Прва лига Србије: Сјајни Лукић за радост гостију

​​​​​​​Металац – Инђија 2:2 (2:2)
fudbalska lopta

ГОРЊИ МИЛАНОВАЦ: Стадион Металца, гледалаца: 500, судија Манојловић (Књажевац). Стрелци: Крстић у 33. (једанаестерац) и  Кораксић у 42. за Металац, а Лукић у 19. и 32. за Инђију. Жути картони: Млађовић, Кораксић (Металац), Враштановић (Инђија). Црвени картон: Никола Анђелковић у 33. минуту (Инђија).

МЕТАЛАЦ: Костић 6, Мијајловић 7, Врањанин 7,5, Млађовић 7, Кораксић 7,5, Савић 7, (Кецап 7), Томић 7, (Шарац), Вукадин 7, Крстић 8, Вукмановић 7,5, Илић 7.

ИНЂИЈА: Прековић 7, Анђелковић 5, Цигер 7, Рогач 7, Илић 6,5, Враштановић 7, Иванчевић 6, (Бјеличић 6), Киковић 7, (Миросављевић), Стоиљковић 7, Лукић 8 (Бађи).

У дербију кола између Металца и Инђије није било победника, по хладном времену виђен је добар фудбал у коме је постигнуто четири гола. У 19. минуту гости су повели, идеално је Враштановић проследио лопту усамљеном Лукићу, који је изашао сам испред Костића и лако га матирао. Нешто касније лепу акцију гостију завршио је Киковић сјајним шутем  са 18 метара, али је Костић лопту избацио у корнер. У 33. минуту  судија Манојловић оправдано је показује на белу тачку за домаћина, при томе је беку гостију Анђелковићу показао црвени картон. Сигуран извођач најстроже казне био је Крстић. Четири минута касније поново су се гости радовали, дошли су у вођство  опет преко сјајниг Лукића, који је мајсторски извео скраћени корнер и изненадио голмана Костића. У 42. минуту евро гол постигао је Кораксића, са петнаестак  метара силовито је послао лопту под пречку за 2:2.

И друго полувреме је било занимљиво, обе екипе су имале шансе да тријумфују, а најбољу је пропустио Илић када је уместо мреже погодио пречку.

Инђија је освојила вредан бод у дербију и умели су да га прославе, а промрзли навијачи су гледали лепу и занимљиву утакмицу.

С. Ко.

СинђелићБечеј  0:0

БЕОГРАД: Стадион Синђелића, гледалаца: 200. Судија: Милановић (Ћуприја). Жути картони: Валентић, Пишчевић. (Синђелић) и Цветковић (Бечеј). Црвени картон: Дејан Станојев (спортски директор Бечеја)у 50. минуту.

СИНЂЕЛИЋ: Тркуља 7, Бумбар 7,5, Цакић 7, Пишчевић 7,5, Станковић 7, Ивановић 7, Туфегyић 7, Твичак 7,5, Тан 6,5 ( Ђурић 7), Валентић 7 ( Крстић 6,5), Јањић 7.

БЕЧЕЈ: Радовић 8, Радић 7,5, Јелић 7, Томчић 7,5, Цветковић 7, Ковачевић 7 ( Васин ), Краговић 7,5, Мандић 7, Рахић 7, Ерак 7, Ердељан 7 ( Лазић ).

После одмеравања снага Синђелића и Бечејаца  остао је утисак да су бодом и једни и други незадовољни. Офанзивно је било са обе стране, поготово у другом полувремену, с тим што је Синђелић имао више прилика за гол у првих и других 45 минута.

Одличним интервенцијама истакао се јунак сусрета, голман гостију Немања Радовић. У првом полувремену после ударца главом Бумбара савезник Радовићу  је била статива, док је највише посла његов колега Тркуља имао три минута пре краја утакмице када је два пута зауставио ударце Марка Мандића.

Нападач гостију  Младен Ковачевић је у 59. минуту сам себи дао фор, после чега је уследио добар ударац, који је завршио поред стативе. Слаба је утеха домаћину то што је створио више прилика, али голман Радовић успео је  да одбрани све што је ишло ка његовом голу.