Сомборска лига: Голмани кумовали головима

Борац - Омладинац (Б) 4:4 (2:1)
fudbalska lopta

ОБРОВАЦ: Игралиште  Борца, судија: Г. Јанковић (Оџаци), стрелци: С. Баланго у 29. и 36. (оба из пенала), М. Јандрић у 66. и 78. (оба из пенала) за Борац, а Ранчић у 5. и 73. Кавчић у 59. и Мијић у 61. минуту за Омладинац. Жути картони: Гламочанин, Алексић, С. Баланго, Д. Баланго (Борац), Радујко, Гагић, Суботић, Мајсторовић, Бандобалски (Омладинац).

БОРАЦ: Ђукић 6, Вујиновић 7, Гламочанин 6, Алексић 7, Вјетровић 7, Солдат 7 (Лакатош 7), С. Баланго 8, Гајић 7, Јандрић 8, Јовановић 8, Д. Баланго 7.

ОМЛАДИНАЦ: Мајсторовић 6, Стефановић 6 (Вујиновић), Јока 7, Мијић 7, Суботић 6 (Топалов 6), Бандобрански 7, Радујко 6 (Басарић 7), Ранчић 8, Гагић 7, Ресановић 7, Ковачић 7 (Асан).

Много голова у мрежи оба голмана који су и највећи кривци за лоше одбране. Гости су повели у раној фази утакмице преко Ранчића који је постигао још један гол у 73. минуту за Омладинац. Домаћи су се тргли и са два слободна ударца преко Саше Баланга преокренули резултат. Гости су после два корнера и грешке голмана Марка Ђукића постигли два гола и повели на уткамицу. Тачку на ову утакмицу ставио је Милош Јандрић који је из оправдано досуђених пенала постигао голове и изједначио резултат.

Б. Гајић

Кордун - Борац (БГ) 2:0 (0:0)

КЉАЈИЋЕВО: Игралиште Кордуна, судија: П. Вујић (Кула), стрелци: Ковачић у 55. и Милетић у 59. минуту, жути картон: Трбојевић (Кордун).

КОРДУН: Королија, Аникић, Ковачић (Вила), Трбојевић (Д.Шаула), Мацановић, Чесновар, Самопјан, Милетић (Мачесић), М. Карас. Марко Чекелић, Секулић.

БОРАЦ: Марковић, Чутурило, Субашић, Кртинић, Иванић (Јовић), Покрајац, Илић, Зегарац, Нешковић, Обрадовић, Даутовић.

После равноправног надиграваља у првом полувремену, фудбалери Кордуна преузели су иницијативу и са два експресна прецизна поготка  решили меч.

Ђ. Шт.

БСК - Будућност (М) 0:0

БАЧКИ БРСТОВАЦ: Игралиште БСК-а, судија: Јањић (Црвенка). Жути картони: Ђурђевић и М. Божић (БСК), а Вићентијевић, Антонић, Радичић (Будућност).

БСК: Немет 8, Стојаковић 7, Драговић 6 (Мијатовић 6), М. Божић 7, Милошевић 7 (Зеленовић), Ђурђевић 6, Вејновић 8, Станковић 7, Кораћ 6, Дивјак 6, Медић 7 (Н. Божић).

БУДУЋНОСТ: Ђурковић 7, Марчета 7, Радичић 8, Копања 7, Рађеновић 7 (Стоисављевић 7), Буквић 7 (Кученић 7), Вићентијевић 7 (Антонић 7), Јурчевић 8, Новаковић 7, Зељко 7, Ковачевић 7.

У динамичној игри, нерешен исход је најреалнији. Гости су имали нешто више од игре, а у другом делу и неколико прилика. Домаћи голман Немет био је на висини задатка

А. Чичић

Раднички (Р) - Полет 2:1 (0:0)

РАТКОВО: Стадион Радничког, судија: Кисин (Бач). Стрелци: Ј. Алексић у 64. и Петковић у 86. (из пенала) за Раднички, а Стоиљковић у 80. минуту за Полет. Жути картони: Игњатовић, Кардинал, М. Алексић, Милуновић, Нинков (Раднички), а Никић, М. Стошић (Полет). Црвени картон: Ивановић (Полет).

