Сомборска лига: Комшијски дерби ничији

Дерби сусрет између старих општинских ривала, у свом већем делу, протекао је у обострано тврдом и позиционом надигравању.
B

Будућност (М) - Херцеговац 0:0

МЛАДЕНОВО: Игралиште Будућности, гледалаца:300, судија: Н.Манић (Каравуково), жути картони: Н. Копања, Прошић, Л. Копања, Баланго, Лугоња, Стојисављевић, Антонић, Радичић (Будућност), а Родић (Херцеговац).

БУДУЋНОСТ (М): Лугоња, Прошић, Меселџија (Бошњак), Радичић, Л. Копања, Антонић, Јурчевић, Н.Копања, Јоветић (Стојисављевић), Велемир, Баланго (Ковачевић).

ХЕРЦЕГОВАЦ: Лукач, Лачарак (Л. Рачић), С. Хрњез, Родић, Бабић (Вукосав), Поткоњак, В. Хрњез, Ивеља, Новчић, С. Рачић, Дујаковић (Смајић).

Малобројна била су узбуђења пред голманима Радивојем Лугоњом (Будућност) и Владимиром Лукачом (Херцеговац), тако да мреже остале су нетакнуте. Ипак, најбољу прилику за промену резултата, у 58. минуту, пропустили су фудбалери гајдобранског Херцеговца. Судија Немања Манић, је тада досудио једанаестерац за госте, њихов искусни нападач Марко Дујаковић запуцао је лопту у пречку.

Војводина - Полет (К) 2:1 (0:1)

ТОВАРИШЕВО: Стадион СЦ Миладин Вујин, гледалаца:400, судија: Н. Малбашић (Сомбор), стрелци: Г. Станојев у 54. и Дмитровић у 87. за Војводину, а М. Стошић у 32. минуту за Полет, жути картони: В. Бугарски (Војводина), а Анђелковић, Стојиљковић, С. Станковић, М. Стошић (Полет).

ВОЈВОДИНА (Т): В. Бугарски, Т. Николић, Рамић, Мустафовић, Тури, М. Ранисављев, Вулић (Г. Станојев), Вучић (Бојанић), Дмитровић, Вујановић (М. Станојев), Д. Ранисављев.

ПОЛЕТ (К): Ивановић, Анђелковић, Малиновић, Дорословац, С. Станковић, Ж. Станковић, М. Стошић, Јовичић, Стојиљковић, Богдановић, А. Стошић (Ј. Стојковић).

У Товаришеву, одиграна је квалитетна и веома занимљива утакмица. Свакој од екипа припало је по једно полувреме, а после завршетка меча, минималној победи радовали су се фудбалери и навијачи домаћег тима.

У финишу сусрета, голмана Каравуковчана Бориса Ивановића савладао је искусни везиста Товаришана Милован Дмитровић, који крунисао је једну течну и тачну акцију своје дружине. Не би било нимало незаслужено да су „полетовци„ освојили бод.

Русин - Маглић 3:0 (прекинуто у 23. минуту)

РУСКИ КРСТУР: Игралиште Русина, гледалаца:150, судија: С. Рашовић (Бачка Паланка), стрелци: Давидовић у 8. и у 12. и Холик у 14. минуту.

РУСИН: М. Нађ, Веселиновић, Холик, Б. Нађ, Малацко, О. Марковић, Бранковић, Ђукановић, Давидовић, Д. Будински, Ф.Вујовић.

МАГЛИЋ: Васић, Илић, Дмитровић, Јањатовић, Прерадовић, Крајновић, Богдан Михајлов, Бојан Михајлов.

Утакмица у Руском Крстуру завршена је далеко пре свог реалнога истека. За овакав епилог најзаслужнији су Маглићани, који су главног арбитра Стефана Рашовића из Бачке Паланке приморали да означи крај на половини првог полувремена. Јер, тренутак пре тога, нагло се повредио  један фудбалер гостију, тако да они, са само седморицом играча, нису могли да наставе меч.

Омладинац - Тврђава 0:3 (0:1)

БУКОВАЦ: Игралиште Омладинца, гледалаца: 200, судија: С.Митровић (Оџаци), стрелци: Д. Николић у 37, Вујић у 53. и Малешевић у 76. минуту, жути картон: Немања Мијић (Омладинац).

ОМЛАДИНАЦ (Б): Милошевић, Баљак (Вукадиновић), Суботић, Богнар, Немања Мијић, Сазданић, Крстић, Терзија, Делија, Гргић, Везмар (Секулић).

