Сомборска лига: Паланчани у историји

​​​​​​​ОФК Стари град  - Борац (О) 3:2 (3:0)
lopta_u_mrezi_1

БАЧКА ПАЛАНКА: Игралиште Старог града, гледалаца: 300, судија: Н. Стојчевић (Сомбор), стрелци: Ковачевић у 17. и 32. и Влајић у 24. за Стари град, а М. Јовановић у 77. и Јандрић у 86. минуту за Борац, жути картон: Гајдобрански (ОФК Стари град).

СТАРИ ГРАД: Ђурковић, Гостовић, Рађеновић (Гајдобрански), Влајић, Марчета (Јовицки), Кнежевић, Миладиновић, Ђекић, Валентик, Живић (Гњатовић), Ковачевић.

БОРАЦ (О): Ђукић, Лакатош, Попадић, Максимовић, Вранац, С. Јовановић (Николић), Јовић, Танкосић, Јандрић, М.Јовановић, Станишић.

И званично фудбалери бачкопаланачког Старог града ушли су у виши ранг такмичења - Војвођанску лигу - север. Тренер Марко Нештицки и његови пулени, на тај начин, остварили су највећи успех у 33 године постојања клуба.

Ђ. Штрбац

Херцеговац  - Русин 3:0 (2:0)

ГАЈДОБРА: Стадион Херцеговца, гледалаца:300, судија: Д. Митровић (Оџаци), стрелци: Смајић у 10., Л. Рачић у 31. и Тривуновић у 71. минуту.

ХЕРЦЕГОВАЦ: Драшковић, Адамовић, Смајић, С. Хрњез, Бабић, Вукосав (Солдо), Тривуновић, Ивеља (Вујовић), С. Рачић, Поткоњак, Л. Рачић (Тасовац).

РУСИН: М. Нађ, А. Кочиш (Д. Нађ), Жарић, Ланчужанин, Б. Нађ (Харди), Малацко, Сајанковић, Будински, Веселиновић (Боднар), Бранковић, С. Кочиш.

Деловали су фудбалери гајдобранског Херцеговца веома моћно и хомогено, а Крстурци су им добро дошли као права увертира за скорашње утакмице баража. Три филигрански прецизне акције Гајдобрана у поготке претворили су Дејан Смајић, Лазар Рачић и Радован Тривуновић, који су разгалили срца својих навијача.

Ђ. Штрбац

Кула - Будућност 3:1 (2:1)

КУЛА: Игралиште на Гедеру, гледалаца 150. Судија: анковић (Оџаци). Стрелци: Букејловић у 4. и 41. минуту и Полић у 83. за Кулу, а Козомора у 32. минуту за Будућност. Жути картони: Јовић (Будућност). Црвени картон: Попов (Будућност) у 65. минуту због приговора судији.

КУЛА: Радуловић 8, Бодиш 6 (од 46. Бабић 6), Полић 7, Тапаи 7, Златић 7, Јањић 6 (Гачевић -), Митрић 7, Букејловић 8, Анђелковић 7, Војиновић 7 (Кукољ -) и Поповић 6.

БУДУЋНОСТ: Немет 7, Попов 6, Нешковић 6 (од 46. С. Божин 7), Лаћарак 6, Вјетровић 7, Јовић 6 (од 46. Б. Немет 6), Агбаба 6, В. Божин 7, Алимпић 6, Козомора 6 и Моравац 6.

Фудбалери Куле су се од својих навијача опростили победом, а да ли је реч о “Пировој победи”, знаће се тек након завршетка такмичења и баража у вишим лигама. Савладана је Будућност из Парага са 3:1, а два играча су обележила сусрет. Најискуснији Ђорђе Букејловић који је постигао два ефектна гола, али и голман Куле Миле Радуловић, који је при резултату 2:1 за своју екипу одбранио ударац Козомори са беле тачке и тако својој екипи трасирао пут до победе.

Ђ. Бојанић

ПолетЛипар  2:1 (0:1)

СИВАЦ: Стадион Полета, гледалаца 100. Судија: Александар Бечановић (Сомбор). Стрелци: Плавшић у 58. и 75. минуту за Полет, а Бановић у 25. минуту за Липар.

ПОЛЕТ: Ђуришић 7, Зејак 7 (од 56. Н. Чвокић 7 ), Ракочевић 7, Боснић 7, Плавшић 8, Бошковић 7, Ј. Чвокић 7, Максимовић 7, Јањуш 7, Комазец  - (од 46. Вукашиновић 7) и Ромић 7.

ЛИПАР: Зракић 7, Ђукић 6, Басарић 6, Марчетић 6, Авдаловић 6, Новаков 6, Лалић 6 (од 70. Манојловић -), Шеган 7, Бановић 7 (од 60. Поповић 6 ), Лазић 6 и Честић 6.

У комшијском дербију Сивчани су након преокрета остварили победу над Липарчанима, и тако продужили наду да ће након завршетка такмичења у вишим лигама сачувати статус подручног лигаша. Гости, неоптерећени резултатом су повели у 25. минуту када је Бановић искористио једну дубинску лопту и сам изашао испред Ђуришића и постигао гол, а том предношћу гостију екипе су отишле на одмор. У наставку су се „пробудили“ фудбалери Полета и најбољи актер утакмице Плавшић изједначио је након гужве у шеснаестерцу гостију да би исти играч у 75. минуту постигао победоносни погодак, пошто је пресекао лопту на половини терена Липарчана и потом савладао немоћног Зракића.

