Реми у Милану, храбра Звезда елиминисана из Европе

МИЛАНО: Фудбалери Црвене звезде елиминисани су из Лиге Европе, након што су у реванш мечу шеснаестине финала ремизирали на Сан Сиру против Милана 1:1 (1:1).
z

Италијански клуб иде даље захваљујући головима у гостима, јер је у Београду било 2:2.

Милан је повео голом Франка Кесија у деветом минуту из пенала, а изједначио је Ел Фарду Бен у 25. минуту.

У наставку Звезда је храбро покушала да дође до тријумфа, чак и кад је у 70. минуту остала с играчем мање након неопрезног искључења Марка Гобељића.

Управо је Гобељић само минут раније имао сјајну прилику за гол, а касније је одличну шансу имао и повратник Александар Катаи.

Звезда се враћа кући уздигнуте главе, Милан се у финишу бранио са играчем више, а Силвио Пиоли је у наставку морао на терен да пошаље и прву звезду тима Златана Ибрахимовића.

Милан - Црвена звезда 1:1 (1:1)

Стадион: "Сан Сиро", Милано.

Судија: Хесус Манзано (Шпанија).

Стрелци: Кеси у 9. минуту (из једанаестерца) за Милан, а Бен у 24. минуту за Црвену звезду.

Жути картони: Ибрахимовић (Милан), Гобељић, Срнић (Црвена звезда).

Црвени картон: Гобељић (Црвена звезда).

Милан: Ђ. Донарума, Калабрија (од 65. Ернандез), Ромањоли, Томори, Дало, Меите, Кеси, Крунић (од 46. Ребић), Чалханоглу, Кастиљехо (од 65. Салемакерс), Леао (од 46. Ибрахимовић).

Резерве: Татарушану, А. Донарума, Тонали, Ибрахимовић, Ребић, Ернандез, Калулу, Диаз, Кјер, Салемакерс, Габиа.

Црвена звезда: Борјан, Гајић, Панков, Саного, Дегенек, Гобељић, Срнић (од 46. Петровић), Канга (од 69. Катаи), Иванић (од 84. Николић), Бен (од 69. Фалко), Фалћинели (од 72. Павков).

Резерве: Поповић, Ћопић, Петровић, Николић, Катаи, Фалко, Гаврић, Вукановић, Павков, Крстовић.