Прва лига Србије ОФК Бечеј 1918 – Златибор 0:2 (0:0)

Бечејци су укњижили јубиларни, десети пораз, од којих шести пред својим навијачима.Гости из Чајетине реванширали су се за пораз (1:2) на свом терену у првом такмичарском кругу.Победа гостију је заслужена, играли су организованије и постигли два гола вредна три бода.
Uglavnom se igralo na sredini terena u Bečeju Foto: Dnevnik.rs

Одлука је пала у другом полувремену, када се играло с обе стране боље. Из првог дела само две акције вреде помена. У 22. минуту офанзивни Миличић је центрирао с десне стране, а Тасић шутирао преко гола. На другој страни, у 31. минуту је Дражић упутио употребљив центаршут, а Ковачевић је акробатски скочио и маказицама шутирао преко гола, што је измамило аплауз и загрејало дланове малобројних промрзлих навијача.

Наставак је донео нешто живљу игру. Цветковић је у 57. минуту припретио главом, а шест минута касније Тасић је послао лопту крај гола. Понајбољи играч утакмице Александар Тасић следећу прилику није пропустио. Михајловић је одлично прошао по левој страни и упутио употребљив центаршут, што је пратио Тасић и главом проследио лопту у мрежу крај немоћног Радовића. То је тргло домаће играче, који су све бацили на напад како би изједачили. Изменама су у последњих петнаестак минута играли са тројицом нападача на све или ништа и добили су ово друго.

Колико је чувар мреже Бечејаца био немоћан код првог гола, толико је заслужан за други. Погрешно је ногом избацио лопту до Милана Јокића, који је поклон претворио у вођство од 2:0. Иако се видело да је то недостижна предност за анемичне фудбалере домаћина, покушали су они, али... У 85. минуту је Томчић проиграо Кнежевића, који је са десетак метара додао лопту голману гостију. У следећем минуту Рахић је покушао шутем са 25 метара, али био је то лак плен за искусног Дивца. У последњем минуту Томчић је послужио Ковачевића, који је са десетак метара шутирао крај стативе.

В. Јанков

ОФК Бечеј 1918 – Златибор 0:2 (0:0)

БЕЧЕЈ: Градски стадион крај Тисе. Гледалаца: 200. Судија: Андрија Стојановић (Београд). Стрелци: Тасић у 67. и Јокић у 78. минуту. Жути картони: Радић (ОФК Бечеј 1918), Михаиловић, Драгичевић, Јокић, Дивац (Златибор).

ОФК БЕЧЕЈ 1918: Радовић 5, Мандић 6, Станојев 6, Цветковић 6, Краговић 6, Радић 6 (од 46. Томчић 6,5), Рахић 6,5, Дабижљевић 6, Лазић 6 (од 75. Кнежевић -), Дражић 6 (од 57. Ердељан 6), Ковачевић 6,5.

ЗЛАТИБО: Дивац 7, Миличић 7,5, Радуловић 7, Глишовић 7, Драгичевић 7, Живановић 7, Јокић 7,5 (од 90. Вућић -), Михаиловић 7,5, Ћировић 7 (од 86. Тодоровић -), Петровић 7 (од 62. Вујић 7), Тасић 8.