Партизан победио, али се испромашивао

У Квалификацијама за Лигу конференција Фудбалери Партизана су резултатом 1:0 победили Дунајску Стреду.
Фонет/ФК Партизан/Марковић постиже победоносни гол за Партизан

Они су словачког представника победили са 1:0, а стрелац јединог гола био је Лазар Марковић у 19. минуту утакмице.

Лазар Марковић је постао први фудбалер Партизана који је постигао гол у Лиги конференција.

Марковић је шутем, искоса полу лево, погодио малу мрежу голмана Једличке.

Рокардо је 10 минута након тог могао да главом из петерца дуплира предност црно-белих, али лопта је отишла поред гола.

Низали су се опасни напади, Партизан је нападао и Једличка све мајсторски бранио и био убедљиво најбољи играч Дунајске Стреде која је за 45 минута имала само два шута на гол Партизана.

Друго полувреме је почело агресивном игром Партизана, али како је време одмицало, стишавало се стање на терену и са њима је атмосфера на трибинама бивала све тиша.

Није партизан имао снаге у завршници и то је оно што би требало да брине Стручни штаб Београђана пред реванш меч.

Партизан – Дунајска Стреда 1:0 (1:0)
БЕОГРАД: Стадион: ФК Партизана, гледалаца: 12.000, Судија: Јенс Мае (Данска), стрелац: Марковић у 19. минуту.

ПАРТИЗАН: Стојковић, Миљковић, Вујачић, Саничанин, Урошевић, Јојић, Здјелар, Марковић, Пантић, Јовић, Рикардо.

ДУНАЈСКА СТРЕДА: Једличка, Кружлиак, Безкоровални, Брунети, Моумоу, Вера, Шафер, Балић, Фабри, Дивковић, Таиво.

М. К.

Станојевић: Можемо бити задовољни, победили смо

Тренер фудбалера Партизана Александар Станојевић био је незадовољан што његов тим није искористио шансе за голове против Дунајске.

Црно-бели су победили Дунајску 1:0 у првом мечу другог кола квалификација за Лигу конференција.

"Можемо бити задовољни, победили смо. Прва утакмица у Европи. На једној европској утакмици не памтим када смо имали оволико шанси. Заслужили смо да буде више од 1:0. Честитам играчима. Показали смо да смо бољи. Причамо о стопрочентним шансама, један на један са голманом. Нисмо задовољни што нисмо искористили шансе", рекао је Станојевић на конфренецији за медије после меча.

Фудбалер Синиша Саничанин био је срећан због победе.

"Задовољни смо и срећи због победе. Прва европска утакмица је најтежа, жао ми је сто нисмо постгли још неки гол. Битно је да смо победили", рекао је Саничанин.