 26 и 58 (из пенала) за Стрелу, М. Андрејић у 53, Нешић у 67  минуту за БАК.

СТРЕЛА: Васић 7, Балог 6,5, Америјан 6,5, Максимовић 7, Дудуј 7, Панић 7, Симуљ 6,5 (Гуран 7), Каранфиловски 7, Вукајловић 7,5 (Савановић -), Ђукановић 7, Лукић 7 (Кочић -).

БАК: И. Андрејић 7,5, Марковић 6,5, Шинзар 6,5, М. Андрејић 7, Марила 6,5, Нешић 7, Мијуца 6,5, Јарковачки 6,5, Јовановић 6,5, Бекировски 6,5 (Краснић -), Д. Анђелић 7.

После контре Максимовић је изашао искоса и шутирао поред голмана И. Анрејића и свој тим довео у вођство. Добра игра домаћина крунисана је другим голом Вукајловића.

После одмора добра игра Белоцркванаца и М.Андрејић је успео да савлада голмана Васића. Пет минута касније Марила је срушио у свом шеснаестерцу домаћег играча Симиља и досуђен је пенал. Сигуран је био Вукајловић. До краја меча домаћин је пропустио пет изгледних прилика пред голманом И.Андрејићем који је све бранио, а гости су преко Нешића само ублажили пораз.

Раднички (К) –  Партизан (Г) 0:0

КОВИН: Игралиште Радничког, гледалаца: 100. Судија: Драча (Панчево).

РАДНИЧКИ: Аврамовић 7, Секулић 6,5, Митковић 6,5 (Раденковић -), Рађеновић 6,5,Петрић 7, Стаменовић 6,5,Миленковић 6,5, Симић7, Рајић 6,5 (Чеха-), Вуличевић 6,5,  Делиблаћанин 6,5.

ПАРТИЗАН: Ардељан 7, Филиповић 7, Шуша 6,5 (Тајдић 7), Јевтић 6,5, Сочанац 7, Јоновић 6,5, Дивнић 6,5,Маричић 6,5, Чолак 7, Андрејић 7,5, Мађаров 7.

У комшијском дербију није било победника нити голова, голмани Аврамовић и Ардељан су били на висини задатка. Домаћи фудбалери из Ковина имали су најбољу прилику када је Петрић шутирао, а гостујући голман Ардељан био сигуран. Гости из Гаја били су у наставку ближи победи и могли су да освоје три бода.

Спартак Југославија 3:1 (1:0)

ДЕБЕЉАЧА: Игралиште Спартака, гледалаца: 100. Судија: Милановић (Панчево). Стрелци: Јовановић у 9. и 67. Тома у 80. за Спартак,  а Јаћимовић у 77. минуту за Југославију.

СПАРТАК: Живановић 7, Корен 7, Ђолаи 6,5, Живу 7,  Тома 7,5, Царевић 7, Радојевић 7, Сахтер 6,5 (Коложвари -, Ивановић -), Николовски 6,5, Јовановић 7.5, Станић 6,5 (Канас 6,5).

ЈУГОСЛАВИЈА: Симјановић 7, Младеновски 6 (Димковски 6), Митковић 7, Јаћимовић 7, Стајић 6 (Станковски 6) Станојевић 6,5, Дакић 6,5, Јосимовски 6,5, Стојановски 6,5, Ангеловски 7, Колески 7.

Домаћи фудбалери у првом полувремену пружили су добру игру, али само је Јовановић затресао мрежу гостију из Јабуке. После одмора домаћи фудбалери имали су неколико прилика и Јовановић је својим другим голом  удвостручио предност. Гости су преко Јаћимовића смањили предност, да би Тома својим голом десет минута пре краја меча обезбедио победу.

Припремио: Б. Стојковски

Будућност (А) - Долина 2:2, Хајдучица - Раднички (Б) 1:2, Раднички (К) - Партизан (Г) 0:0, Слога (БНС) - Црвена звезда 8:1, Стрела - БАК 3:2, Спартак - Југославија 3:1, Полет (Ид) - Партизан (У) 1:0, Потпорањ - Јединство (В) 0:3.

1. Јединство (В)      15     13     0      2      43:14        39

2. Стрела                 15     11     2      2      39:12        35

3. Долина                 15     9      3      3      33:21        30

4. Раднички (К)         15     8      4      3      36:14        28

5. Спартак                 15     8      2      5      34:34        26

6. Слога (БНС)          15     8      1      6      26:22        25

7. Потпорањ              15     7      2      6      29:30        23

8. Партизан (Г)         15     5      3      7      23:30        18