Ђ. Бојанић

ЖАК - Тврђава 2:1 (2:0)

СОМБОР: Стадион ЖАК-а, гледалаца: 200, судија: Д. Петровић (Апатин), стрелци: Смиљановски у 11. и Ковачевић у 30. за ЖАК, а Ерак у 68. минуту за Тврђаву.

ЖАК: Тешић-Ђурић, Мацановић, Бечановић, Шимунов, Јока, Ковачевич, Хернаус, Ђорђевић (Халас), Смиљановски, Чичовачки (Тривуновић), Вукелић (Фратрић).

ТВРЂАВА: Влајић, Девић, Милиновић (Ћулибрк),Божин, Вујиновић, Шећеров, Шомоши (Продановић), Ерак, Гојић, М. Агбаба, Бадивук.

Већ у првом полувремену фудбалери сомборскога ЖАК-а створили су капиталну и, за Бачане, недостижну предност од два гола. Узалудни били су покушаји гостију, у другом периоду меча, да анулирају то вођство „жаковаца”.

Ђ. Шт.

Кулпин - Раднички (Р) 4:2 (2:1)

КУЛПИН: Игралиште Кулпина, гледалаца: 300, судија: Р. Радановић (Бачка Паланка), стрелци: Булатовић у 10. и 73., Зорзић у 45. и М. Ђуга у 50. за Кулпин, а Косић у 26. и Милуновић у 54. минуту за Раднички.

КУЛПИН: А. Ђуга, Переза, Балевић, М. Ђуга, Булатовић, Збучновић, Зорзић, Коларски, Хашка, Зорић, Кајтез.

РАДНИЧКИ (Р): Спасић, Косић, Милојевић , Радојчић, Кесић, Сантрач, Милуновић, Черимовић, Кувељић, Ивовић , Гвозденовић.

Победом су фудбалери Кулпина украсили сезону, у којој играли су у променљивој форми. Убедљиво су били умешнији и успешнији од Ратковчана, који нису били претерано расположени за игру.

Ђ. Шт.

Оџаци - Славија (П) 1:4 (1:2)

ОЏАЦИ: Игралитше ОФК-а, гледалаца 80, судија: Пилић (Кула). Стрелци: Лукић у 36. за Оџаке, а Секеруш у 10. Тривуновић у 34. 90. и Бабић у 67. минуту за Славију. Жути картони: Матијевић, Кудузовић, Јовановић (Оџаци), а Властислав Кухта (Славија). Црвени картони: Лукић и Петковић (Оџаци), а Бабић (Славија).

ОЏАЦИ: Фораји, Зорић, Матијевић, Васић, Николић, Лукић, Кудузовић, Богдановић (Прећаница), Јовановић, Петковић, Крстић (Илић).

СЛАВИЈА: Брња, Бађински, Бенка (Владимир Кухта), Милец, Будић, Котив (Нимет), Властислав Кухта, Петровић, Бабић, Тривуновић, Секеруш (Кућењић).

Да су нападачи гостију били мало прецизнији резултат би био још повољнији. Домаћину се мора замерити на прљавој и грубој игри што је слаби судија Пилић доста  толерисао. Досудио је за домаћина и казнени ударац који је само он видео. Домаћин то није искористио јер је ударац Јовановића отишао поред стативе.

Ј. Шустер

Војводина (Т) - Крила Крајине 2:2 (1:1)

ТОВАРИШЕВО: Стадион СРЦ Миладин Вујин, гледалаца: 200, судија: У. Хорњак (Гајдобра), стрелци: М. Станојев у 17. и Љ. Јованов у 56. за Војводину, а Дувњак у 14. и Пандуров у 77. минуту за Крила Крајине.

ВОЈВОДИНА (Т): Бугарски, Т. Николић,Рамић, Мустафовић, Д. Ранисављев, М. Ранисављев,  Г. Станојев, Љ. Јованов, Танчић (Субић), Д. Николић, М. Станојев.

КРИЛА КРАЈИНЕ: Дејан Дукић, П. Дражић (Дробњак), Ступар, Дувњак, Медан, Пилиповић, Тома, Марковић, Пандуров, М. Гајдобрански (Миличевић), Фодора (Д. Гајдобрански).

Дерби између општинских ривала у потпуности оправдао је очекивања. Велики број обострано добрих комбинација и акција, као и четири лепа гола задовољили су пробирљиве укусе љубитеља фудбала.

Ђ. Шт.

Херцеговац - Русин 3:0, Војводина (Т) - Крила Крајине 2:2, Кулпин - Раднички 4:2, Полет (С) - Липар 2:1, Кула - Будућност (П) 3:1, ЖАК - Тврђава 2:1, Оџаци - Славија 1:4, Стари град - Борац 3:2

1. Стари град     30     22     5      3      76:14        71

2. Кр. Крајине    30     17     7      6      41:23        58

3. Херцеговац    30     16     6      8      51:39        54

4. Славија          30     16     4      10     57:44        52

5. Русин             30     13     6      11     56:42        45

6. Војводина      30     12     7      11     63:52        43

7. Борац             30     12     5      13     55:64        41

8. Будућност      30     10     9      11     42:43        39