Сомборска лига: Пивничани никада бољи

Добра фудбалска представа а домаћин је био који је диктирао темпо, а да су стрелци били присебнији резултат би био још већи.
Екипа Славије из Пивница

Славија - БСК 4:0 (3:0)

ПИВНИЦЕ: Стадион Славије, судија: Пилић (Кула), стрелци: Николић у 9. Маројевић у 17. и 43. и Грња у 70. минуту. Жути картони: Смит (Славија), Вејиновић, Ћурчићја, Цветиновић (БСК).

СЛАВИЈА: Брња, Болехрацки, Шмит (Бенка), Јушковић, Ракочевић, Заскалицки, Грња, Котив (Винковић), Петровић (Сеч), Маројевић, Николић.

БСК: Ћујић, Бељански, Медић, Вејиновић, Савић, Станковић, Стојаковић (Цветићанин), Плавшић, Агбаба, Ћурћија, (Симић), Данојевић (Комазец).

У 9. минуту Петровић је упослио Николића који је био бржи од свот пратиоца и лопту послао у гол. У 17. и 43. минуту Маројевић се уписао у стрелце.

У 70. минуту Грња је побегао својим чуварима и поставио коначан резултат.Била је то једна од најбољих Партија Пивничана у овом првенству.

Ј. Шустер

Раднички - Војводина 0:2 (0:1)

РАТКОВО: Стадион Радничког, играно без гледалаца, судија: Малбашић (Сомбор), стрелци: Николић у 8. Станојев у 60. минуту. Жути картони: А. Петковић (Раднички), Здравковић, Тури, Вујановић, Бугарски (Војводина).

РАДНИЧКИ: Кузмановић 6, Милуновић 7, Лазаревић 6, Кесић 6, Сантрач 6 (Н. Петковић, Мушикић), Нововић 6, Кувељић 6, Стојановић 6, А. Петковић 7, Радојчић 7, Црњански 7.

ВОЈВОДИНА: Здравкоић 7, Николић 8, Д. Ранисављев 7, Мусафовић 6, Тури 7, М. Ранисављев 6 (Радоњић 6), Вулић 7, Вучић 7, Вујановић 7, Фамилић 6, Вујасиновић 6 (Станојев 7).

Гости су повели у 8. минуту прелепим голом Николића, а све остало је дело врло слабог судије Малбашића. Оштетио је домаћина за два чиста пенала, а други гол гости су постигли после прекршаја над капитеном Кесићем. Домаћин је пропустио три идеалне прилике.

А. Чичић

Русин - Будућност (П) 0:0

РУСКИ КРСТУР: Игралиште Русина, играно без присуства гледалаца, судија: Ј. Јериловић (Апатин), жути картони: Бранковић, Холик, Сајанковић, Ф.Вујовић, В. Вујовић (Русин), Јелић, Д. Агбаба, М. Козомора, Марић, Гајић (Будућност), црвени картон: В. Вујовић (Русин) у 70. минуту.

РУСИН: Калинић, А. Кочиш, Холик, Ланћужанин, В. Вујовић, Сајанковић, Ф. Вујовић, Будински (Боднар), Ђукановић, Бранковић, Шарац.

БУДУЋНОСТ (П): Абаџић, Грња, Марић, Д. Кнежевић, М. Козомора, Јелић (Гајић), Николић, Живић, Тривуновић, Поњевић, Д. Агбаба.

Празне остале су мреже у утакмици за бодове у Руском Крстуру. У већем делу сусрета, надигравања одвијала су се у простору између два шеснаестерца. Гости из Парага пропустили су две повољне прилике у првом полувремену. Реванширали су им се Крстурци у другом делу меча.Иначе играло се доста грубо, судија Јериловић из Апатина поделио је чак десет жутих картона и један црвени. Ипак, крајњи исход је реалан.

Маглић - Борац  (О) 2:2 (2:2)

БАЧКИ МАГЛИЋ: Игралиште Маглића, играно без присуства гледалаца, судија: Д. Гајић (Мали Бач), стрелци: Мркоњић у 18. и Тројановић у 31. минуту за Маглић, а М.Јовановић у 9. и Николић у 27. минуту за Борац, жути картони: Васић, Крајиновић (Маглић), М. Гајић, Николић (Борац).

МАГЛИЋ: Радишић, Андђић, Дмитровић (Васић), Мркоњић, Ковачевић, Прерадовић, Докнић, Человски (Милановић), Тројановић, Ландуп (Крајиновић), Милан Ђукић.

