Потиска лига: Моровић зачинио дерби

Бачка – Јединство 2:0 (0:0)
fudbal, pixabay

МОЛ: Игралиште Бачке. Судија: И. Живковић (Кикинда). Стрелац: Моровић у 50. и 65.минуту. Жути картони: Моровић, Д. Станојев, А. Станојев (Бачка) и Б. Живков (Јединство). Црвени Картон: Кашић (Јединство).

БАЧКА: Радојчић, Парабуцки, А. Станојев, Влајковић, М. Крижан, П. Крижан, Тодоровић, Амђелковић, Моровић, Д. Станојев, Златић.

ЈЕДИНСТВО: Чанади, Калмар, Кашић, М. Живков, Коблехер, Т. Дабевски, Стојков, Божанин, Зивлак, Б. Живков, Фараго.

У дербију кола па и пролећног дела првенства, лидер из Мола је потврдио да има најспремнију екипу и у коректном надигравању заслужено славио. У првом полувремену тврда игра, уз нешто више иницијативе гостију, али без конкретног учинка пред оба гола, мреже су остале нетакнуте.

Други део утакмице зачинио је са два гола Славко Моровић. У 50.минуту Моровић из слободног ударца погодио  циљ.  Из контре у 65.минуту Моровић још једном послао лопту у мрежу Даниела Чанадија.

Чока - Јадран 2:2 (2:0)

ЧОКА: Игралиште  у Чоки. Судија: С. Јурић (Сента). Стрелци: Мићин у 11. и Петер у 38. за Чоку, а Јухас у 57. и Никочев у 83. минуту за Јадран. Жути Картони: Рац Сабо, Попов, Келеува (Чока), Јосиповић. Јухас, Н. Кесег и Ж. Кесег (Јадран).

ЧОКА: Милтаров, Агоштон, Рац Сабо (Калаузов), Живанов (Стајић), Попов, Мићин, Петер (Ћинкул), Толмачи (Страјин), Антанасовић, Токоди (Телеки), Келеува.

ЈАДРАН: Јосиповић, В. Владисављев (Јованов), Олушки, Стојановић, Бебек, Н. Кесег, Ж. Кесег, Кнежевић (Поповић), Јухас, Ђурђев, Миланов (Никочев).

Чокани су повели поготком Милана Мићина, а гости из Санада су у 25.минуту пропустили прилику за изједначење. Пенал није реализовао Роберт Јухас. Немања Петер је у 38.минуту увећао предност, али у другом делу бољи су били Санадци и преко Јухаса и резервисте Мартина Никочева успели су  да анулирају предност домаћина.

Граничар - Потисје  0:6 (0:4)

ЂАЛА: Игралиште Граничара. Судија: И. Малетин (Нови Кнежевац). Стрелци: Велез у 22, 35, 40. и 85, Буза у 44. и Добо у 76.минуту. Жути картон: Савић (Граничар).

ГРАНИЧАР: Мађар, Коблехер, Тодоровић, Јованов, Дражић (Савић), Корбелић (Слађан Иванов), Б. Поповић, Стојановић, Маленић, Саша Иванов (Игњатов), Миланов.

ПОТИСЈЕ: Бохата (О. Домонкош), Баги, Габор Домонкош, Папданчо (Гергељ Домонкош), Велез, Фодор (Ившић), Добо, Мачаи, Угри, Салма, Буза.

Спремнија екипа Потисја забележила је убедљиву победу, при чему је незадржив за одбрану домаће екипе био Арпад Велез, који је четири пута затресао мрежу Александра Мађара.

Славија - Хајдук 0:0

БАНАТСКО АРАНЂЕЛОВО: Игралиште Славије. Судија: В. Банов (Кикинда). Жути картони: Војнић Хајдук, Марки, С. Малуцков, Ј. Хусак (Славија), Р. Радаковић и Бјелица (Хајдук). Црвени картон: Трбовић (Хајдук).

СЛАВИЈА: Арсенов, Фехер, Кијац, Грујин, Марки, Агоштон (Перишин), Ј. Хусак, И. Хусак, Војнић Хајдук, Славковић (Јевтић), С. Малуцков.

