Потиска лига: Кањижани протутњали Чоком

Чока - Потисје 2:6 (1:2)
fudbalska lopta

ЧОКА: Стадион Чоке, гледалаца 40. Судија: Ђ. Симендић (Мол). Стрелци: Голић у 25. и Живанов у 77. за Чоку,  Тандари 20, 60. и 80, Балго 28. и 82. и Хусак у 90. минуту за Потисје. Жути картони: Терзин и Страјин (Чока).

ЧОКА: Милитаров, Петер, Мелик, Терзин, Попов (Милошев), Живанов, Чабић (Келеуа), Чернак, Голић, Лупшић, Страјин.

ПОТИСЈЕ: Ч. Бохта, Баги, Домонкош, Тандари, Папданчо, Хусак, Киш (Хорват), Балго, Угри (Тертели), Мухи, Сакач (Рафаи).

Иако некомплетна екипа кањишког Потисја је протутњала Чоком. Кањижани су дошли у вођство у 20. минуту преко Жолта Тандарија, али пет минута касније изједначење домаћину донео је Дејан Голић.

Искусни Јожеф Балго за ново вођство гостију затресао је мрежу Марка Милитарова у 26 минуту, а друго полувреме са још два поготка зачинио је Тандари.

Убедљивој победи припомогли су још једним голом Балго и Иштван Хусак, а пораз Чокана ублажио је Горан Живанов.

М. Митровић

Јединство - Славија 1:5 (1:2)

СРПСКИ КРСТУР: Игралиште Јединства, гледалаца 50. Судија: Д. Попов (Нови Кнежевац). Стрелци: Стијовић у 34. (из једанаестерца) за Јединство, а Малуцков у 16. и 44, Кијац у 54. и Војнић у 57. и 69.минуту за Славију. Жути картон: малуцков (Славија)

ЈЕДИНСТВО: Стијовић, Илић, Брзак, М. Живков, Зивлак, Торњански, Миклуц (Попов), Б. Живков, Калмар, Мићевић (Кришанов), Миланов (Кобрехел).

СЛАВИЈА: Ј. Арсенов, Стојан Јовичин, Перишић, Кијац, Пантелин, Кесег, Славковић, Војнић, Елезовић (Стевица Јовичин), Хусак (С. Арсенов), Малуцков (Миланов).

У слабом издању представили су се домаћини из Српског Крстура па су гости из Банатског Аранђелова славили, а да су искористили све шансе резултат је могао бити још убедљивији.

После вођства Славије преко Саве Малуцкова у 16.минуту, због играња руком неког од играча гостију досуђен је пенал, који је за изједначење искористио голман Никола Стјовић.

Пред одлазак на одмор за ново вођство Малуцков је још једном надмудрио одбрану Крстураца, а у другом полувремену ефикасни код гостију били су Милан Кијац и двоструки стрелац Данијел Војнић.

М. Мр.

Хоргош - Шампион 7:0 (4:0)

ХОРГОШ: Стадион Хоргоша, гледалаца 130. Судија: С. Јурић (Сента). Стрелци: Добо у 17, Макра у 19. и 31, Пуљаи у 22, Коломпар у 55, Бате у 63. и Јаковљевић у 65.минуту.

ХОРГОШ: Бенде, Бате, Сабо, Тертели, Бохата, Веселинов (Хокса), Макра (Јаковљевић), Буза (Фехер), Пуљаи, Добо, Коломпар.

ШАМПИОН: Тертеи, Саша Стојичић, Т. Буза, Крајновић, Чоти, Мора, Слободан Стојичић (Жамбоки), Лаковић (Ердељи), Велез, Вираг, Биро (Јо).

Доминирали су квалитетнији и спремнији Хоргошани, чији голман Бенде је остао беспослен свих 90 минута, а на другој страни чувар мреже гостију Тертеи стално је био на искушењу. И поред седам примљених голова оставио је добар утисак, па је спречио још убедљивији пораз.   М. Мр.

Торњош - Хајдук 2:0 (0:0)

ТОРЊОШ: Игралиште Торњоша, гледалаца 30. Судија: М. Торњански (Нови Кнежевац), Стрелци Рушак у 59. и Д. Барна у 88. минуту.

ТОРЊОШ: Мемедовић, Цурновић, Мезеи, Нађ (Хомоља), Ж. Барна, Д. Барна, Карачоњи, Чернак, Рушак, Катона.

ХАЈДУК: Панић, Милош Хајдер, Бодрожа, А. Хорват, Р. Радаковић, Николин (Димитријевић), Милан Хајдер, Трбовић, М. Хорват, Оњин, Жишков.

Торњошани су стално нападали, а бедем Хајдука попустио је у 59.минуту, када је Арон Рушак лепо прихватио набачену лопту и са десет метара је проследио у мрежу. У 88.минуту новајлија у домаћој екипи Денис Барна претрчао је чуваре и поставио коначан резултат.

М. Мр.

ПАДЕЈ: Тиса - Граничар (Ђала) 5:0, САНАД: Јадран - Бачка (Мол) 3:8, СРПСКИ КРСТУР: Јединство - Славија (Банатско Аранђелово) 1:5, ЧОКА. Чока - Потисје (Кањижа) 2:6, ХОРГОШ: Хоргош 1911 - Шампион (Ором) 7:0, ТОРЊОШ: Торњош - Хајдук (Подлокањ) 2:0. АДА. АФК - Тромеђа (Мајдан) одложено.

1. Хоргош          2      2      0      0      13:0  6

2. Бачка             2      2      0      0      16:4  6

3. Потисје          2      2      0      0      10:2  6

4. Славија         2      2      0      0      9:1    6

5. Тиса               1      1      0      0      5:0    3

6. АФК                1      1      0      0      3:1    3

7. Торњош         1      1      0      0      2:0    3

8. Чока              2      1      0      1      5:6    3