Потиска лига: Крстурци славили у Кањижи

Потисје - Јединство  2:3 (0:1)
Potisje Jedinstvo 2-3

КАЊИЖА: Стадион Потисја. Судија: Ђ. Симендић. Стрелци: Брзак (аутогол) у 66. и Мачаи у 86. за Потисје, а Зивлак у 30, Стојков у 50. и Фараго у 80. минуту за Јединство. Жути картони: Домонкош, Буза, Чањига, Мачаи (Потисје), Стојков, Божанин, Б. Живков и Р. Дабевски (Јединство).

ПОТИСЈЕ: Ч. Бохата, Баги, Домонкош, Балго (Апро), Фодор, Добо (Чањига), Мачаи, Угри Г. Бохата), Буза, Салма (Мухи), Тандари (Ившић).

ЈЕДИНСТВО: Чанади, Божанин (Илић), П. Калмар (Мајер), Зивлак, Брзак, Р. Дабевски, Коблехер, Б. Живков, Стојков, Фараго, Ранков.

У дербију кола у Кањижи тријумфовали су гости из Српског Крстура.  Вођство гостију уследило је у 30.минуту након прекида, када је набачену лопту са десне стране према голу упутио Бојан Фараго, а у мрежу је проследио Бранислав Зивлак. Почетком другог дела прелепим поготком из волеја предност Јединства удвостручио Марко Стојков.

У 66.минуту после центаршута лопта је погодила Бранка Брзака и завршила у мрежи Даниела Чанадија. Нову радост Крстурцима у 80 минуту донео је Бојан Фараго, који је погодио ужи угао. Пораз домаћина ублажио је Давид Мачаи.

Славија - Шампион  0:1 (0:0)

БАНАТСКО АРАНЂЕЛОВО: Игралиште Славије. Судија: С. Зрим (Српски Крстур). Стрелац. Писарић у 47. минуту (из једанаестерца). Жути картони: И. Хусак, Фехер, Вуковић (Славија) И Мисикин (Шампион).

СЛАВИЈА: Арсенов, Фехер (Станковић), Кијац, Грујин, Марки, Вуковић, И. Хусак, Н. Малуцков, Славковић (Николић), Перишић, С. Малуцков.

ШАМПИОН: Макра, Ковач, Мисикин, Саша Стојчић, Дробњак, Јо (Шили), Слободан Стојичић, Малагурски, Вираг, Крајновић, Писарић.

Неочекивано Оромчани су однели читав плен из Банатског Аранђелова, пруживши бољу игру од екипе домаћина која је играла као да су јој све лађе потонуле. Шампион је стварао више шасни, али је одлука пала с абеле тачке. У 47.минуту тек што је ушао у игру Милош НИколић је играо руком у казненом простору, судија Сава Зрим је досудио најстрожу казну, а сигуран реализатор био је Предраг Писарић.

Граничар - Јадран 3:2 (1:1)

ЂАЛА: Игралиште Граничара. Судија: И. Малетин (Нови Кнежевац). Стрелци: Саша Иванов у 11, Б. Поповић у 49 (из једанаестерца) и Маленић у 76. за Граничар, а Јанковић у 14. и Јухас у 62.минуту за Јадран. Жути картони: Корбелић, Игњатов (Граничар), Јованов И Будовалчев (Јадран).

ГРАНИЧАР: Мађар, З. Поповић, Коблехер (Сарапа), Миланов, Игњатов, Јованов (Уверић), Корбелић (Б. Иванов), Б. Поповић, М. Стојановић, Маленић, Саша Иванов.

ЈАДРАН: Јосиповић, Будовалчев, Јованов, Ч. Стојановић, Никочев (Станић), Н. Кесег (Николас), Кнежевић, Јухас, Ђурђев, Јанковић, Олушки.

Одавно у Ђали није виђена тако занимљива утакмица. Домаћини су повели у 11.минуту голом Саше Иванова, али је три минута касније резултат поравнао Иван Јанковић. До новог вођства почетком другог дела Граничар је дошао из пенала који је сигурно реализовао Бранислав Поповић, а Санадци су на 2:2 успели у 62.минуту да изједначе поготком Роберта Јухаса. Шанси је било пред оба гола, тако да не би било незаслужено да су и гости укњижили победу, међутим, у 78.минуту одбрану Јадрана успео је да надмудри Драган Маленић и донесе победу домаћој екипи.

Чока - Тиса  1:1 ( 1:1)

ЧОКА: Игралиште у Чоки. Судија: С. Јурић (Сента). Стрелци: Живанов у 24. за Чоку, а Ђукић у 3.минуту за Тису. Жути картони: Живанов, Мелик, Антанасовић (Чока), Малетин, Гушић и Ђукић (Тиса). Црвени картон: Ковач (Тиса).

ЧОКА: Милитаров, Рац Сабо, Антанасовић, Агоштон, Живанов (Толмачи), Мелик, Попов, Калаузов, Петер, Токоди (Концулић), Келеува (Ћинкул).

ТИСА: Ковач, Буш, Јакшић, Шили (Магарашев), Ђукић, Дујмовић (Зомбори), Малетин (Фодор), Гушић, Г. Ленђел (Ф. Ленђел), Апро, Матијевић (Мојсин).

Падејци су повели у 3.минуту голом Игора Ђукића, а Чокани успели да изједначе  средином првог полувремена преко Горана Живанова. Надигравање старих ривала на моменте са доста нервозе, па је у 56..минуту дошло до гужве коју су смирили тренери обе екипе и судије. У 84.минуту поцрвенео је голман гостију Балаж Ковач због безобзирног старта, па је у финишу утакмице гол Тисе бранио Борислав Магарашев.

Припремио М. Митровић

ЂАЛА: Граничар - Јадран (Санад) 3:2, ПОДЛОКАЊ: Хајдук - Хоргош 1:5, КАЊИЖА: Потисје - Јединство (Српски Крстур) 2:3, БАНАТСКО АРАНЂЕЛОВО. Славија - Шампион (Ором)  0:1, ЧОКА: Чока - Тиса (Падеј) 1:1, МОЛ: Бачка - Тромеђа (Мајдан) 4:1.

 1. Бачка  18     16     0      2      74:16        48

 2. Јединство     18     12     3      3      52:17        39

 3. Славија        18     10     5      3      36:8  35

 4. Потисје        18     9      6      3      51:17        33

 5. Хоргош        18     10     3      5      42:21        33

 6. Јадран 18     7      3      8      45:43        24

 7. Тиса    18     6      3      9      36:42        21

 8. Хајдук 18     5      3      10     35:42        18