Сомборска лига: Брат судио брату у Кулпину

Кулпин - Тврђава 1:1 (1:0)
lopta1

КУЛПИН: Игралиште поред канала,  судија: С. Станишић (Бачка Паланка), стрелци: Киш у 39. за Кулпин, а Малешевић у 69. минуту за Тврђаву, жути картони: Оклобџија, Шећеров, Малешевић, Иличић (Тврђава).

КУЛПИН: Јурик, Моравек, Попрзен, Хадрва, Валентик, В. Станишић (Шекез), Киш, Мрђан, Замфировић, Николић (Сантрач), Јевремовић (Кајтез).

ТВРЂАВА: О.Чучковић, Шовен, Вујиновић, Шећеров, Оклобџија, М. Агбаба, Ралевић, Иличић, Сарачевић, Малешевић, Д. Агбаба.

Куриозитет утакмице у Кулпину била је то да је главни судија био Саво Станишић, а његов млађи брат Владимир нашао се у стартној постави домаће екипе. А, на терену, углавном, одвијало се обострано тврдо надигравање. Малобројне биле су повољне прилике за гол.

Ђ.  Штрбац

Русин - Задругар 4:2 (3:0)

РУСКИ КРСТУР: Игралиште Русина,  судија: Н. Ђурђевић (Алекса Шантић), стрелци: Кулић у 23. и 34, Ђукановић у 33. и Данојевић у 77. минуту за Русин, а Д. Вуковић у 60. и Милићевић у 75. минуту за Задругар, црвени картон: Н. Вуковић (Задругар).

РУСИН: Калинић (Бранковић), Кочиш, Холик, Ланчузанин, Нађ (В. Вујовић), Сајанковић, Будински (Ф.Вујовић), Данојевић, Ђукановић, Кулић(Виславски), Рац.

ЗАДРУГАР: Стојановић, Веселиновић, Мочић, Илић, Ирић, Јевић, Јанус, Д. Вуковић, Станишић (Милићевић), Н. Вуковић, Ранчић.

У почетном делу утакмице, првотимац Задругара Никола Вуковић брутално је стартовао на голмана домаћег тима Јовицу Калинића и поломио му је нос. Тај  детаљ бацио је сенку на сва преостала фудбалска догађања на терену.

Ђ.  Штрбац

Славија - Будућност (М) 2:0 (1:0)

ПИВНИЦЕ: Игралиште Славије, судија: Вујић (Кула). Стрелац: Давидовић у 39. и 51. минуту. Жути картони: Прошић, Рађеновић, Бошњак, Бојанић (Будућност).

СЛАВИЈА: Вучетић, Грња, А. Шмит, Јушковић,М. Шмит, Ђурић (Кухта), Котив (Винковић), Петровић, Давидовић (Белањи), Чвокић (Болехратски), Заскалицки.

БУДУЋНОСТ: Бојанић, Прочић (Малешевић), Марчета (Зиројевић), Радишић, Копања, Рађеновић, Буквић, Вученић, Зељко (Стојисављевић), Бајић, Меселџија (Новаковић, Бошњак).

Од почетка утакмице домаћи су диктирали темпо, имали теренску иницијативу. Резултат такве игре је победа. У 46. минуту Чвокић је прошао неколико одбрамбених играча, где га је Прошић зауставио. Судија је показао на белу тачку. Петровић није искористио најстрожу казну. У 52. минуту Давидовић је поставио коначан резултат.

Ј. Шустер

Борац - Кордун 2:1 (0:0)

ОБРОВАЦ: Игралиште  Борца, судија:Н. Мудринић (Апатин), стрелци: Јовановић у 68. (из пенала) и 80. за Борац, а Козлина у 55. минуту за Кордун. Жути картони: Гајић, Д. Баланго (Борац), Трбојевић (Кордун). Црвени картон: Мар. Чекелић (Кордун).

БОРАЦ: Ђукић 7, Војиновић 7, Попадић 7, Лакатош 7, Вјетровић 8, Солдат 7, С. Баланго 8, Гајић 7 (Танкосић 7), Јандрић 7, Јовановић 9, Д. Баланго 7.

КОРДУН: Ђураковић 6, Д. Шаула 6 (Ми. Чекелиш), Н. Шаула 7, Трбојевић 7, Мацановић 7, Чешновар 7, Антић 7, Мар. Чекелиш 7, Карас 7, Ковачевић 7, Козлина 8.

Повели су гости у 55. минуту после течне акције с леве стране, а лопту је са шест метара закуцао под пречку Козлина. У 6. минуту судија Мудринић је досудио пенал. Капитен Јовановић је преварио голмана Ђураковића и изједначио резултат. У финишу Јовановић је   сместио лопту у десни доњи угао гола гостију. Средином другог полувремена судија је показао црвени картон гостујућем играчу Марко Чекелишу, јер је честим и недозвољеним приговорима ометао судијске одлуке.

Б. Гајић

Будућност (Г) - Будућност (П) 1:3 (0:0)

ГЛОЖАН: Игралиште Будућности,  судија: Н. Манић (Каравуково), стрелци: Адамек у 55. за Будућност (Г), а Ковачевић у 63, Тривуновић у 68. и Плавански у 75. минуту за Будућност (П), жути картони: Фабри, Колар, Хорват (Будућност Г.), а Николић (Будућност П).

БУДУЋНОСТ (Г): Дубовски, Бучик (Љубичић), Фабри (Ђумић), Колар (Молнар), Хорват, Поповић, Адамек, Јованов, Чипкар, Царић, Качјак (Мишић).

БУДУЋНОСТ (П): Дразић, Баћанов (Максимовић), Марић (Јелић), Кнезевић, Козомора, Николић, Гашић, Зивић, Тривуновић, Плавански, Ковачевић.

Ђ. Шт.

Борац (БГ) - Раднички 3:0 (1:0)

БАЧКИ ГРАЧАЦ: Игралиште Борца, играло се без гледалаца, судија: Врачар (Сомбор). Стрелци: Илић у 14. Ћук у 48. и Комар у 79. минуту (аутогол). Жути картони: Лазаревић, Алексић (Раднички).

БОРАЦ: Марковић 7,5, Личина 7,5 (Војновић), Субашић 7, Загорац 7,5 (Јовин), Покрајац 7, Илић 8 (Кртинић), Жегарац 8, Ћук 8, Нешковић 7, Радаковић 7,5, Обрадовић 7.

РАДНИЧКИ: Марковић 6, Ф. Милуновић 6,5, А. Милуновић 6 (Завишић 6), Лазаревић 7, Радојчић 6 (Ћеримовић 6,5), Сантрач 6,5 (Комар 6), Кардинал 6, Алексић 7,5, Милојевић 6 (Стојановић 6), Кесић 7, Петковић 7.

А. Чичић

ЖАК - Полет 4:0, Славија - Будућност (М) 2:0, Кулпин - Тврђава 1:1, Маглић - БСК 1:3, Борац (БГ) - Раднички 3:0, Омладинац - Станишић 0:2, Русин - Задругар 4:2, Будућност (Г) - Будућност (П) 1:3, Борац - Кордун 2:1.

1. Станишић       10     9      0      1      31:8  27

2. Будућност (П) 10     8      0      2      23:7  24

3. Будућност (М)        10     7      1      2      23:8  22

4. Русин    10     7      1      2      29:15        22

5. Борац    10     5      3      2      17:12        18

6. Борац (БГ)     10     5      1      4      19:18        16

7. Славија 9      5      1      3      7:6    16

8. ЖАК      10     4      2      4      17:13        14