ПЛС: Београђани изборили реми

Сусрет је одигран по веома тешком и меканом терену, који је од играча два тима захтевао и додатни напор.
А. Предојевић/Моменат из утакмице у Челареву

Новосађани су повели у 25. минуту, када је сјајно по левој страни побегао Милан Видаков и, када је ушао у казнени простор, лепо упослио Николу Поповића који је затресао мрежу иза леђа голмана Трајковића. ИМТ је био веома агилан, али су његови атаци били прилично јалови, па голман “гатоваца” Мирковић није имао озбиљнијег посла.

У наставку је одбрана тима из Новог Сада, на челу с Бразилцем Соузом, отклањала све потенцијалне опасности по свој гол. Тако је било до 77. минута, када је, у шеснаестерцу домаћина неко из напада ИМТ-а играо руком, али се пиштаљка није огласила. Акција је настављена, а лопта је на другој страни стигла до једног играча београдске екипе који је шутирао, погодивши Илића у руку. Овог пута судија Јањуш је то видео и показао на белу тачку. Сигурни реализатор пенала био је Стефан Стефановић, изједначивши резултат на 1:1.

Минут-два касније, Младост је нападала по десној страни и дошло је до дуела између Стаменића и Мијића. Фудбалер ИМТ-а је пао као покошен, а судија из Панчева је, на сигнализирање помоћника  Живковића, показао директни црвени картон десном беку Новосађана. Од тог тренутка, бољи ривал био је састав тренера Љубомира Ристовског, који је најбољу прилику да ипак освоји читав плен имао у првом минуту надоканде, када је Секулић главом лобовао Трајковића, али је погодио пречку.

Текст и фото: А. Предојевић

Младост ГАТИМТ 1:1 (1:0)

ЧЕЛАРЕВО: Стадион ЧСК Пиваре, гледалаца: 300, судија: Јањуш (Панчево). Стрелци: Поповић у 25. за Младост ГАТ, а Стефановић (из пенала) у 78. минуту за ИМТ. Жути картони: Ожеговић, Севић, Миловановић, Илић (Младост ГАТ), а Говедарица, Радочај, Глишић, Стефановић (ИМТ). Црвени картон: Мијић (Младост ГАТ) у 80. минуту.

МЛАДОСТ ГАТ: Мирковић 7, Мијић 6,5, Соуза 7,5, Илић 7, Миловановић 7, Севић 6,5, Ожеговић 6,5 (Швоња 6,5), Секулић 7, Караћ 6,5, Поповић 7 (Дивац -), Видаков 7.

ИМТ: Трајковић 6,5, Зорић 6,5, Глишић 7, Стефановић 7, Лучић 6,5 (Радочај 7), Новаковић 6,5 (Вукић, 6,5), Ђуричин 7 (Лазовић 7), Дамјановић 6,5, Стаменић 7,5, Савић 7, Џиновић 6,5.