СОМБОРСКА ЛИГА: Липарчани изненадили Челаревце

ЧСК Пивара - Липар 0:1 (0:0)
с

ЧЕЛАРЕВО: Стадион ЧСК Пиваре, гледалаца: 100, судија: Г.Јанковић (Оyаци), стрелац: Ђоровић у 58. минуту, жути картони: Сиљаноски, Марко Гајдобрански, Небојша Загорчић (ЧСК Пивара), а Кутлачић, Лалић, У. Ковач (Липар).

ЧСК ПИВАРА: Д. Ћулибрк, Сикирић, Д. Илеш (Глишић), Панић, Вулевић (Сарачевић), М. Илеш, Сиљановски (Семартонски), Шовен, Марко Гајдобрански, Небојша Загорчић, Д. Немет.

ЛИПАР: Л. Живко, Кутлачић, Марчетић, Авдаловић, Лалић (М. Басарић), Шеган, Г. Поповић, Ђоровић, У. Ковач (Новаков), И. Јовановић, Ђукић.

Доживели су челаревски фудбалери први пораз на домаћем теренуове јесени. У надмудривању са чврстим и амбициозним Липарцима,изабраници тренера Владе Каракаша остали су кратких рукава.

Гол одлуке постигао је везиста гостију Марко Ђоровић,који се најбоље снашао у једној гужви у казненом простору домаће екипе. Са ивице петерца рутински је сместио лопту у мрежу млађаног голмана Драгана Ћулибрка.

ЂШт.

Хајдук - Тврђава 6:1 (4:0)

СТАПАР: Игралиште Хајдука, гледалаца 200, судија: Малић (Бачка Паланка). Стрелци: Ф. Ковачев у 5. и 39. Стојшић у 24. Ћурчија у 35. и Бајчев у 56. и 67. за Хајдук, а Поша у 61. минуту за Трврђаву. Жути картони: Пекез и Н. Ковачев (Хајдук). Црвени картон: Благојевић у 61. минуту (Хајдук).

ХАЈДУК: Рашета (Матић), Пекез, Стојшић (Ожеговић), Н. Ковачев, Лукић, Пејић (Смиљановски), Ердеи (Благојевић), Ф. Ковачев, Ћурчија, Манчић (Дамјановић), Бајчев.

ТВРЂАВА: Немет, Ступар, Стојчић, Аyић, Андрић, Давидов, Билобрк, Паша, Ђенадија, Баланго.

Изабраници тренера Милорада Ћурчије настављају са одличним играма ове јесени. Овога пута Стапарци су надиграли екипу Тврђаве из Бача која је десеторицом играча на терену допутовала на мегдан Хајдуку. У првом полувремену постигнута су четири погодка, мада је по дешавањима на терену могло бити и убедљивије у корист домаћина.

У наставку меча корпулентни Владимир Бајчев је са два гола дотукао противника.

С. Јовин

Будућност (М) - Борац (БГ) 3:1 (2:1)

МЛАДЕНОВО: Игралиште Будућности, гледалаца:200, судија: Д. Нађ (Руски Крстур), стрелци: В. Поповић у 22. и у 32. и Н. Бошњак у 70. за Будућност, а Жегарац у 45. минуту за Борац, жути картон: Лазаревић (Будућност).

БУДУЋНОСТ: Р. Лугоња, Марио Гајдобрански, Н. Ковачевић (Влајнић), Малешевић, В. Пуђа, Буквић (Вигњевић), Јурчевић (О. Бајић), Лазаревић, Н. Бошњак (М. Бошњак), Вићентијевић, В. Поповић.

БОРАЦ: М. Игњатовић, Драган Крнатић (Мијатовић), Стојановић, А. Покрајац, Илић, Жегарац, Стокић, Нешковић, Б. Покрајац (Д. Ковачевић), Обрадовић, Даутовић.

Фудбалери младеновљанске Будућности надиграли су госте из Бачког Грачаца. Посебно се истакао млађани нападач домаћег тима Владимир Поповић,који наставио је да тресе противничке мреже.

Ђ. Шт.

Будућност (Г) - Будућност (П) 2:0 (0:0)

ГЛОЖАН: Игралиште Будућности, гледалаца: 200, судија: Р. Влатковић (Апатин), стрелац: Адамек у 60.(из једанаестерца) и у 63. минуту, жути картони: Докић, Хуђан (Будућност,Г), а Мустафовић, А. Ковачевић, Н. Јелић (Будућност,П), црвени картон: Н. Јелић (Будућност,П) у 70.минуту.

БУДУЋНОСТ (Г): В. Дубовски, Рис, Љубичић (Кришка), Докић, Т. Поповић, Ђумић (Папић), Ралевић, Адамек, Дувњак(Јакуш), Попадић, Медић(Хуђан).

БУДУЋНОСТ (П): С. Дукић, Мустафовић, Р. Пајкановић, С. Јелић, Д. Кнежевић, Дујаковић, А. Ковачевић, Н. Јелић, Н. Ђокић, Живић, Божин (Р. Баћанов).

Утакмицу између имењака и општинских ривала обележио је Милан Адамек, који је искусног чувара мреже Парожана Славка Дукића у два наврата приморао на капитулацију. У већем делу одвијало се равноправно надметање.