БОРАЦ (О): Марко Ђукић, Војиновић, Лакатош (Попадић), С. Козомора, Вјетровић, Солдат, Николић, М. Гајић, Јандрић, М.Јовановић, Станишић.

Врло добрих првих тридесетак минута одиграли су Маглићани и Обровчани. У преосталом делу утакмице, фудбалери ривалских екипа смењивали су се у доминацији на травнатом правоугаонику и, скоро, да и није било прилика за промену резултата. Али, у финишу меча, искусни првотимац Маглићана Бошко Тројановић постигао је свој други гол, који је неоправдано поништен.

Омладинац (Б) - Херцеговац 0:4 (0:1)

БУКОВАЦ: Игралиште Омладинца, играно без присуства гледалаца, судија: Н. Манић (Каравуково), стрелци: Дујаковић у 39., В. Хрњез у 51., С. Рачић у 59. и Л. Рачић у 84. минуту, жути картони: М. Мијић, Делија, Ковачић (Омладинац), а С. Рачић, Поткоњак (Херцеговац).

ОМЛАДИНАЦ (Б): Милошевић, Ковачић, М. Суботић, Богнар, Радујко, Секулић, Гргић, М. Мијић (Терзија),Делија (Елзеши), Дамјановић (Томаш), Н. Мијић.

ХЕРЦЕГОВАЦ: Лукач, Поткоњак (Л. Рачић), С. Хрњез, Ефендић (Вујовић), Бабић, В. Хрњез, Ивеља, Дмитровић (Смајић), С. Рачић, Дујаковић, Новчић.

Полетно и амбициозно ушли су фудбалери буковачког Омладинца у окршај за бодове са једном од најбољих екипа у лиги. Али, кондиционо пали су Буковчани у другом полувремену и омогућили су Гајдобранима да забележе нови убедљив тријумф.

Младост (МБ) - Кривањ 1:0 (0:0)

МАЛИ БАЧ: Игралиште Младости, играно без присуства гледалаца, судија: Р. Крнета (Бачка Паланка), стрелац: Н. Ђукиçћ у 49. минуту, жути картони: Добре, Ковачевић, Дорошки, Кнежевић (Младост), Јововић, Цвијић (Кривањ), црвени картон: Кљајић (Младост) у 90. минуту.

МЛАДОСТ (МБ): Кљајић, Ковачевић (С. Ђукић, Градина), Цабука, Н. Ђукић, Загорчић, Кнежевић, Ћулибрк (Кецман), Дорошки, Добре, Станковић, Ушчумлић (Бабић).

КРИВАЊ: Нађ, Јововић, Павлов, Цвијић, Алекси, Милановић, Зец, Кочонда (Добош), Сехарски, Карачоњи (Спасић), Салијевић.

У дуелу између општинских ривала приказана је обострано тврда игра, а победника су одлучиле нијансе.  Гол одлуке постигао је виспрени Немања Ђукић, који је ставио тачку на једну брзу и течну акцију своје екипе.

Тврђава - Будућност (М) 3:0 (1:0)

БАЧ: Стадион Тврђаве, играно без присуства гледалаца, судија: М.Боснић (Бачка Паланка), стрелци: Малешевиçћ у 5. и у 64. и Илеш у 53. минуту, жути картони: Вук Влајић, Иличић (Тврђава), а Новаковић, Бошњак, Кученић (Будућност).

ТВРЂАВА: Вук Влајић, Девић, Вујиновић, Ђумић, Илеш, М. Агбаба, Ралевић, Шећеров (Андрић), Малешевић (Иличић), Грујић, Медић (Марчета).

БУДУЋНОСТ (М): Ђурковић, Бошњак (Вигњевић), Меселџија, Радичић, Л. Копања, Ковачевић, Буквић (Предојевић), Баланго, Јурчевић (Жиројевић), Новаковић, Кученић.

Од почетка утакмице, фудбалери Тврђаве наметнули су свој ритам и имали су теренску иницијативу у већем делу овога надметања за бодове. До убедљивог тријумфа над Младеновљанима домаћу екипу довели су двоструки стрелац Петар Малешевић и хитроноги Марко Илеш.

Припремио: Ђ. Штрбац

Тврђава - Будућност (М) 3:0, ЖАК - Кулпин 4:0, Маглић - Борац 2:2, Русин - Будућност (П) 0:0, Кордун - Полет 1:1, Омладинац - Херцеговац 0:5, Раднички - Војводина 0:2, Славија - БСК 4:0.