РАДНИЧКИ: Ђокић 7, М. Алексић 7 (Нинков 7), Ј. Алексић 8, Петковић 8, Мил. Кесић 7, Нововић 8 (Петровић), Стојановић 8, Кардинал 7 (Сантрач 7), Игњатовић 7 (Лазаревић 7), Милуновић 7, Мир. Кесић 7.

ПОЛЕТ: Ивановић 7, Костадиновић 6 (Н. Станковић), Милуновић 7, Дорословац 8, С. Станковић 7 (Крстић), Ж. Станковић 7, А. Стошић 6 (М. Стошић 7), Стојковић 7 (Јовчић 7), Богдановић 7 (Стоиљковић 8), Миленковић 7, Никић 8.

А. Чичић

Будућност (Г) - Русин 3:0 (1:0)

ГЛОЖАН: Игралиште Будућности, судија: Б.Царић (Сомбор), стрелци: Јованов у 40, Чипкар у 71. и Петровић у 90. минуту, жути картони: Петровић, М.Царић (Будућност), а Тома, Сајанковић (Русин).

БУДУЋНОСТ (Г): Дукић, Петровић, Буцрк, Катјак (Колар), Мајски, Поповић, Дамјановић, Ђилас (Чипкар), М. Царић (Јакуш), Ђокић, Јованов (Молнар).

РУСИН: Калинић, Тома (Ђуђар), Холик, Ланцужанин, В. Вујовић, Павловић (Чернл), Ф. Вујовић, Кулић, Ђјукановић, Бранковић, Сајанковић.

Помало неочекивано фудбалери гложанске Будућности забележили су убедљиву, али потпуно заслужену победу над гостима из Руског Крстура.

Ђ. Шт.

Тврђава - ЖАК 1:2 (0:1)

БАЧ: Игралиште Тврђаве, судија: М.Десница (Апатин), стрелци: Давидов у 53. за Тврђаву, а Јовановић у 16. и Гагић у 93. минуту за ЖАК, жути картони: Вулин, Јовановић (ЖАК).

ТВРЂАВА: О. Чучковић, Бундало (Ђумић), Ковачевић (Милиновић), Шечеров, Шомоши (Чулибрк), Радаковић, Гојић (Вучић), М. Агбаба, Ралевић (Врачевић), Давидов, Огњеновић

ЖАК: Козлина, Дабић, Сазданић, Кнежевић, Штимац, Пауновић, Хостиеславски, Вулин (Банић), Јовановић, Милановић, Терзија (Буреш, Гагић).

Бачани су били љут на младог  судију Милана Десницу из Апатина. Према њиховом мишљењу арбитар није досудио два пенала за Тврђјаву. У финишу сусрета, Сомборци су постигли  гол одлуке након очигледног фаула.

Ђ. Шт.

Тврђава - ЖАК 1:2, БСК - Будућност (М) 0:0, Раднички - Полет 2:1, Станишић - Славија 4:1, Задругар - Кулпин 3:2, Будућност (П) - Маглић 3:0, Кордун - Борац (БГ) 2:0, Борац - Омладинац 4:4, Будућност (Г) - Русин 3:0.

1. Станишић       23     19     1      3      68:22        58

2. Будућ. (П)      23     14     4      5      50:19        46

3. Будућ. (М)     23     12     9      2      49:18        45

4. Русин    23     13     2      8      55:39        41

5. Борац    23     11     4      8      37:36        37

6. Борац (БГ)     23     11     3      9      45:41        36

7. Славија 23     10     3      10     24:28        33

8. Будућ. (Г)      23     8      7      8      41:41        31