Потиска лига: Санађани после драме освојили бод

Узбудљив и драматичан је био финиш утакмице у Санаду. Гости из Банатског Аранђелова су повели већ у 3.минуту поготком Иштвана Хусака, предност је удвостручио Милан Кијац у 58.минуту, а домаћини су преко Мирка Татића успели да смање вођство.
М. Митровић/ Екипа Потисја из Кањиже

Јадран - Славија  3:3 (0:1)

САНАД: Игралиште Јадрана. Судија: В. Лекић (Кикинда). Стрелци: Татић у 77, Јухас у 90. и Ч. Стојановић  у 93. за Јадран, а И. Хусак у 3. и 86. и Кијац у 58.минуту за Славију- Жути картони: Јухас и Јосиповић (Јадран) и Перишић (Славија). Црвени Картони: Н. Кесег (Јадран) и И. Хусак (Славија).

ЈАДРАН: Јосиповић, М. Стојановић (Кнежевић), Јованов (Олушки), Бебек (Малбаша), Ч. Стојановић, Шљивић, Ж. Кесег, Н. Кесег, Јухас, Ђурђев, Татић.

СЛАВИЈА: Ј. Арсенов, Ремете, Пантелин, Агоштон, Елезовић (С. Арсенов), Ј. Хусак (Јовичин), И. Хусак, Миланов (Малуцков), Славковић, Перишић, Кијац.

У 86.минуту чинило се да је све решено, када је Иштван Хусак још једном затресао мрежу домаћина,  међутим, после  гола понео се неспортски, пљунуо је голмана Јадрана, па му је судија Вук Лекић показао пут у свлачионицу. Био је то шок за госте, а неочекивано,  домаћини успевају да консолидују редове и освоје бод. У 90.минуту мету је погодио  Роберт Јухас, а потом у надокнади у 93.минуту Чедомир Стојановић је изједначио резултат.

Хоргош - Тромеђа 3:0 (2:0)

ХОРГОШ: Стадион Хоргоша. Судија: Ђ. Симендић (Мол). Стрелци: Фехер у 21, Коломпар у 30 и Д. Пап (аутогол) у 56.минуту.

ХОРГОШ: Бенде, Ф. Фехер (Јаковљев), Салма, Тертели, Бохата, Веселинов, Косо, Бате (Киш), Макра, Добо, Коломпар (Пуљаи).

ТРОМЕЂА: Бицок, Д. Пап, Хорват, К. Домонкош, Забош (Бичкеи), Фаркаш, Л. Домонкош, Т. Пап (Ваш), Лакатош, Фехер.

Хоргошани су лако стигли до победе, већ у првом делу сусрета постигли су два гола, а у наставку своју мрежу погодио је  и Д. Пап.

Јединство - Потисје 1:4 (0:0)

СРПСКИ КРСТУР: Игралиште Јединства. Судија: Д. Попов (Нови Кнежевац). Стрелци: Фараго у 75. (из једанаестерца) за Јединство, а Апро у 51, Тандари у 73, Балго у 77. и Конц у 79.минуту за Потисје.

ЈЕДИНСТВО: Станишић, Калмар, Мајер (Беланчић), М. Живков, Брзак, Зивлак, Кобрехел, Миланов (Миклуц), Ранков (Јованов), Торњански.

ПОТИСЈЕ: Бохата, Баги, Домонкош, Хорват, Тандари, Балго, Фодор, Угри (Мухи), Агоштон (Конц), Апро, О. Нађ (К. Нађ).

У првом делу домаћини су успели добро да се супротставе Кањижанима, који су у вођство дошли у 51.минуту када је Апро из слободног ударца са 17 метара успео да затресе мрежу млађаног голмана Станишића. Кањижани су преко Тандарија и Балгоа увећали предност, коју је из пенала у 75. минуту смањио Фараго, када је неко од играча Потисја играо руком у казненом простору, а у 79.минуту коначан резултат поставио је Конц.

