Потиска лига: Бачка славила у Ђали

​​​​​​​Граничар – Бачка 0:3 (0:2)
backa mol

ЂАЛА: Игралиште Граничара, гледалаца 80. Судија: Д. Попов (Нови Кнежевац). Стрелци:  Моровић у 4. и Ференц у 35. и 87..минуту.

ГРАНИЧАР: Пантелин, Тодоровић (Садовић), Уверић, З. Поповић, Б. Поповић, Игњатов, Бајић, Стојков, Цвејић, Бегеши, Божанин.

БАЧКА: Ђукић, Кубурућ, Симендић (Сувачаров), Влајковић, З. Ктрижан, Ференц Јеремић), П. Крижан, Стефановић (Црнојловић), Моровић, Парабуцки, Сиђи.

На завршетку сезоне Бачка из Мола је славила у Ђали победом против домаћина. Бачка је сезону завршила са 24 победе, једним ремијем и три пораза и показала да има најквалитетнији састав, те да је сасвим заслужено изборила повратак у Суботичку подручну лигу.

Бачка је дошла у вођство већ у 4. минуту када је пројектил са 30 метара из слободног ударца упутио у саме рашље Славко Моровић, лопта се одбила од пречке и завршила у мрежи немоћног голмана домаћина Дражена Пантелина. Предност је удвостручио Чанад Ференц у 35 .минуту, такође из слободног ударца, а за коначан резултат Ференц је погодио мету из корнера, али му је мало припомогао Саша Игњатов кога је лопта закачила и одсела у мрежи.

Комесар за такмичење Потиске лиге Ненад Чобанов након завршетка утакмице пехар за освојено прво место уручио је капитену Бачке Александру Влајковићу.

М. Митровић

ЈадранТромеђа 5:2 (2:1)

САНАД: Игралиште Јадрана, гледалаца 60. Судија: М. Бојин (Падеј). Стрелци: Стојановић у 13, Н. Кесег у 44. и 86. и Д. Ђурђев у 56. и 87. за Јадран, а Хомоља у 23. и Лакатош у 62. минуту за Тромеђу. Жути картони: Станић и Владисављев (Јадран). Црвени картон: К. Домонкош (Тромеђа) у 77. минуту.

ЈАДРАН: Мађар, Зубрецки, С. Олушки, Бебек (Владисављев), Поповић, Михаљев, Н. Кесег, Станић, Јухас, Д. Ђурђев. Стојановић (Црногорац).

ТРОМЕЂА: Крстић, Д. Пап, Хорват, К. Домонкош, А. Домонкош, Фаркаш (Михок Куцора), Ђери (Тарацки), Л. Домонкош (А. Пап), Хомоља, Лакатош, Фехер.

У борбеној утакмици више су показали домаћини из Санада, али су гости без обзира што су при зачељу табеле пружили солидан отпор. Мрежу Крстића у 13. минуту затресао је Стојановић, а десет минута касније изједначио је Хомоља, да би пред одлазак на одмор Кесег поново довео Јадран у вођство. У другом делу више снаге имала је домаћа екипа, која је са два гола Ђурђева и још једним поготком Кесега потврдила доминацију на терену, а пораз је ублажио Лакатош. У 77. минуту Тромеђа је остала са играчем мање пошто је Корнел Домонкош зарадио другу опомену.

М. Мр.

Шампион - Тиса 2:2 (1:1)

ОРОМ: Игралиште у Орому, гледалаца 30. Судија: Ђ. Симендић (Мол). Стрелци: Малагурски а 20. и Крајновиц а 62. за Шампион, а  Мојсин а 15. и Ф. Ленђел у 73.минуту за Тису.

ШАМПИОН: Тертеи, Саша Стојичић, Кермеци (Мијатов), Крајновиц, Вираг, Милуновић, Слободан Стојичић, Малагурски, Писарић, Бабичковић, Бíро.

ТИСА: Ковач, Зомбори, Ф. Ленђел, Шили, Мојсин, Малетин, Јенеи (Игњин), Буш, Кочиш, Фодор, Раданов.

Изједначена утакмица у којој су гости повели голом Мојсина у 15. минуту али су домаћини пет минута касније успели да изједначе преко Малагурског па и преокрену резултат поготком Крајновића почетком другог дела. Гости из Падеја су изједначили у 73. минуту, када је Ф. Ленђел искористио грешку одбране домаће екипе. У последњих десет минута Оромчани су имали неколико шанси, али нису успели да дођу до победе.

М. Мр.

Торњош - Јединство (СК) 3:0 (1:0)

ТОРЊОШ: Игралиште Торњоша гледалаца 50. Судија: Ј. Крушић (Кањижа). Стрелци: Чернак у 14, Рушак у 71. И М. Хомоља у 79.минуту.

ТОРЊОШ: Мемедовић, Г. Хомоља, Норберт Нађ. (Тот), Тот Хоргоши, Кокрехел, Барна, Чернак (Секе), Карачоњи, Рушак, М. Хомоља  (Ковач), Касаш).

ЈЕДИНСТВО: Сечеи, Илић, Калмар, Брзак, Зивлак, Јованов, Кобрехел, Кришанов, Ранков, Попов, Мајер.

Заслужена победа домаће екипе, који је доминирао током целе утакмице. Торњошани су поред три постигнута гола још четири пута погодили оквир гола, али је голман Сечеи био на висини задатка. Гости су своју једину прилику имали тек у 75. минуту када је шут Мајера одбранио Мемедовић.

М. Мр.

САНАД: Јадран – Тромеђа (Мајдан) 5:2, ХОРГОШ: Хоргош 1911 – Јединство (Мартонош) 3:0 (пф), ЂАЛА: Граничар – Бачка (Мол) 0:3, АДА: АФК – Славија (Банатско Аранђелово) 4:1, ОРОМ: Шампион – Тиса (Падеј) 2:2, ПОДЛОКАЊ: Хајдук – Потисје (Кањижа) 1:5, ТОРЊОШ: Торњош – Јдинство (Српски Крстур) 3:0. Слободна је била Чока.

1. Бачка              28     24     1      3      92:23        73

2. Торњош          28     23     2      3      112:31       71

3. Потисје           28     19     4      5      76:27        61

4. Хоргош           28     19     2      7      74:27        59

5. АФК                28     18     4      6      91:44        58

6. Чока               28     16     3      9      66:42        51

7. Тиса                28     14     4      10     71:55        46

8. Јадран            28     19     5      13     62:72        35