Ђ. Шт.

Соко - Црвенка 0:1 (0:1)

НОВА ГАЈДОБРА: Игралиште Сокола, гледалаца:100, судија: Н. Манић (Каравуково), стрелац: Р. Јовановић у 12. минуту, жути картони: С. Адамовић, В. Тривуновић, Шкорић, М. Адамовић (Соко), Зелић, играч са клупе Јокић, представник клуба М. Пуача(Црвенка).

СОКО: Н. Црнчевић, Чолаковић, С. Адамовић, Стојановић, Гушић, Тасовац (Ђурица), Дангубић, В. Тривуновић, М. Тривуновић, Шкорић, М. Адамовић(Родић).

ЦРВЕНКА: Р. Гостовић, Ивић, Ј. Суботић, Милош Керекеш, Божичић (Марко Керекеш), Чвокић, М. Суботић, Радмановић, Р. Јовановић, Симић, Зелић.

Ушли су фудбалери новогајдобранског Сокола опрезно у утакмицу против врло добрих Црвенчана. И,то им се осветило. Безуспешни су били повремени покушаји „соколова” да анулирају предност гостију

Ђ. Шт.

Кордун - Борац (О) 2:0 (1:0)

КЉАЈИЋЕВО: Игралиште Кордуна, гледалаца: 100, судија: Д. Митровић (Кула), стрелци: Видовић у 2. и М. Поповић у 70. минуту, жути картони: М. Карас, Бараћ, М. Поповић (Кордун).

КОРДУН: М. Мишчевић, М. Мијић (Миле Чекелиш), Продановић, М. Карас (Бараћ), Павловић, Самопјан, Марко Чекелиш, Анитић, Чешновар, Видовић (Пуцар), М. Поповић.

БОРАЦ:  М. Ђукић, Миловац (Дробњак), Влаисављевић, Д. Ковачевић (Б. Станковић), Солдат, Н. Козомора, Јандрић, Бељин, Проле (Николић), М. Гајић (С. Козомора), Алексић.

У окршају две пођеднаке екипе,тријумфовали су фудбалери Кордуна. Ово је Кљајићевљанима тек трећа победа у досадашњем току ове сезоне.

Ђ. Шт.

Русин - Полет 3:0 (1:0)

РУСКИ КРСТУР: Игралиште Русина, гледлаца 100, судија: Малбашић (Сомбор). Стрелци: Бранковић у 26. и 55. и Мирковић у 85. минуту.

РУСИН: Кронић, С. Тома, Холик (Будински), Кочиш, Вујовић, Чернок (А. Тома), Кулић, Марковић, Сајанковић, Малацко, Бранковић.

ПОЛЕТ: Крстић, Алексић, Костадиновић, Анђелковић, Станковић, Ивановић, Стојковић, Богдановић, Миленковић, Јовчић.

У више него пријатељској утакмици екипа Русина је стигла до 11. победе у првенству. Гости из Каравукова су имали два голмана у тиму и свега десеторицу фудбалера на терену.

Са два погодка се истакао Бојан Бранковић, нападач домаће екипе, која се заједно са Хајдуком из Стапара бори за наслов јесењег првака на подручју Сомбора.

С. Јовин

ЖАК - Наша звезда 4:0 (3:0)

СОМБОР: Игралиште поред железничке станице, гледалаца:100, судија: Б. Иванишевић (Оyаци), стрелци: Крстић у 2. Дабић у 9. Мацановић у 45. и Стевановић у 80.минуту, жути картон: Шимунов(ЖАК).

ЖАК: В. Козлина (Д. Тумара), Гргић, Дабић, Хосциеславски (Грбић), Стевановић (Милековић), Опачић (Михаљев), Крстић, М. Јовановић, Микац (Вујиновић), Шимунов, Мацановић.

НАША ЗВЕЗДА: Д. Ђурковић, Д. Карановић, Мирков (Н. Ђокић), Инђић, П. Владисав, Валентик, Марић (Тегелтија), Секеруш (М. Младеновић), Фамилић, Зелен, Вулић.

Фудбалери сомборског ЖАК-а,помало неочекиванозабележили су убедљиву победу над индиспонираним Силбашанима.Са два експресна поготка у почетном делу утакмице, Сомборци су наговестили крајњи исход.

Ђ. Шт.

Будућност (Г) - Будућност (П) 2:0, Русин - Полет 3:0, Соко - Црвенка 0:1, Будућност (М) - Борац (БГ) 3:1, Кордун - Борац (О) 2:0, ЖАК - Наша звезда 4:0, ЧСК Пивара - Липар 0:1, Хајдук - Тврђава 6:1.

1. Хајдук   14     11     3      0      44:6  36

2. Русин    14     11     1      2      33:12        34

3. Липар   14     10     1      3      31:20        31

4. Црвенка        14     9      2      3      32:13        29

5. ЧСК Пивара   14     9      2      3      21:10        29

6. Будућност (П)        14     7      2      5      26:19        23

7. Будућност (М)       14     6      2      6      22:19        20

8. Полет    14     6      2      6      17:22        20