ТВРЂАВА: Вук Влајић, Вујић,Вујиновић, Шећеров, Шомоши, Марчета, Малешевић (Штрбац), М.Агбаба (Ђенадија), Ралевић, Грујић, Д.Николић.

Никако нису могли фудбалери буковачког Омладинца да избегну убедљив пораз у првом окршају за бодове против Тврђаве. Нови тријумф Бачана наговестио је њихов први тобџија Данијел Николић, који прекинуо је краткотрајни голгетерски пост. У другом делу, голмана Омладинца Милета Милошевића матирао је млађани Бојан Вујић, којем је то био   првенац ове јесени. Тачку на конкретна збивања у овоме мечу, ставио је млади Петар Малешевић, који наставио је своје реализаторске делатности из претходних лигашких дуела.

Припремио:  Ђ. Штрбац

БСК - Будућност (П) 1:1 (0:0)

БАЧКИ БРЕСТОВАЦ: Игралиште БСК-а, гледалаца 100, судија: Пилић (Кула). Стрелци: Данојевић у 61. за БСК, а Багић у 72. минуту (аутогол) за Будућност. Жути картони: Милошевић, Данојевић, Савић, Бељански, Станковић, Багић (БСК), а Абаџић, Гајић, Вујасиновић, Немет, Алимпић (Будућност). Црвени картон: Алимпић (Будућност).

БСК: Молнар 7, Вејновић 6 (Багић 6), Божић 7, Савић 6, Милошевић 7, Бељански 6, Станковић 6, Станић 7, Плавшић 7, Салаи 6 (Ђурђевић 6), Данојевић 7.

БУДУЋНОСТ: Вучинић 8, Алимпић 6, Немет 7, Абаџић 7, Максимовић 7, Баћанов 6, Марић 6, Гајић 6, Вујасиновић 7, Козомора 7, Јелић 7.

Већи део овога сусрета домаћин је био бољи, али је промашено неколико повољних прилика. Кривац за то је одлични голман Вучинић, који је интервенисао врло сигурно. Домаћин има за чим да жали, а гости су задовољни освојеним бодом.

А. Чичић

Славија - Борац (О) 1:1 (1:0)

ПИВНИЦЕ: Стадион Славије, гледалаца 150. судија: Боснић (Бачка Паланак), стрелци: Поњевић у 25. (аутогол) за Славија, Станишић у 71. минуту за Борац. Жути картони: Јушковић, Петровић (Славија), Поњевић, Јовановић, Барланго (Борац). Црвени картони: Солдат (Борац).

СЛАВИЈА: Брња, Грња (Заскалицки), Бабић, Јушковић, Ћорда, Шмит, Кухта, Маројевић, Тривуновић, Петровић, Мушикић (Котив).

БОРАЦ: Ђукић, Максимовић, Лакатош, Козомора, ВЈетровић, Солдат, Барланго (Попадић), Поњевић, Јандрић, Јовановић, Станишић.

Добра фудбалска представа у Пивница на којој су обе екипе у надигравању тражили победу. Прво полувреме је било боље, повели су домаћи аутоголом Поњевића у 25. минуту, када је Бабић набацио високо лопту са леве стране, а на другој страни Тривуновић је послао лопту ка противничком голу, Поњевић је скочио и лопта се нашла у мрежи.

До изједначења је дошло у 71. минуту, набачену лопту са леве стране голман домаћих избоксовао до Станишића који је главом послао у мрежу.

Ј. Шустер

Раднички - Кулпин 3:0 (прекинуто у 20. минуту)

РАТКОВО: Стадион Радничког, гледалаца 50, судија: Родић (Апатин). Стрелци: Милуновић у 10. Кардинал у 15. А. Петковић 17. минуту.

РАДНИЧКИ: Кузмановић, Лазаревић, Кесић, Радојчић, Коцић, А. Петкожвић, Милуновић, Н. Петковић, Сантрач, Кардинал, Црњански.

КУЛПИН: Младеновић, Живковић, Лукић, Д. Николић, Н. Николић, Шекез, Куђерски, Бургер.

Гости су дошли са осам играча, код резултата 3:0 за домаћина два гостујућа играча су се повредила и сусрет је прекинут.

А. Чичић

Будућност (М) - Херцеговац 0:0, Војводина - Полет 2:1, БСК - Будућност (П) 1:1, Славија - Борац 1:1, Раднички - Кулпин 3:0, Омладинац - Тврђава 0:3, Кордун - ЖАК 5:0, Русин - Маглић 3:0.