Потиска лига: Банаћани одолели у Хоргошу

Дерби кола екипа из врха био је неизвестан. Хоргошани су били бољи у првом делу утакмице, када је за вођство у 19.минуту из слободног ударца Игор Пуљаи погодио циљ.
fudbal

Хоргош  – Славија 1:1 (1:0)

ХОРГОШ: Игралиште Хоргоша, гледалаца 150. Судија: Ђ. Симендић (Мол). Стрелци: Пуљаи у 19. За Хоргоша, а Агоштон у 56.минуту за Славију.Жути картони: Тертели, Коломпар, Бате, Бохата (Хоргош 1911), Хусак, Перишић и Пантелин (Славија).

ХОРГОШ: Бенде, Бате, Сабо, Тертелим Бохата, Веселинов, Коломпар, Макра (Хокса), Пуљаи (Салма), Добо, Божанин (Косо).

СЛАВИЈА: Ј. Арсенов, Ремете (Кесег), Перишић, Кијац, Пантелин, Малуцков, Јовичин (Агоштон), Славковић, Војнић Хајдук, Хусак, Елезовић (Бајић).

Гости из Банатског Аранђелова су потврдили да нису случајно запосели врх табеле.

Славија је бољом игром од домаћина ушла у друго полувреме, што је дало резултата. У 56. минуту из контранапада Ђерђ Агоштон, који је заменио Стојана Јовичина, успева да савлада голмана домаћих Виктора Бендеа. Након изједначења, до краја утакмице шанси да постигну други гол имале су обе екипе, али су оне остале неискоришћене, па је на крају подела плена реалан исход, којим је Славија сачувала лидерску позицију.

М. Митровић

Тиса – Јадран 3:4 (1:3)

ПАДЕЈ: Игралиште Тисе, гледалаца 40. Судија: С. Јурић (Сента). Стрелци: Липтаи у 18. и 74. и Г. Ленђел у 81. за Тису, а Стојановић у 29, Кесег у 33, Марко Татић у 43 и Јухас у 53.минуту (из једанаестерца) за Јадран. Жути картони: Јенеи, Ф. Ленђел, Малетин (Тиса) и Татић (Јадран).

ТИСА: Радић, Ф. Ленђел, Шили (Жубрецки), Мојсин, Липтаи, Раданов (Кочиш), Малетин, Јенеи (Атељевић), Г. Ленђел, Зомбори, Фодор.

ЈАДРАН: Јосиповић, Зубрецки, Олушки (Јованов), Стојановић, Ћинкул, Н. Кесег, Кочиш, Михаљев, Јухас, Ђурђев, Татић.

Падејци су повели у 18.минуту голом Атиле Липтаија, међутим, убрзо долази до великог преокрета. Гости из Санада су консолидовали редове и изједначили поготком Чедомира Стојановића,а до одмора су још два пута затресли мрежу голмана Тисе Жељка Радића.

У другом полувремену у 53.минуту гости су из пенала увећали вођство на 1:4. То је за екипу Тисе било недостижно, јер су Липтаи И Гергељ Ленђел са два гола само успели да ублаже пораз.

М. Мр.

Јединство – Граничар 1:0 (1:0)

СРПСКИ КРСТУР: Игралиште Јединства, гледалаца 100. Судија: .Стрелац Б. Живков у 36.минуту. Жути картони: Б. Живков, М. Живков (Јединство), Уверић и Тодоровић (Граничар).

ЈЕДИНСТВО: Стијовић, Калмар (Миланов), Торњански, М. Живков, Брзак (Ђ. Јованов), Мићевић, Миклуц, В. Коблехер, Мајер (Ранков), Попов, Б. Живков.

ГРАНИЧАР: Јовановић, Уверић (Цвејић), З. Поповић, Игњатов, Сарапа, Д. Јованов, Дражић (Стојановић), К. Коблехер, Б. Поповић, Тодоровић, Огњеновић.

Надигравање комшија из Српског Крстура и Ђале је вечито ривалство, које је и овог пута било неизвесно. За голове одлуке изгледа да је ове сезоне задужен Бранислав Живков, који је недељу дана раније јединим поготком донео бодове Јединству на гостовању у Молу, а за нови минималну победу и радост Крстураца у 36.минуту савладао је голмана Ђалинаца Тодора Јовановића.

М. Мр.

АФК – Потисје 1:2 (0:1)

АДА: Стадион у Рекреационом центру “Адица”, гледалаца 150. Судија: Д. Попов (Нови Кнежевац). Стрелци: Вујић у 89. За АФК, а Апро у 26. и Хусак у 90. минуту за Потисје. Црвени картон: Г. Бохата (Потисје).

АФК: Тормаш, Вујић, Адам Латáк, Киш, Баштованов, Пожар, Петер, Дражић, Драпшин (Шевић), Адриан Латак, Вилагош.

ПОТИСЈЕ: Ч. Бохата, Баги, ДомонкоШ, Тандари, Г. Бохата, Сакач (О. Нађ), Хусак, Фодор, Буза (Барјактаровић), Апро, Мухи (Балго).

Кањижани су изненадили Ађане и у 26.минуту Левенте Апро је на пас Чабе Мухија довео Потисје у вођство. У  84.минуту гости су остали са играчем мање јер је Габор Бохата зарадио другу опомену. Узбуђење је уследило у финишу. Ађани су преко Вујића успели да изједначе у 89.минуту, али је у последњем минуту Иштван Хусак снажним пројектилом са 16 метара савладао голмана домаћих Тормаша па су Кањижани однели читав плен из Аде.

М. Мр.

ПАДЕЈ: Тиса – Јадран (Санад) 3:4, СРПСКИ КРСТУР: Јединство – Граничар (Ђала) 1:0, ЧОКА: Чока – Бачка (Мол) 0:4, ХОРГОШ: Хоргош 1911 – Славија (Банатско Аранђелово) 1:1, АДА: АФК – Потисје (Кањижа) 1:2, ТОРЊОШ: Торњош – Шампион (Ором) 7:0, ПОДЛОКАЊ: Хајдук – Тромеђа (Мајдан) 2:1.