Тиса - Торњош  1:4 (0:2)

ПАДЕЈ: Игралиште Тисе. Судија: Н. Зекоња (Кикинда). Стрелци: Бобојчев у 64. за Тису, а М. Хомоља у 35, М. Хорти у 37, Дер у 77. и Чернак у 88. минуту за Торњош. Жути картони: Кочиш, Јенеи (Тиса), Кокрехел (Торњош).

ТИСА: Ковач, Шили, Липтаи (Губи), Раданов (Бобојчев), Малетин, Јенеи (Шипош), Г. Ленђел, Зомбори, Кочиш, Апро, Фодор.

ТОРЊОШ: Деак. Г. Хомоља, М. Хорти (Чехак), Мезеи, Нимрод Нађ, Кокрехел, Барна, Карачоњи, Чернак, М. Хомоља, Дер (Ковач).

Лидаер из Торњоша није имао тржак задатак у Падеју. У првом делу за сигурно вођство реализаторске способности су потврдили Миклош Хомоља и Мате Хорти, а у 64.минуту предност је  смањио  Арнолд Бобојчев. Гости су приказали бољу игру, имали више шанси, а још две су искористили Лорант Дер и Роберт Чернак па су Торњошани укњижили уверљиву победу.

Граничар - Бачка 0:8 (0:5)

ЂАЛА: Игралиште Граничара. Судија: Ј. Крушић (Кањижа). Стрелци: Сиђи у 2, и 45, Б. Поповић (аутогол) у 20, Станојев у 23, Славко Моровић у 35. и 49 и Стефан Моровић у 70. и 75. минуту. Жути картони: Јефтић (Граничар) и Анђелковић (Бачка).

ГРАНИЧАР: Стијовић, Ђерић, Уверић, Игњатов, З. Поповић, Б. Поповић, Бајић, Кобрехел, Јефтић, Саша Иванов (Слађан Иванов), Божанин.

БАЧКА: Ђукић, Ференц (Цифрић), Анђелковић, Куртешанин, Крижан, В. Симендић, Стефан Моровић, Станојев, Славко Моровић (Јеремић), Д. Радонић (Парабуцки), Сиђи.

Екипа Бачке протутњала је севером Баната, показавши се знатно спремнијом од домаћина из Ђале. Мрежу Стијовића већ у 2.минуту начео је брзоноги Сиђи, који је пред одлазак на одмор заокружио вођство гостију из Мола на пет голова разлике.

У другом делу утакмице било је само питање са колико голова ће бити напуњена мрежа Граничара.

Чока - Шампион 4:1 (2:1)

ЧОКА: Стадион у Чоки. Судија: И. Малетин (Нови Кнежевац). Стрелци: Калаузов 21. и 68, Вираг (аутогол) у 38. и Чернак у 64. за Чоку, а Малагурски у 26. минуту (из једанаестерца) за Шампион. Жути картони: Антанасовић (Чока) и Сокола (Шампион).

ЧОКА: Милитаров, Чавић Јолић, Калаузов, Попов, Чернак, Костић, Ружа, Булајић, Антанасовић, Живанов.

ШАМПИОН: Сокола, Сакач, Јурић (Буза), Саша Стојчић, Мора, Биро (Чанади), Велез, Крајновић, Вираг (Шили), Малагурски, Слободан Стојчић.

Чокани су се представили као спремнија екипа и надиграли госте из Орома. У екипи Чока са два поготка истакао се Горан Калаузов, а пораз гостију из пенала ублажио је Иван Малагурски.

Припремио: М. Митровић

ПАДЕЈ: Тиса - Торњош  1:4, АДА: АФК - Хајдук (Подлокањ) 6:0, ХОРГОШ: Хоргош 1911 - Тромеђа (Мајдан) 3:0, ЧОКА: Чока - Шампион (Ором) 4:1, СРПСКИ КРСТУР: Јединство - Потисје (Кањижа) 1:4, САНАД: Јадран - Славија (Банатско Аранђелово) 3:3, ЂАЛА: Граничар - Бачка 0:8 (0:5).