ХАЈДУК: Панић, Д. Елезовић, Сечеи, Бодрожа, Бошњак, Милан хајдер (Оњин), Њежић (Бркљач), Шлејхер, М. Елезовић (Матејин), Остојић, Трбовић.

Борбен је био локални дерби комшија из Банатског Аранђелова и Подлокања, међутим, није било голова. У 65.минуту због друге опомене из игре је морао Миле Трбовић, али је бројчано хендикепирана екипа Хајдука јуначки издражала нападе домаћина.

Тромеђа - Хоргош 1:5 (1:2)

МАЈДАН: Игралиште Тромеђе. Судија: С. Малетин (Нови Кнежевац). Стрелци: Д. Пап у 36. за Тромеђу, а Салма у 8, Бате у 21, Мучибабић у 50, Пуљаи у 72. и Хокса у 78. минуту за Хоргош. Жути картон: Бате (Хоргош).

ТРОМЕЂА: Бицок, Д. Пап, Хорват, К. Домонкош, А. Домонкош, Фаркаш, Немет, Л. Домонкош, Михок Куцора, Лакатош, Бала.

ХОРГОШ: Габор, Фехер, Косо, Тертели, Салма, Мучибабић, Земко, Бате, Хокса, Пуљаи (Ури), Коломпар.

Иако у ослабљеном саставу због црвених картона Хоргошани су били ефикасни на гостовању у Мајдану. Тромеђа је пружила солидан отпор, такође са скромним фондом играча. Већ у 8.минуту Давид Салма је затресао мрежу Бицока, на 2:0 повисио Бенце Бате, а у финишу првог дела предност Хоргошана смањио је Давид Пап. Други део утакмице припао је Хоргошанима, који су головима Марка Мучибабића, Игора Пуљаија и Жолта Хоксе укњижили убедљиву победу.

Тиса - Шампион  3:1 (1:0)

ПАДЕЈ: Игралиште Тисе. Судија: Ј. Лудајић (Кикинда). Стрелци: Ђукић у 21, Зомбори у 72. и Потлока у 80. (из једанаестерца) за Тису, а Биро у 48.минуту за Шампион. Жути картони: Ђ. Г. Ленђел (Тиса) и Бабичковић (Шампион)

ТИСА: Радић, Буш (Малетин), Јакшић, Потлока, Р. Шили (Кочиш), Ђукић, Гушић, Г. Ленђел, Апро (Фодор), Матијевић (Терзин), Магарашев (Зомбори).

ШАМПИОН: Макра, Ш. Мисини (Л. Шили), Саша Стојичић, Х. Мисини (Чанади), Бабичковић, Слободан Стојичић, Малагурски, Вираг, Биро, Крајновић, Писарић.

За вођство у 21.минуту мајсторијом се побринуо Игор Ђукић, а почетком другог полувремена после шута из даљине и слабог реаговања голмана Лазара Радића, на одбијену лопту натрчао је Атила Биро и донео изједначење Оромчанима. У 72.минуту за ново вођство домаћина, на центаршут Ђукића добро је реаговао Силвестер Зомбори и лопту главом послао у мрежу. У 80.минуту прекршај над Ђукићем у казненом простору, а са беле тачке Адриан Потлока је био сигуран за коначан резултат.

Припремио: М. Митровић

ЂАЛА: Граничар - Потисје (Кањижа) 0:6, БАНАТСКО АРАНЂЕЛОВО: Славија - Хајдук (Подлокањ) 0:0, ЧОКА: ЧОКА. Чока - Јадран (Санад) 2:2, МАЈДАН: Тромеђа - Хоргош 1:5, МОЛ: Бачка - Јединство (Српски Крстур) 2:0, ПАДЕЈ: Тиса - Шампион (Ором) 3:1.

1. Бачка  14     12     0      2      54:12        36

2. Славија 14     9      5      0      32:4  32

3. Јединство      14     9      3      2      37:11        30

4. Потисје  14     7      3      2      42:12        26

5. Хоргош  14     8      2      4      34:19        26

6. Јадран   14     6      3      5      40:33        21

7. Хајдук   14     4      3      7      28:30        15

8. Чока      14     3      5      6      14:23       14