Полсен донео три бода Данскоj у мечу са Перуом (0:1)

Данска је забележила прву победу на Светском првенству победом над Перуом резултатом 0:1.
y

И ова утакмица донела је много узбудљивих момената, али је најважнији био онај у 58. минуту када је Јусуфу Јуруру Полсен после доброг паса, претрчао добрих 20 метара и успео да савлада голмана Перуа Галесеа.

И Перу је имао своје шансе, али се може рећи да је Криситијан Куевас трагичар у овом мечу, јер је, попут Месија у утакмици Аргентине и Исланда, промашио пенал на самом крају првог полувремена.

Ако је Куевас трагичар, онда се за данског голмана Каспера Шмајхела може рећи да је јунак утакмице јер је у неколико наврата изузетно добро реаговао и спасао своју мрежу. Наравно, треба нагласити да је одбранио и шут Куеваса са беле тачке.

Свакако, у борби два подједнака тима, Данска је за нијансу била боља што је на крају показао и резултат. Освојили су три велика и значајна бода и уз Француску деле прво место у групи Ц

Данци су овом победом истакли кандидатуру за пласман у другу фазу такмичења. Ипак, још је рано о томе говорити јер их у групној фази чекају мечеви са Француском и Аустралијом.