СЛ: Црвена звезда лако против Мачве, првенац Кањаса

БЕОГРАД: Фудбалери Црвене звезде савладали су у Београду екипу Мачве са 3:1 (3:0), у утакмици 10. кола Суперлиге Србије.
Crvena zvezda/A. Barda

Већ после полувремена Звезда је решила питање победника головима Мендеша Томанеа у осмом, Мохамеда Ел Фардуа Бена у 32. и првенцем у црвено-белом дресу Хосеа Алберта Кањаса у 37. минуту.

Гости из Шапца у наставку успели су да ублаже пораз преко Звездиног детета Марка Мијаиловића три минута пре краја.

Екипа Владана Милојевића се са нова три бода попела на прво место на табели с бодом више од Партизана, који је раније данас славио у Нишу над Радничким са 4:1, док ТСЦ може да јој се прикључи уколико сутра победи Рад.

У недељу се играју мечеви: Младост - Војводина (18 сати), Пролетер - Напредак (18), ТСЦ - Рад (18), Спартак - Чукарички (20), Вождовац - Инђија (20). Понедељак: Јавор - Радник (18).

Табела: Црвена звезда 24 бода, Партизан 23, ТСЦ 21, Војводина 19, Чукарички 19, Раднички 16, Спартак 12, Напредак 11, Вождовац 11, Младост 9, Јавор 8, Пролетер 8, Радник 7, Инђија 7, Рад 6, Мачва 3.