Премијер лига: Сити дао шест комада Вили

У последњем дуелу 22. кола Премијер лиге Манчестер сити је као гост демолирао Астон Вилу резултатом 1:6 (0:4).
Фонет/АП/Серхио Агуеро

Ријад Марез је у 18. минуту након соло продора направио простора у шеснаестерцу и погодио мрежу. Поново је Марез био на висини задатка у 24. минуту. Примио је лопту након центаршута, шутирао је у десну страну за 2:0.

Серхио Агуеро је у 28. минуту повисио на 3:0, а пре полувремена у зауставном времену уписао се и Габриел Хесус на додавање Кевина де Брујнеа.

Другим голом на мечу Серхио Агуеро повисио је на 5:0 у 57, минуту, лопту му је послао Давид Силва, а он је шаље у десни угао.

Аргентинац је своју одличну партију крунисао новим хет-триком голом у 81. минуту. Успео је са 177 голова да престигне Тјерија Анрија на првом месту листе најбољих стрелаца рођених ван Острва.

Ипак, након грешке Илкај Гундогана у 90. минуту Вила је дошла до почасног поготка. Са беле тачке Анвар Ел Гази је био прецизан за 1:6.

Борнмут је савладао Вотфорд, убедљиво 3:0 (1:0).