Прва лига Србије: Бечејци наставили распродају бодова крај Тисе

​​​​​​​ОФК Бечеј 1918 – Бежанија 1:2 (1:0)
becej fudbal

БЕЧЕЈ: Градски стадион крај Тисе. Гледалаца: 400. Судија: Илић (Крагујевац). Стрелци: Ковачевић у 31.  за ОФК Бечеј 1918, а Недељковић у 78. и Радочај у 85. минуту за Бежанију. Жути картони: Мандић, Радић (ОФК Бечеј 1918), Башановић, Недељковић, Богдановски, Десанчић и Крунић (Бечанија). Црвени картон: Башановић (Бежанија) у 22. минуту.

ОФК БЕЧЕЈ 1918: Живков 6, Мандић 6,5, Станојев 6, Цветковић 6, Краговић 6, Томчић 6,5, Радић 6,5, Цвијић 6(од 77. Васин -), Дабижљевић 6, Дражић – (од 25. Ерак 6), Ковачевић 7.

БЕЖАНИЈА: Крунић 8, У. Стојановић 7, Башановић 5, Мијаиловић 6, М. Стојановић 7, Недељковић 7,5, Десанчић 6,5, Радовановић 6,5, Радочај 8 (од 88. Шушњар -), Богдановски 6,5, Јеремић 6,5.

Испоставило се да су злобници, који су говорили да је момцима са Тисе боље да уместо код куће све утакмице играју у гостима, у праву. Јер, Бечејци су доживели и пети пораз од седам одиграних утакмица пред својим навијачима.

Већ у 22. минуту Бечејци су стекли бројчану предност, јер је због друге јавне опомене Башановић морао у свлачионицу. Уместо да то буде предност, испоставило се да је по два основа био хендикеп за домаће фудбалере. Башановић је други жути картон добио због преоштрог старта на Дражићу, коме је том приликом повређен нос и морао је колима хитне помоћи на даљи медицински третман. Управо излазак из игре Дражића, који је у првих двадесетак минута у неколико наврата брзим продорима показао да је расположен за игру, био је први хендикеп. Други је, већ акутна болест Бечејаца, психолошке природе. Унапред су укњижилу победу, а то је у спорту најгора ствар.Но, убрзо су повели, грао се 31. минут, кад је Мандић упутио употребљив центаршут на прву стативу,  као тане утрчао је Младен Ковачевић и главом послао лопту под пречку. Евро погодак.

Очекивало се да ће у наставку домаћи фудбалери појачати ритам, али су гости успевали у корену да сасеку њихове покушаје да организују опасне нападе. Истина, у 58. минуту Ковачевића  је по уласку у казнени простор опалио по лопти и уздрмао стативу. Онда је уследило двадесетак минута игре на средини терена. Ко зна како би се све одвијало да капитен гостију Никола Недељковић није казнио статичност одбране домаћих у 78. минуту и главом послао лопту у мрежу немоћног Живкова за 1:1. У 84. минуту је оборен у казненом простору гостију Цветковић, судија то није санкционисао и у контри је лопта дошла до брзоногог Владимира Радочаја, који је водио двадесетак метара и када му је голман Живков пошао у сусрет пласирао је у небрањени угао за коначних 1:2. Тек тада су домаћи фудбалери видели да је враг однео шалу и кренули као голу гостију, а онда су „лавови“ потврдили зашто су добили тај надимак и сачували стечену предност. Могао је у надокнади времена прво Станојев до изједначења, али је његов шут одбранио голман Крунић, одбијену лопту је главом послао ка голу Васин, али ју је неко са гол линије избацио у поље. У самом финишу је и Мандић покушао ударцем са двадесетак метара, али је Крунић ногом интервенисао и сачувао свом тиму цео плен.

В. Јанков

ТСЦ - Будућност 4:1 (2:0)

СЕНТА: Градски стадион, гледалаца 500, судија: Манојловић (Књажевац). Стрелци: Галић у 18, Бабић у 40, Силађи у 68. и Милићевић у 85. за ТСЦ, а Добријевић у 72. минуту за Будућност. Жути картони: Поњевић, Миличевић (ТСЦ), а Стојковић, Милошев, Лучић, Емерум (Будућност).

ТСЦ: Филиповић 7, Свитић 7,5, Ранковић 7,5, Томановић 7,5, Милисављевић 7 (Бастајић 7), Миличевић 8, Силађи 8, Галић 7,5 (Плавшић 7), Поњовић 7, Бабић 7,5 (Лалић), Арсенијевић 7.

БУДУЋНОСТ: Кнежевић 6,5, Стојковић 6,5, Осман 6,5, Лучић 7, Пераловић 6,5 (Емерум 6,5), Добријевић 7, Ђорђевић 6,5, Видић 7, Милошев 6,5 (Кукољ 6,5), Симић 7, Владисављевић 6,5 (Дабић).

Прволигаш из Бачке Тополе је ушао у жељену форми, из утакмице у утакмицу игра све боље и побеђује, а јуче је на стадиону у Сенти, где домаћинује ривалима, убедљиво савладао Будућност из Добановаца и све је ближи врху табеле.

Играло се отворено и нападачки, било је узбуђења пред оба гола, много више пред гостујућим.Домаћи су пропустили неколико прилика, да би у 18. минуту Галић преварио чуваре и прецизним шутем савладао Кнежевића. Домаћи тим је након тога загосподарио тереном, атаковао кла голу ривала да би пред крај првог полувремена повећао вођство. Силађи је оштро шутирао, Кнежевић је   одбио лопту која је дошла  до Бабића који ју пласирао у мрежу. Гости су имали две лепе шансе у првом полувремена, преко Милошева и Владисављевића, али их нису реализовали.  У наставку домаћин је контролисао игру и настојао да постигне још који гол. На 3:0 повисио је Владимир Силађи, да би неколико минута касније Добријевић смањио на 1:3. Најбољи играч на овој утакмици Дејан Миличевић решио је све дилеме око победника. постигао је леп гол за 4:1, што је био и кончан резултат ове лепе утакмице.